22 найкращі бюджетні смартфони в 2024 році
Бюджетні смартфони різних виробників здебільшого поєднує одне – операційна система Android, а в інших характеристиках легко заплутатися.
Скільки ви готові витратити на недорогий смартфон?
Смартфони преміального та середнього цінового сегменту далеко не всім по кишені. Витягує ігри різної складності. Серед бюджетних моделей є і захищені, з якими можна пірнати. на глибину до півтора метра, а при ударі з висоти людського зросту він залишиться цілий і неушкоджений.
У матеріалі зібрані кращі моделі бюджетних смартфонів на думку редакції проекту «Вибір експертів».
Рейтинг топ-4 найкращих бюджетних смартфонів за ціною-якістю
Рейтинг складено на основі думки редакції КП. [email protected].
Poco M4 Pro 5G
Бренд стрімко увірвався на російський ринок і утримує лідерські позиції серед шанувальників гаджетів у 2024 році. Спочатку компанія постачала свою продукцію тільки в Індію. задовільними. виробник навчився робити «добре» по всіх напрямках та розширив географію продажів.
Судіть самі: у цього найкращого бюджетного смартфона міцне скло дисплея Gorilla Glass 3. Частота оновлення екрана 90 Гц - отже анімації будуть плавними при скролі дисплея. У флагманів - 120, а у дуже простеньких - 60 Гц. Тут компанія дотримується паритету. Дизайн корпусу такий, що і молодому під стать іміджу, і для дорослої ділової людини нічого зухвалого. Пластик матовий. Кольори чорний, жовтий або блакитно-блакитний. Блок камер пофарбовані в суворий чорний. Начинка від процесора до NFC і навіть антени на зв'язок стандарту 5G це означає, що цей бюджетний смартфон буде актуальним ще кілька років.
Основні характеристики
| Екран | 6,6″, 2400×1080, щільність пікселів 399 ppi |
| Операційна система | Android 11, оболонка MIUI 13 |
| Процесор та графічний прискорювач | 8-ядерний MediaTek Dimensity 810 5G, Mali-G57 MC2 |
| Оперативна пам'ять | 4 або 6 ГБ |
| Твердотільний накопичувач | 64 або 128 ГБ (є слот під флешку) |
| Камера | заснована 50 Мп + 8 Мп; фронтальна 16 Мп |
| Фронтальна камера | 16 Мп |
| Акумулятор | 5000 мАг |
| Розміри (ВхШхТ) | 163,6×75,8×8,8 мм |
| Вага | 195 г |
Плюси та мінуси
Два динаміки для якісного звучання. Захист від вологи та пилу IP53 — бризок, води та піску він не боїться. При помірному використанні тримає зарядку дві доби
Внизу дисплея темна чорна рамка. Є скарги на нестачу яскравості екрана під час роботи вдень. Вбудований у кнопку розблокування сканер не завжди працює коректно
realme C11
Цей телефон сміливо можна включати до класу «ультрабюджетних» смартфонів. Та сама трубка, яку батьки купують дітям-школярам, коли витрачатися на дорогий гаджет немає бажання, а з кнопковим мобільним телефоном чадо вже ходити не хоче.Але й для невибагливих дорослих модель буде цілком робочою підмогою: камера, месенджери, простенькі ігри — це все є в моделі.
Розробники навіть примудрилися інтегрувати розблокування на обличчі, а от датчик відбитка пальця тут відсутня. Натомість є NFC для безконтактної оплати. Продається тільки у сіро-блакитному кольорі.
Основні характеристики
| Екран | 6.52″, 1600 x 720 щільність пікселів 269 PPI |
| Операційна система | Android 11 з оболонкою UI 1.0 |
| Процесор та графічний прискорювач | 8-ядерний Spreadtrum SC9863A, PowerVR GE8322 |
| Оперативна пам'ять | 2 ГБ |
| Твердотільний накопичувач | 32 ГБ (є слот під флешку) |
| Камера | основна 8 Мп |
| Фронтальна камера | 5 Мп |
| Акумулятор | 5000 мАг |
| Розміри (ВхШхТ) | 165,2×76,4×9,1 мм |
| Вага | 190 г |
Плюси та мінуси
Відмінний пластик корпусу – не боїться подряпин та сколів. Дуже приємна ціна за такий набір опцій. При денному освітленні камера показує себе гідно
Нема сканера відбитка пальців. Базовий обсяг пам'яті в 32 Гб за мірками 2024 досить скупий (але можна вставити флешку на 265 Гб). Усього 2 Гб оперативної пам'яті через що програми працюють повільно
Itel Vision 5 Plus
Смартфон на операційній системі Android 13 у класичному корпусі із пластику. У нього можна встановити дві нано SIM-картки. Модель зручно тримати в руці завдяки компактним розмірам та вазі (180 г). Тут встановлений восьмиядерний процесор Unisoc Tiger T606, що дозволяє системі працювати швидко без будь-яких нарікань.
Гаджет має 6,58-дюймовий дисплей IPS з функцією Multitouch. Частота оновлення екрана складає 60 Гц. У смартфона три камери, роздільна здатність основний 16 МП. Девайс підтримує швидке заряджання, стандарти зв'язку 2G, 3G, 4G (LTE), а також бездротові інтерфейси (Bluetooth, NFC, Wi-Fi).Вбудована пам'ять пристрою 128 ГБ, оперативна – 4 ГБ. Також є слот для карток пам'яті.
Основні характеристики
| Екран | 6.58″ (2408×1080) IPS 60 Гц |
| Операційна система | Android 13 |
| Процесор | Unisoc Tiger T606 |
| Оперативна пам'ять | 4 ГБ |
| Вбудована пам'ять | 128 ГБ |
| Роздільна здатність основної камери | 16 МП |
| Акумулятор | 5 000 мАг |
Плюси та мінуси
Nokia G21
Фінський бренд повертається на світовий ринок смартфонів та до 2024 року представив кілька варіацій бюджетних моделей. Для нашого рейтингу найкращих ми взяли модель G21. З коробочки отримуємо захисний чохол із щільного прозорого силікону та захист екрану плівкою. Задня кришка облицьована пластиком у дрібну сітку. Так що смартфон не ковзає у руці.
Оскільки трубка працює на чистому "Андроїді", виробник додав до стандартних кнопок гучності та розблокування, також кнопку Google - їй можна викликати голосового помічника. Частота оновлення екрана 90 Гц.
Основні характеристики
| Екран | 6,5 дюйми, 1600×720 пікселів 270 ppi |
| Операційна система | Android 11 |
| Процесор та графічний прискорювач | 8-ядерний Unisoc T606, Mali-G57 MP1 |
| Оперативна пам'ять | 4 або 6 ГБ |
| Твердотільний накопичувач | 64 або 128 ГБ (є слот під флешку) |
| Камера | основна 50 Мп + 2 Мп + 2 Мп; фронтальна 8 Мп |
| Фронтальна камера | 16 Мп |
| Акумулятор | 5050 мАг |
| Розміри (ВхШхТ) | 164,6×75,9×8,5 мм |
| Вага | 190 г |
Плюси та мінуси
Чистий «Андроїд» працює спритно, а за бажання нього можна поставити кастомну оболонку, тобто. розроблену ентузіастами. Три режими енергозбереження для різних сценаріїв використання. Під час проведення стрес-тестів продуктивності не нагрівався, отже, вся начинка ідеально оптимізована
Камера помітно "синіт". Версія «Андроїд» навряд чи оновлюватиметься вище 11, тільки оновлення безпеки.Один динамік - звук плоский
Рейтинг топ-3 найкращих бюджетних смартфонів з гарною камерою
Xiaomi Redmi Note 10
На думку нашого експерта, найкращим вибором серед бюджетних смартфонів стане Xiaomi note 10 4/64, тому що цей телефон має гарний акумулятор 5000 мАч, що важливо в сучасному світі. Крім того, смартфон оснащений гарною Amoled матрицею 60 Гц, відмінною основною камерою на 48 МП і процесором з великим запасом потужності Qualcomm Snapdragon 678, якого з лишком вистачить у майбутньому. Додатковою зручністю використання даного смартфону є слот на 2 sim-картки та роз'єм для додаткової картки пам'яті.
Основні характеристики
| Екран |
6,43 дюймів, AMOLED, роздільна здатність – 2400×1080, щільність пікселів – 409 PPI |
| Операційна система | Android 11 |
| Процесор |
8-ядерний Qualcomm Snapdragon 678, максимальна частота – 2,2 ГГц |
| Оперативна пам'ять |
4 ГБ |
| Твердотільний накопичувач |
64 ГБ (є слот для картки пам'яті) |
| Камера | 48 МП основна, надширококутна 8 МП, макро 2 МП, датчик глибини 2 МП |
| Акумулятор |
5000 мА⋅год |
| Розміри (ШхВхТ) |
74,5×160,46×8,29 мм |
| Вага |
179 р. |
Плюси та мінуси
Infinix Note 30
Infinix Note 30 доступний у двох версіях – на 128 та 256 ГБ вбудованої пам'яті, також є слот для карт MicroSD з розширенням до 2 ТБ. Смартфон працює на потужному процесорі MediaTek Helio G99 у зв'язці з 8 ГБ ОЗУ, що дозволяє робити швидке перемикання між програмами, а також запускати важкі ігри.
Екран 6.78” представлений IPS-матрицею з роздільною здатністю Full HD+ та частотою 120 Гц, що робить перегляд зображень та анімації більш плавним. Акумулятора ємністю 5000 мАч вистачає на цілий день активного використання. Також передбачено швидку зарядку потужністю 45 Вт, яка заряджає смартфон до 100% приблизно за годину.Камера складається з трьох модулів – основна з роздільною здатністю 64 МП робить чіткі та яскраві знімки вдень. У складних умовах, наприклад, у темряві смартфон може розмивати кадр, а ширококутний модуль взагалі не передбачений.
Основні характеристики
| Екран | 6.78″, 2460 х 1080 |
| Операційна система | Android 11 |
| Процесор |
MediaTek Helio G99 |
| Оперативна пам'ять | 8 ГБ |
| Твердотільний накопичувач | 128/256 ГБ |
| Камера | 64 МП, три модулі |
| Фронтальна камера | 16 МП |
| Акумулятор | 5 000 мАг |
| Вага | 219 г |
Плюси та мінуси
Висока продуктивність, хороша камера, великий об'єм пам'яті, швидка зарядка
OPPO A38
У цій моделі IPS-екран діагоналлю 6,56 дюйми з частотою оновлення 90 Гц. Для зйомки передбачено дві камери. Роздільна здатність основної 50 МП, що дає можливість отримувати знімки та відео гідної якості. Смартфон має непоганий запас пам'яті - 4ГБ/128ГБ, розширити його можна за допомогою карти пам'яті (для неї є слот). Це разом із спритним процесором MediaTek Helio G85 забезпечує швидку та безперебійну роботу пристрою.
Смартфон на базі Android 13 має ступінь захисту за стандартом IP54. Він розрахований на дві nano SIM-карти, підтримує стандарти зв'язку 2G, 3G, 4G LTE, 2G/3G/4G (LTE), функцію швидкого заряджання. Живлення гаджета походить від акумулятора ємністю 5000 мАг. Час роботи в режимі очікування становить 414 год. У комплекті до телефону йде зарядний пристрій потужністю 33 Вт, скріпка для встановлення/вилучення сім-карти, USB-кабель. Чохла у наборі немає.
Основні характеристики
| Екран | 6.56″ (1612×720) IPS 90 Гц |
| Операційна система | Android 13 |
| Процесор | MediaTek Helio G85 |
| Оперативна пам'ять | 4 ГБ |
| Вбудована пам'ять | 128 ГБ |
| Роздільна здатність основної камери | 50 МП |
| Акумулятор | 5 000 мАг |
Плюси та мінуси
Рейтинг топ-3 найкращих бюджетних смартфонів з гарною батареєю
UMIDIGI Power 7 Max
Китайський смартфон припаде до душі всім любителям простих і при цьому продуктивних гаджетів. Акумулятор має ємність 10 000 мАг, за рахунок чого смартфон протримається 15 годин при інтенсивному використанні інтернету, а при менш активній роботі одного заряду акумулятора вистачить на три дні. Процесор Unisoc Tiger T610 має вісім ядер, два з яких відповідають за продуктивність пристрою, а шість – за енергоефективність.
Вбудованої та оперативної пам'яті цілком достатньо – 128 ГБ та 6 ГБ відповідно, також є слот під microSD максимальним об'ємом 256 ГБ. Дисплей діагоналлю 6.7 дюйма оновлюється із частотою 60 Гц. Для зйомки фото та відео вбудовано три основні камери з роздільною здатністю 48, 8 та 5 МП, а також фронтальна на 16 МП.
Модель побудована на операційній системі Android 11. Користувачі зазначають, що цей смартфон може використовуватись як PowerBank для заряджання інших пристроїв. З мінусів: камера глючить (зависає під час відкриття та фотографування), а також гаджет повільно відкриває програми.
Основні характеристики
| Екран | 6.7″, 1650 х 720 |
| Операційна система | Android 11 |
| Процесор |
8-ядерний Unisoc Tiger T610 2xCortex-A75 6xCortex-A55, 1,8 ГГц |
| Оперативна пам'ять | 6 ГБ |
| Твердотільний накопичувач | 128 ГБ (є слот під microSD об'ємом до 256 ГБ) |
| Камера | основна – 48 МП, надширококутна – 8 МП, макро – 5 МП |
| Фронтальна камера | 16 МП |
| Акумулятор | 10 000 мАг |
| Вага | 290 г |
Плюси та мінуси
Працює як PowerBank для заряджання інших пристроїв, великий екран, ємний акумулятор, гарна якість зйомки
Xiaomi Redmi 9
Свіжий бюджетний смартфон, що володіє напрочуд ємним акумулятором і відмінною продуктивністю.Xiaomi давно утвердилася на позиціях якісного виробника електроніки за цілком доступними цінами з розумним підходом до начинки. Великий екран телефону (6.53 дюйми), чудова пам'ять (64 ГБ), основна 13-мегапіксельна камера оснащена штучним інтелектом.
Основні характеристики
| Екран | 6.53 дюйми, IPS, роздільна здатність – 2340×1080, щільність пікселів – 395 PPI |
| Операційна система |
Android 10 |
| Процесор |
MediaTek Helio G80 (8 ядер, 2000 МГц) |
| Оперативна пам'ять |
4 ГБ |
| Твердотільний накопичувач |
64 ГБ (є слот для картки пам'яті) |
| Камера |
13 МП основна, 8 МП фронтальна, 5 МП, 2 МП |
| Акумулятор |
5020 мА·год |
| Розміри (ШxВxТ) |
77.01×163.32×9.1 мм |
| Вага | 198 г |
Плюси та мінуси
Ціна разом з відмінним звуком і гарною роботою камери незалежно від часу доби плюс довгограючий акумулятор і захист очей від синього випромінювання
Громіздкий, при сильному завантаженні пам'яті починає підгальмовувати, екрану може не вистачати яскравості
realme C21
Смартфон із потужним акумулятором та прискореною зарядкою порадує свого власника цілою добою активної роботи. Крім того, як запевняє виробник, навіть на 5% залишкової енергії акумулятора використовувати WhatsApp можна буде до 85 хвилин. 13-мегапіксельна камера з алгоритмами штучного інтелекту обіцяє яскраві та чіткі фотографії. Також не можна не згадати ігровий процесор із максимальною тактовою частотою 2,3 ГГц, що гарантує плавну роботу під час ігор.
Основні характеристики
| Екран |
6,5 дюймів, роздільна здатність – 1600×720, щільність пікселів – 270 PPI |
| Операційна система | Android 10 |
| Процесор |
8-ядерний MediaTek Helio G35 (2000 МГц) |
| Оперативна пам'ять |
4 ГБ |
| Твердотільний накопичувач |
64 ГБ (є слот для картки пам'яті) |
| Камера |
13 МП основна, макро 2 МП, 2 МП |
| Акумулятор |
5000 мА·год |
| Розміри (ШxВxТ) |
76,4×165,2×8,9 мм |
| Вага | 190 г |
Плюси та мінуси
Добре вбудовується в екосистему Apple (працює з макбуком, навушниками та розумним годинником Apple), відмінна робота face ID і touch ID, є NFS, легкий і зручний
Слабкий звук, через налаштування екрана при читанні втомлюються очі (лікується нічним режимом екрана, але це не завжди зручно)
Рейтинг топ-3 найкращих бюджетних ігрових смартфонів
TECNO POVA 5
Гаджет із швидкою зарядкою – 50% батареї за 21 хвилину, а 100% – за одну годину. Варто відзначити і економічність витрати батареї – після п'ятихвилинної зарядки можна розмовляти смартфоном п'ять годин без перерви. Смартфон працює 14 годин у режимі відтворення відео – все завдяки ємному акумулятору на 6000 мАг.
Девайс працює на восьмиядерному процесорі MediaTek Helio G99 та операційній системі Android 13. Вбудована та оперативна пам'ять – 256 ГБ та 8 ГБ відповідно. Дисплей діагоналлю 6.8 дюйма має роздільну здатність 2460 х 1080 пікселів та частоту оновлення екрана в 120 Гц. Основних (тилових) камер дві – 50 МП та 2 МП, а роздільна здатність фронтальної камери – 8 МП. Відеокамера дозволяє робити 30 кадрів в секунду з роздільною здатністю 1920 х 1080 пікселів.
Користувачі відзначають високу продуктивність смартфона, великий екран, якісну основну камеру, гарний звук, цікавий дизайн, проте передня камера засвічує фото.
Основні характеристики
| Екран | 6.8″, 2460 х 1080 |
| Операційна система | Android 13 |
| Процесор та графічний прискорювач | 8-ядерний MediaTek Helio G992x Cortex-A76 2.2 ГГц, 6x Cortex-A55 2 ГГц, Mali-G57 MP2 |
| Оперативна пам'ять | 8 ГБ |
| Твердотільний накопичувач | 256 ГБ |
| Камера | основна – 50 МП, 2 МП |
| Фронтальна камера | 8 МП |
| Акумулятор | 6 000 мАг |
| Вага | 210 г |
Плюси та мінуси
Висока продуктивність, великий екран, гарний звук, якісна зйомка на основну камеру
Infinix Hot 30 Play
Смартфон, побудований на чотириядерному процесорі MediaTek Helio G37 та операційній системі Android 13. Ця модель також має ємний акумулятор – 6 000 мАг, якого вистачає на 25 годин у режимі відтворення відео або на півтора місяці бездіяльності. Дисплей кольоровий, сенсорний із захисним склом діагоналлю 6.82 дюйми та роздільною здатністю 1640 х 720 пікселів.
У стандартне оснащення входять: два слоти під nanoSIM, основна та фронтальна камери на 16 МП та 8 МП, підтримка зв'язку 2G, 3G, 4G LTE, бездротові інтерфейси Bluetooth, NFC, Wi-Fi та роз'єм для навушників «міні-джек» 3.5 мм . Що стосується обсягу пам'яті, то її цілком достатньо для завантаження додатків, ігор та зберігання медіафайлів – оперативної 8 ГБ, а вбудованої – 128 ГБ. Користувачі відзначають хорошу функціональність телефону, проте відвалюється скло з камер, тому що їх не вклеюють, а просто вставляють.
Основні характеристики
| Екран | 6.82 ", 1640 х 720 |
| Операційна система | Android 13 |
| Процесор | 4-ядерний MediaTek Helio G37, 2300 МГц |
| Оперативна пам'ять | 8 ГБ |
| Твердотільний накопичувач | 128 ГБ |
| Камера | основна – 16 МП |
| Фронтальна камера | 8 МП |
| Акумулятор | 6 000 мАг |
| Вага | 205 г |
Плюси та мінуси
Швидко відвалюються скла з камер, тому що їх не вклеюють, а просто вставляють.
vivo Y35
Смартфон з потужним восьмиядерним процесором Qualcomm Snapdragon 680 та операційною системою Android 12. Корпус гаджета виконаний зі скла та пластику та захищений за стандартом IP54 від ударів сторонніми предметами, попадання вологи та проникнення невеликої кількості пилу.
Екран сенсорний кольоровий діагоналлю 6.58 дюйми.Зйомку фото можна проводити з трьох основних камер на 50 МП, 2 МП, 2 МП та фронтальної з роздільною здатністю 16 МП. Запис відео можливий у звичайному та уповільненому режимі зі швидкістю 30 і 120 кадрів в секунду та єдиною роздільною здатністю 1920 х 1080 пікселів.
Оперативної та вбудованої пам'яті – 4 та 128 ГБ відповідно, а акумулятор має 5 000 мАг, але дивитися відео можна безперервно протягом 14 годин, а в режимі очікування одного заряду вистачає на 24 дні. Користувачі відзначають не дуже якісну зйомку, маркі пластиковий корпус і люфт кнопки включення.
Основні характеристики
| Екран | 6.58″,2480 х 1080 |
| Операційна система | Android 12 |
| Процесор | 8-ядерний Qualcomm Snapdragon 680, 2400 МГц |
| Оперативна пам'ять | 4 ГБ |
| Твердотільний накопичувач | 128 ГБ |
| Камера | основна - 50 МП + 2 МП + 2 МП |
| Фронтальна камера | 16 МП |
| Акумулятор | 5 000 мАг |
| Вага | 188 г |
Плюси та мінуси
Рейтинг топ-3 найкращих бюджетних смартфонів з гарним процесором та високою продуктивністю
TCL 30 SE
Девайс з функцією швидкого заряджання (повний заряд за 3.5 години), батареєю на 5 000 мАч і восьмиядерним процесором MediaTek Helio G25. Як операційна система виступає Android 12, оперативної та вбудованої пам'яті всього 4 ГБ і 64 ГБ (є конфігурація на 128 ГБ), але при необхідності можна встановити microSD і розширити сховище до 512 ГБ. Екран діагоналлю 6.52 дюйми (1600 х 720 пікселів) оновлює картинки з частотою 60 Гц.
Основних камер тут три (50 МП + 2 МП + 2 МП), роздільна здатність фронтальної – 8 МП. Відеозйомка на основній камері здійснюється у форматі Full HD з роздільною здатністю 1920 х 1080 пікселів та швидкістю 30 кадрів на секунду. Користувачі відзначають фірмову прошивку без непотрібних програм та хорошу автономність, але часто смартфон сильно нагрівається, особливо під час заряджання.У комплекті немає додаткових аксесуарів (навушників та блоку живлення для заряджання).
Основні характеристики
| Екран | 6.52″, 1600 х 720 |
| Операційна система | Android 12 |
| Процесор |
8-ядерний MediaTek Helio G25 |
| Оперативна пам'ять | 4 ГБ |
| Твердотільний накопичувач | 64 ГБ (є слот під карту пам'яті об'ємом 512 ГБ) |
| Камера | основна - 50 МП + 2 МП + 2 МП |
| Фронтальна камера | 8 МП |
| Акумулятор | 5 000 мАг |
| Вага | 190 г |
Плюси та мінуси
ITEL S24
Девайс, що підтримує стандарти зв'язку 2G, 3G, 4G LTE та LTE-Advanced. Для зручної роботи передбачено великий яскравий екран технології IPS з діагоналлю 6,6 дюйма та частотою оновлення 90 Гц. Хорошу продуктивність пристрою забезпечує операційна система Android 13 та восьмиядерний процесор MediaTek Helio G91.
Для роботи в режимі багатозадачності передбачено солідний обсяг оперативної пам'яті (8 ГБ) та вбудованої (256 ГБ). Камера тут подвійна, роздільна здатність основної становить 108 МП. Це дозволяє отримувати високоякісні знімки та відео навіть при поганому освітленні. Ємність акумулятора пристрою 5000 мАг, функція швидкого заряджання присутня. Автономність смартфона в режимі відтворення відео 7 год. У наборі йде адаптер живлення, скріпка для сім-карти, чохол та кабель USB Type-C.
Основні характеристики
| Екран | 6.6″ (1612×720) IPS 90 Гц |
| Операційна система | Android 13 |
| Процесор | MediaTek Helio G91 |
| Оперативна пам'ять | 8 ГБ |
| Вбудована пам'ять | 256 ГБ |
| Роздільна здатність основної камери | 108 МП |
| Акумулятор | 5 000 мАг |
Плюси та мінуси
Samsung Galaxy A32
Смартфон працює на актуальній операційній системі із зручним доступом до всіх необхідних та не дуже додатків.На великому екрані комфортно переглядати будь-які дані, хороші кути огляду, відсутність мерехтіння дозволяють довго і із задоволенням проводити час з телефоном.
Основні характеристики
| Екран |
6,4 дюймів, AMOLED, роздільна здатність 2400×1080, щільність пікселів 270 PPI |
| Операційна система |
Android 11 |
| Процесор | 8-ядерний MediaTek Helio G80, максимальна частота – 2 ГГц |
| Оперативна пам'ять |
4 ГБ |
| Твердотільний накопичувач |
128 ГБ (слот для картки пам'яті до 1024 ГБ) |
| Камера |
64 МП основна, 8 МП надширококутна, 5 МП датчик глибини, 5 МП макро |
| Акумулятор |
5000 мА⋅год |
| Розміри (ШхВхТ) |
73,6×158,9×8,4 мм |
| Вага | 184 г |
Плюси та мінуси
Кульгає продуктивність, погано працює сканер відбитка пальця, камера в порівнянні з попередніми моделями гірша
Рейтинг топ-3 найкращих захищених бюджетних смартфонів
OUKITEL WP32
Смартфон на базі ОС Android 13 і процесора Tiger T606 у захищеному корпусі за стандартом IP68 та IP69K. моделі 5,93-дюймовий HD-екран та дві камери. Роздільна здатність основної становить 20 МП.
Батарея ємністю 5800 мАч забезпечує відмінну автономність пристрою - 1 000 годин в режимі очікування. Девайс підтримує стандарти зв'язку 2G, 3G, 4G LTE. , скріпка для сім-карти, а також посібник користувача. 297 р.
Основні характеристики
| Екран | 5.93″ (1440×720), HD |
| Операційна система | Android 13 |
| Процесор | Tiger T606 |
| Оперативна пам'ять | 4 ГБ |
| Вбудована пам'ять | 128 ГБ |
| Роздільна здатність основної камери | 20 МП |
| Акумулятор | 5 800 мАг |
| Ступінь захисту | IP68, IP69K, захист від бризок, занурення у воду |
Плюси та мінуси
DOOGEE S61
Смартфон у класичному корпусі, захищеному за стандартами IP68 та IP69K, тому витримує тривале занурення у воду під тиском та високотемпературне миття під високим тиском. Гаджет працює на восьмиядерному процесорі MediaTek Helio G35 та операційній системі Android 12. Ємність акумулятора становить 5180 мАг. Вбудована та оперативна пам'ять – 64 і 6 ГБ, є і слот для картки пам'яті максимальним об'ємом 256 ГБ.
Екран кольоровий сенсорний, діагоналлю шість дюймів. Основних камер дві: звичайна та нічного бачення з роздільною здатністю по 20 МП кожна, є і фронтальна на 8 МП, а також функції автофокусування та тилового спалаху. Користувачі відзначають, що девайс повільно відкриває програми і часто зависає.
Основні характеристики
| Екран | 6″, 1440 х 720 |
| Операційна система | Android 12 |
| Процесор |
8-ядерний MediaTek Helio G35 |
| Оперативна пам'ять | 4 ГБ |
| Твердотільний накопичувач | 64 ГБ (є слот під карту пам'яті об'ємом 256 ГБ) |
| Камера | основна – 20 МП + 20 МП |
| Фронтальна камера | 8 МП |
| Акумулятор | 5 180 мАг |
| Вага | 266 г |
Плюси та мінуси
Ulefone Armor X5 Pro
Смартфон «броньований» – захищений за стандартами IP68, IP69K та MIL-STD-810G, тому не боїться пилу, вологи, впливу гарячих струменів під тиском та падінь з висоти людського зростання. Побудований на процесорі MediaTek Helio A25 та операційній системі Android 10. Вбудована та оперативна пам'ять – 64 і 4 ГБ, є слот під microSD. Акумулятор ємний - 5000 мАг, якого вистачить на 18 днів у режимі очікування.
Основні камери з роздільною здатністю 13 та 2 МП, а фронтальна на 5 МП.Також встановлені Wi-Fi, Bluetooth, ГЛОНАСС, BeiDou, GPS, Galileo та NFC. За відгуками користувачів, гаджет виглядає дуже добротно, працює без нарікань, заряду вистачає на кілька днів. З мінусів: посередні екран та камера.
Основні характеристики
| Екран | 5.5″, 1440 х 720 |
| Операційна система | Android 10 |
| Процесор |
8-ядерний MediaTek Helio A25, 1800 МГц |
| Оперативна пам'ять | 4 ГБ |
| Твердотільний накопичувач | 64 ГБ (є слот під карту пам'яті) |
| Камера | основна – 13 МП + 2 МП |
| Фронтальна камера | 5 МП |
| Акумулятор | 5 000 мАг |
| Вага | 235 г |
Плюси та мінуси
Лідери минулих років
vivo Y21
На тлі інших найкращих бюджетних смартфонів 2024 року ця модель вирізняється свіжим дизайном. Корпус, звичайно, пластиковий, але під задньою панеллю є дзеркальна підкладка. Вона переливається так красиво, що на відстані незрозуміло, а чи не справжнє це скло годинником? Загалом, виглядає смартфон дорожчий за свою ціну.
"Не флагман" в ньому видає роз'єм для навушників 3,5 мм, хоча його наявність для багатьох власників дротових гарнітур буде плюсом.
Компанія не стала городити велику кількість камер на задній панелі, а обійшлася двома. Але справляються вони задовільно. Та й фронтальна на 8 Мп натурально подарунок для шанувальників селфі та відеодзвінків.
Основні характеристики
| Екран | 6,51″, 1600×720, щільність пікселів 270 ppi |
| Операційна система | Android 11 з оболонкою Funtouch 11.1 |
| Процесор та графічний прискорювач | 8-ядерний Mediatek Helio P35 |
| Оперативна пам'ять | 4 ГБ |
| Твердотільний накопичувач | 64 ГБ (є слот під флешку) |
| Камера | основна 13 Мп + 2 Мп |
| Фронтальна камера | 8 Мп |
| Акумулятор | 5000 мАг |
| Розміри (ВхШхТ) | 164,26×76,08×8 мм |
| Вага | 182 г |
Плюси та мінуси
Може працювати як пауербанк для інших пристроїв.Всі основні інтерфейси є: сканер відбитка, розпізнавання обличчя, безконтактна оплата, карти пам'яті
Дуже слабке відео - картинка ледь різка. Слабкий процесор, тому через пару років програми почнуть гальмувати. Громіздкий адаптер зарядника
HUAWEI P40 Lite
Якісний, зручний та швидкий смартфон з відмінними камерами на базі штучного інтелекту від однієї з найбільших світових компаній. Ємний акумулятор дозволяє телефону працювати цілий день у режимі активного використання. Смартфону недоступні сервіси Google і виробник рекомендує не використовувати телефон за температури нижче -10 градусів.
Основні характеристики
| Екран |
6,4 дюймів, роздільна здатність 2310×1080, щільність пікселів – 398 PPI, |
| Операційна система |
Android 10 |
| Процесор |
8-ядерний HiSilicon Kirin 810 |
| Оперативна пам'ять | 6 ГБ |
| Твердотільний накопичувач |
128 ГБ (є слот для картки пам'яті до 256 ГБ) |
| Камера |
48 МП, 8 МП, 2 МП, 2 МП |
| Акумулятор |
4200 мА·год |
| Розміри (ШxВxТ) |
76,3×159,2×8,7 мм |
| Вага |
183 г |
Плюси та мінуси
Хороші камери, що чітко знімають як днем, так вночі, яскраві насичені кольори, висока продуктивність телефону, заряджається до 100% за годину
Xiaomi Redmi 9C
У свій час лінійка Redmi від компанії з КНР була проривом. Корпуси смартфонів були з металу, зарядку тримали рекордно довго, процесори в них були на голову вищими, ніж у конкурентів. І все це мегабюджетно.
2024 року так навчилися робити й інші компанії. За винятком корпусу із металу. Але й Xiaomi, на жаль, ухилилися від цієї практики, перейшовши на утилітарний пластик. І все ж 9C добротна модель і по-справжньому бюджетна.
Такий телефон придбати можна і дитині, і людині похилого віку, і собі в якості другої або третьої трубки для роботи.А якщо ви скуті у фінансах, то все одно це буде чудовою покупкою.
Основні характеристики
| Екран | 6,53″, 1600×720, щільність пікселів 269 ppi |
| Операційна система | Android 11 з оболонкою MIUI |
| Процесор та графічний прискорювач | 8-ядерний Mediatek Helio G35, PowerVR GE8320 |
| Оперативна пам'ять | 3 або 4 ГБ |
| Твердотільний накопичувач | 32, 64, 128 ГБ (є слот під флешку) |
| Камера | основна 13 Мп + 2 + 2 Мп |
| Фронтальна камера | 5 Мп |
| Акумулятор | 5000 мАг |
| Розміри (ВхШхТ) | 165×77×8,4 мм |
| Вага | 196 г |
Плюси та мінуси
Відмінне співвідношення ціни та якості. Економна витрата акумулятора. Зручно лежить у руці за рахунок закруглених країв
Старий інтерфейс зарядки Micro USB, хоча в 2024 доречніше був би Type-C. При першому запуску та початку роботи з додатками доведеться довго давати дозволи кожному додатку на доступ до ваших даних, інакше програми не працюватимуть. Мильна «фронталка»
Як вибрати бюджетний смартфон
Щоб правильно підібрати відповідний недорогий смартфон, потрібно враховувати такі характеристики:
Екран та дозвіл
Діагональ дисплея в бюджетному сегменті може бути практично будь-якою – від п'яти до шести з лишком дюймів. Чим дорожчий телефон, тим більше шансів, що екран у нього буде більшим і якіснішим. Роздільна здатність дисплея в самих бюджетних моделях зазвичай не перевищує HD або HD+ (від 1 200 пікселів за висотою екрана і 720 за шириною), але все частіше можна зустріти смартфони з Full HD- і Full HD+-дисплеями (від 1 900 пікселів по висоті екрану і 1080 по ширині).
Процесор
У найдешевших моделях ще зустрічаються чотириядерні процесори, але більшість бюджетних смартфонів давно перейшли на восьмиядерні компоненти.Чотири або шість ядер у них відповідають за продуктивність і підключаються при важких навантаженнях (ігри, перегляд відео, зйомка фото), а ті, що залишилися, забезпечують стабільну роботу при базових завданнях у звичайному використанні (дзвінки, листування).
Найчастіше в недорогих пристроях можна зустріти чіпсети компанії MediaTek, рідше Qualcomm. Найбюджетніші смартфони комплектуються процесорами бренду Unisoc. А найдорожчі – від компанії Qualcomm.
Пам'ять
Як правило, оперативної пам'яті в бюджетних смартфонах всього 2-6 ГБ і її ніяк не збільшити, тому вибирайте пам'ять не менше 6 ГБ. Натомість вбудованою може бути 512 ГБ і є слот під картку пам'яті, що дозволяє розширити сховище.
Камера
Само собою, бюджетний девайс не зніматиме на рівні флагманського, але при покупці варто подивитися на кількість камер та їх дозвіл. Для повсякденної зйомки вистачить 5 або 8 МП камери, а щоб зробити гарні фото природи, дітей чи тварин, краще мати сучасніші сенсори на 12 МП та вище. Для вечірньої або зйомки зі слабким освітленням підійдуть моделі з камерами від 48 МП.
Акумулятор
Головна умова, щоб батарея не розрядилася протягом дня при активному використанні гаджета. Тому краще вибирати моделі з акумуляторами 5000 або 6000 мАг. Але жодна ємність не може гарантувати стабільну роботу пристрою протягом усього робочого дня.
Відгук експерта про бюджетні смартфони
Особистою думкою про сучасні бюджетні смартфони ділиться Антон Шамарін, модератор спільноти HONOR:
«Сучасні бюджетні смартфони мають широкий функціонал і можуть виконувати не тільки базові функції (дзвінки та серфінг в інтернеті), але ще робити непогані фотографії та «тягнути» більшість ігор.Якщо бюджет мінімальний, можна розглянути смартфон на ОС Android Go. Вона створена для смартфонів з об'ємом оперативної пам'яті 1-3 ГБ і мало чим відрізняється від повноцінної ОС Android щодо функцій і зовнішнього оформлення оболонки.
Вибирайте смартфон виходячи із завдань. Якщо робота пов'язана з частою роботою навігатора, підійдуть моделі з ємністю акумулятора від 5 000 мАч і функцією швидкої зарядки. Якщо часто дивіться відео – вибирайте роздільну здатність екрана не нижче HD+. Для ігор зверніть увагу на процесор не слабший за Tiger T606 і обсяг оперативної пам'яті від 4 ГБ.
У деяких моделях передбачена функція, коли смартфон запозичує постійну пам'ять у рахунок віртуальної. Це буде корисно при великій кількості відкритих програм, але не допоможе у запуску «важкої» програми чи гри».
Популярні запитання та відповіді
На популярні запитання читачів про бюджетні смартфони відповідає Антон Шамарін, модератор спільноти HONOR
На чому не можна економити при покупці бюджетного смартфона?
Вибирайте виробників з ім'ям – у них гарна якість виконання та низький відсоток шлюбу. Яскравий екран з високою роздільною здатністю подарує більше позитивних вражень від використання та збереже здоров'я очей – не заощаджуйте на цьому. Також більший обсяг оперативної пам'яті допоможе пристрою не пригальмовувати під час повсякденних завдань.
Яку матрицю екрана краще обрати у бюджетному смартфоні?
Як правило, у бюджетних моделях TFT-матриця. До недоліків можна віднести маленькі кути огляду - це коли збоку на екрані вже погано видно інформацію, низьку контрастність і слабку передачу кольору. Оптимальною матрицею екрана буде IPS. Такі екрани здатні забезпечити якісну картинку з широкими кутами огляду, високою яскравістю та насиченими кольорами.
Який мінімальний обсяг оперативної пам'яті повинен мати сучасний бюджетний смартфон?
Якщо на смартфоні встановлена ОС Android Go, то тільки для дзвінків підійде 2 ГБ ОЗУ. Для повсякденних завдань необхідний обсяг оперативної пам'яті становить щонайменше 4 ГБ, якщо на смартфоні повноцінна ОС Android. Наявність функції віртуальної оперативної пам'яті буде величезним плюсом.
Чи номінальна ємність акумулятора впливає на тривалість роботи смартфона?
Номінальна ємність – значення, яке новий, повністю заряджений акумулятор, віддає в нормальних умовах розряду. Фактичний об'єм буде трохи меншим, і згодом ємність акумулятора неминуче знижується.
Аксесуари з однаковою номінальною ємністю можуть показувати різну автономність. Швидкість розряду також залежить від енергоспоживання процесора та навантаження на нього, від типу екрану та тривалості його роботи. Багато смартфонів використовують AI-алгоритми для більш оптимізованої витрати батареї, це теж підвищує автономність пристрою.
Найкращі бюджетні смартфони у 2022 році: 7 гідних моделей
Не знаєте, як вибрати недорогий, але добрий смартфон? Допоможе наш рейтинг бюджетних моделей, які можна придбати у 2022 році.
Поняття "бюджетний" для кожного користувача може означати щось своє. Для нас це, насамперед, смартфони з нижнього цінового сегмента вартістю до 15-20 тисяч рублів. Враховуючи, з якою швидкістю розвиваються технології, сьогодні навіть недорогий апарат може мати гарний екран, швидкий процесор і NFC.
Істотний недолік багатьох доступних моделей – відсутність швидкої зарядки, не найпотужніший процесор, а іноді навіть застарілий роз'єм microUSB.Також дешевий телефон не може бути оснащений крутими камерами - якщо хочете заощадити, з цим краще просто змиритися і робити фото тільки при хорошому освітленні.
Samsung Galaxy A12
- Екран: 6.5", роздільна здатність 1600x720 пікс.
- Камера: 48+5+2+2 Мп
- Пам'ять: від 3/32 Гбайт, слот для картки пам'яті
- Процесор:MediaTek Helio P35 (MT6765)
- Акумулятор: 5000 мАг
Гідні бюджетні смартфони легко знайти у корейського виробника Samsung – це наймолодші моделі в лінійках Galaxy А та Galaxy M. Один із найдоступніших гаджетів у 2022 році – оновлений Galaxy A12. На Яндекс.Маркеті варіант із накопичувачем 32 Гбайт можна купити від 13 000 рублів.
Характеристики смартфона досить скромні, але дивує наявність підтримки безконтактних платежів і карт пам'яті об'ємом до 1 ТБ. Також модель працює на Android 10 і оснащується акумулятором ємністю 5000 мАг – причому він заряджається через сучасний USB-C, а не microUSB, і навіть підтримує швидку зарядку потужністю 15 Вт.
Основна камера отримала чотири датчики з головним сенсором 48 Мп. Вона досить якісна, щоб робити чудові фото для соцмереж. Смартфон поставляється у трьох кольорах, серед яких не лише класичний чорний, але ще й червоний та синій. Корпус пристрою виконаний із пластику, як це буває у недорогих моделей.
Підпишіться на наші канали, щоб не пропустити цікаві новини та корисні статті
Xiaomi Redmi 9C NFC
- Екран: 6.53", роздільна здатність 1600x720 пікс.
- Камера: 13+2 Мп, автофокус
- Пам'ять: від 3/64 Гбайт, слот для картки пам'яті
- Процесор: MediaTek Helio G35
- Акумулятор: 5000 мАг
Топ найкращих бюджетних смартфонів не можна уявити без моделі Xiaomi. Один з найдешевших, але хороших гаджетів виробника - Redmi 9C з підтримкою NFC, величезним екраном та акумулятором ємністю 5000 мАг.Його можна знайти у синьому, червоному та чорному кольорі за ціною близько 13 000 рублів.
Типовий для апаратів бюджетної цінової категорії процесор від MediaTek, звичайно, не перетворює смартфон на ігровий, але цілком спритно справляється із запуском месенджерів, серфінгом та іншими стандартними програмами. Гаджет навіть потягне багато 3D-ігор, хоч і на мінімальних налаштуваннях. Єдиний недолік моделі – повільна зарядка через microUSB.
Якщо готові доплатити пару тисяч, зверніть увагу на модель Redmi 9 - вона коштує трохи дорожче, але оснащена квадрокамерою та потужнішим процесором, а для зарядки використовує USB-C.
HUAWEI P smart 2021
- Екран: 6.67", роздільна здатність 2400x1080 пікс.
- Камера: 48+8+2+2 Мп
- Пам'ять: 4/128 Гбайт, слот для картки пам'яті
- Процесор: Hisilicon Kirin 710A
- Акумулятор: 4000 мАг
Не найдоступніший, але найактуальніший смартфон Huawei, який можна купити трохи дешевше за 20 тисяч рублів. Він приваблює не тільки ціною, а й приємним дизайном: модель випускається в яскраво-зеленому та чорному кольорах з акуратним блоком камери на матовій спинці. Працює пристрій на фірмовому процесорі Hisilicon Kirin 710: для користувача це означає економну витрату енергії та плавну роботу системи.
Камера з підтримкою штучного інтелекту та роздільною здатністю 48 Мп робить пристойні знімки при яскравому освітленні. Також тут використовується акумулятор ємністю 5000 мАг, який допоможе гаджету працювати без підзарядки півтора-два дні. Сервіси Google не підтримують цю модель.
HONOR 50 Lite
Якщо ви шукаєте смартфон з гарною камерою, доведеться вже дивитися у бік дорожчих апаратів: наприклад, лайт-версія флагмана HONOR 50 можна знайти на Яндекс Маркеті за 20 000 рублів.Модель оснащена квадрокамерою з основним сенсором 64 Мп та ультраширококутним датчиком 8 Мп. Також у гаджета майже безрамковий екран з акуратно вписаною фронталкою та пристойний об'єм пам'яті 6/128 Гбайт.
Смартфон підтримує всі Google-сервіси, але за бажанням можна встановити на нього AppGallery, де також є більшість популярних програм. Наприклад, у ньому можна завантажити програму «Гаманець», щоб налаштувати безконтактну оплату на пристрої навіть після припинення роботи Google Play.
Одна з головних переваг HONOR 50 Lite – супер-швидка зарядка потужністю 66 Вт. Причому відповідний адаптер вже йде в комплекті із пристроєм. За перші 15 хвилин смартфон поповнює 55% батареї.
realme С11
- Екран: 6.5", роздільна здатність 1600x720 пікс.
- Камера: 13+2 Мп
- Пам'ять: від 2/32 Гбайт, слот для картки пам'яті
- Процесор: MediaTek Helio G35
- Акумулятор: 5000 мАг
Ще один китайський гаджет на Андроїд, який не дарма потрапив до рейтингу бюджетних смартфонів 2022 року. Модель realme C11 стане гарним вибором для тих, хто шукає недорогий смартфон без NFC із великою батареєю. Тут стоїть солідний акумулятор ємністю 5000 мАг, з яким смартфон може опрацювати цілих два дні. Заряджається гаджет, на жаль, знову ж таки через microUSB – це компроміс для збереження невисокої ціни.
Найкращі бюджетні смартфони: 6 вдалих моделей до 16 000 ₽
Не все, що коштує недорого, зібрано погано або з найдешевших деталей.
Щоб знизити вартість смартфона, виробники нерідко заощаджують на матеріалах, деталях та функціях. Наприклад, екран може бути поганим, а оболонка – гальмівною. Але знайти хороші моделі за суму близько 15 000 ₽ все ж таки можна.
Я подивився, що продається в магазинах у середині 2023 року, помітив оптимальні варіанти та протестував їх, щоб скласти топ найкращих недорогих смартфонів.
Infinix Note 30
Потужний процесор, багато пам'яті, гучні стереодинаміки, швидка зарядка - найбалансованіший телефон у своєму класі
Tecno Pova 5
Телефон з великим екраном, величезним акумулятором та гарною начинкою. Зекономили лише на камері
Tecno Camon 19 Pro
Простий смартфон з гарним набором камер, оптичною стабілізацією, дворазовим зумом та непоганою продуктивністю
Realme C35
Схожий на iPhone, але вп'ятеро дешевше. Не підходить для активних користувачів, оскільки процесор у нього слабкий
У DNS 128 Гб - від 14 999 ₽;
на «Яндекс-маркеті» 64 Гб - від 9 198 ₽
Xiaomi Redmi 12C
Довго тримає заряд батареї, не дряпається і коштує дешевше за 10 000 ₽. Але працює повільно
Як вибрати смартфон вартістю до 16 000 ₽
Актуальні смартфони до 16 000 ₽ призначені для спілкування, музики, відео та браузера. Для фотолюбителів чи активних геймерів вони не підходять. Важкі ігри стабільно працюють на моделях від 20 000 ₽ з потужнішими процесорами, а по-справжньому хороші знімки та відео видають лише флагмани від 40 000 ₽.
Крім ціни, рекомендую звертати увагу на кілька параметрів.
Екран. Виробники бюджетних моделей часто економлять на дисплеях - ставлять матриці з низьким HD-роздільною здатністю на кшталт 1650 × 720 пікселів. Зображення на таких панелях не дуже якісне, картинка пухка, видно окремі пікселі. Краще вибирати пристрої з роздільною здатністю Full HD + - 2220 × 1080 пікселів і вище. Це Золотий стандарт для сучасних смартфонів.
У цій статті більшість моделей оснащені екранами Full HD+, але в сегменті дешевше 10 000 ₽ доведеться змиритися з роздільною здатністю HD+.
Процесор. Від потужності процесора залежить комфорт використання: стабільність роботи телефону, швидкість запуску та перемикання програм. Більшість процесорів у бюджетних пристроях повільні, але трапляються збалансовані варіанти на кшталт MediaTek Helio G99.
Зрозуміти потужність за частотою та кількістю ядер складно – краще пошукати огляди чи порівняння у бенчмарках. Найбільш поширений тест називається AnTuTu, хороші бюджетні пристрої одержують у ньому 250 000-300 000 балів. Якщо рейтинг пристрою нижче 200 000 балів, він працюватиме повільно і може підгальмовувати навіть у звичайних програмах на зразок навігатора або соцмереж.
Оперативна пам'ять Від неї залежить, наскільки багато програм можуть працювати одночасно, не заважаючи одна одній. Для бюджетного смартфона мінімальний комфортний обсяг оперативної пам'яті у 2023 році – 4 Гб.
Але якщо є можливість, краще доплатити за 6 чи 8 Гб оперативної пам'яті. Такий смартфон швидше перемикатиметься між браузером і парою соцмереж, а на фоні можна спокійно тримати навігатор або музичний стрімінг.
Вбудована пам'ять. Зазвичай ми рекомендуємо смартфони із накопичувачем 128 Гб або більше, але для бюджетного пристрою мінімальний комфортний поріг нижче – 64 Гб. Програми та ігри займають у пам'яті багато місця, як і фотографії з високою роздільною здатністю. Якщо потрібно зберігати на телефоні багато фото, музики та фільмів, краще вибирати моделі на 128 Гб або за допомогою карт пам'яті microSD.
Камера. Якісні модулі камер коштують дорого та потребують потужного процесора. Тому бюджетні смартфони знімають набагато гірше за моделі середнього та топового рівнів.
Китайські бренди лукавлять, встановлюючи по три камери та заявляючи дозвіл до 50 Мп.Самі модулі однаково бюджетні, а лінзи та алгоритми обробки примітивні, тому знімають не дуже добре. До того ж із трьох об'єктивів реально корисний лише один — основний.
Автономність. Місткість батареї вимірюється в міліампер-годинах - мА·год. Чим більше значення, тим довше смартфон за інших рівних може пропрацювати. Зараз варто орієнтуватися на значення від 4500 до 5000 мА год.
Також на час роботи впливають яскравість та роздільна здатність екрану, потужність процесора та якість оптимізації софту. Два різних телефони з однаковими батареями можуть відрізнятися автономно в півтора-два рази.
Дізнайтеся, як зорієнтуватися у світі обстежень та лікарів. За кожного студента переведемо 100 ₽ у фонд
Найкращі смартфони до 16 000 ₽ у 2024 році за нашою оцінкою
Вивчивши асортимент магазинів та відгуки покупців, я вибрав десять моделей, що відповідають критеріям відбору:
- Infinix Note 30 — оптимальний вибір.
- Tecno Pova 5 - найбільш автономний.
- Tecno Camon 19 Pro - з найкращою камерою.
- Realme C35 - початкового рівня.
- Xiaomi Redmi 12C - найкращий до 10 000 ₽.
- Poco M5.
- Realme 9.
- Infinix Note 30i.
- Vivo Y35.
- Samsung Galaxy A14.
Infinix Note 30
Infinix Note 30 продається у двох версіях - зі 128 і 256 Гб вбудованої пам'яті. До 16 000 ₽ можна придбати молодший варіант. У моделі є слот для картки MicroSD, тому пам'яті має вистачити із запасом.
У смартфоні встановлено потужний процесор MediaTek Helio G99. Це чіп середнього рівня: перемикання між програмами швидке, важкі ігри працюють на середніх налаштуваннях. Оперативна пам'ять - 8 Гб, цього достатньо навіть для топової моделі, не кажучи вже про бюджетний пристрій.
Екран - проста IPS-матриця з роздільною здатністю Full HD +. Є підвищена частота 120 Гц, яка робить прокручування сайтів та анімації більш плавними.Діагональ велика – 6,78 дюйма. Задня сторона напівматова і майже не збирає слідів від пальців. Блок камер оформлений у вигляді великої прямокутної шайби, розміщеної у лівому кутку.
Акумулятор на 5000 мА · год – стандарт у середньому сегменті, вистачить на день активного використання. Є швидке заряджання на 45 Вт, яке заряджає смартфон приблизно за годину. Потужний блок живлення вже в комплекті – його не треба докуповувати окремо, на відміну від флагманів Apple та Samsung.
Камера складається із трьох модулів. Вдень основна камера на 64 Мп видає чіткі та яскраві знімки. У складних умовах на кшталт сутінків і темряви смартфон може змастити кадр, але цим грішать майже всі бюджетні пристрої. Інші модулі використовуються для розмиття заднього фону та макрозйомки.
Infinix Note 30 має NFC для безконтактних платежів, роздільний слот для двох сімок і карти пам'яті, гучні стереодинаміки, налаштовані компанією JBL.
Де придбати:
Альтернатива. У Poco M5 такий же процесор, як і Infinix Note 13, але в іншому модель простіше. Використовується 4 або 6 Гб оперативної пам'яті, а розмір вбудованої пам'яті може бути 64 або 128 Гб.
У смартфоні встановлений IPS-екран із частотою оновлення 90 Гц та діагоналлю 6,58 дюйма. Матеріал задньої панелі – практичний пластик з обробкою під шкіру. Смартфон не ковзає в руках, а тильна сторона не покривається подряпинами та слідами від пальців. Можна носити пристрій без чохла і не турбуватися про його зовнішній вигляд.
Акумулятора на 5000 мА·год вистачить на день-півтора активного використання. Швидкого заряджання немає, пристрій доведеться підключати до розетки на дві години.
Де придбати:
Tecno Pova 5
Головна особливість Tecno Pova 5 – акумулятор на 6000 мА · год. З такою батареєю можна розраховувати на півтора-два дні активної роботи.Це особливо вражає на тлі окремих флагманів, які доводиться заряджати щодня, а то й двічі на добу.
Великий акумулятор дався взнаки на габаритах: це найбільший телефон у добірці. Tecno Pova 5 важить 220 г, екран у нього величезний – 6,8 дюйма. Варто взяти смартфон до рук перед покупкою та перевірити, чи зручно ним користуватися.
Якісна IPS-матриця точно передає кольори, а з підвищеною частотою 120 Гц сторінки у браузері та інтерфейс плавно перегортаються. Tecno Pova 5 виглядає брутально: задня сторона стилізована під метал із незвичайною текстурою. Сам корпус зроблений із матового пластику і майже не збирає відбитків.
Оснащення для бюджетника хороше: 8 Гб оперативної пам'яті та процесор MediaTek Helio G99. До 16 000 ₽ можна купити модель зі 128 Гб пам'яті, але є й дорожча версія з накопичувачем на 256 Гб. Смартфон не гальмує та не підвисає.
Основна камера тут, хоч і на 50 Мп, знімає посередньо. Вдень знімки виходять пересвіченими, з неприродними квітами, а вночі – нерізкими, з великою кількістю шумів.
Tecno Pova 5 спроектований практично: є 3,5-міліметровий роз'єм для навушників, сканер відбитка зручно розташований збоку, а слот MicroSD відокремлений від лотка для двох симкарт. Існує NFC для безконтактної оплати через Mir Pay.
Де придбати:
Tecno Camon 19 Pro
Бюджетні смартфони зазвичай не можуть похвалитися якісними знімками, але минулорічний Tecno Camon 19 Pro – приємний виняток. У нього рідкісний набір камер: з оптичною стабілізацією та оптичним наближенням. Зазвичай телефони з такими модулями коштують у два-три рази дорожче.
Основна камера на 64 Мп отримала оптичну стабілізацію – фото рідше змащуються при поганому освітленні, а відеоролики виходять більш плавними, без трясіння рук.Телефон робить хороші кадри: у дрібних деталей висока чіткість, фотографії виходять світлими та насиченими.
Друга камера на 50 Мп має дворазовий оптичний зум.
Екран великий - 6,8 дюйма, з роздільною здатністю Full HD+.
Смартфон оснащений процесором MediaTek Helio G96, який на 15—25% слабший за свого трохи свіжішого аналога Helio G99. Об'єм постійної пам'яті — 128 Гб, накопичувач легко розширити за допомогою карти MicroSD. на низьких налаштуваннях графіки, безпроблемної роботи у фоні безлічі програм та сервісів.
Акумулятора на 5000 мА год вистачає на день-півтора . Пристрій підтримує швидку зарядку на 33 Вт - смартфон заряджається трохи більше години.
Де придбати:
Realme C35
Realme C35 – один із найкрасивіших бюджетних смартфонів 2022 року. Видно, що при створенні моделі розробники надихалися недавніми Айфонами.
Завдяки плоским граням, тонкому корпусу та акуратному блоку камер Realme виглядає помітно дорожче, ніж коштує насправді.
Передбачений окремий лоток під microSD, NFC, роз'єм для навушників та сканер відбитка у кнопці живлення. Екран діагоналлю 6,6 дюйма великий і досить чіткий.У налаштуваннях є функція, що автоматично знижує роздільну здатність екрана для економії енергії, але через неї зображення стає неприємно каламутним.
Realme C35 програє за потужністю більшості пристроїв у добірці. Але процесора Unisoc T616 і 4 Гб оперативної пам'яті достатньо, щоб інтерфейс працював без помітних підгальмовувань, а програми запускалися в міру швидко.
Роздільна здатність основної камери Realme C35 - 50 Мп. Але знімає вона у кращому разі середньо. У сучасних смартфонів якість знімків значно більше залежить від потужності процесора та якості алгоритмів обробки, а не від оптики та числа мегапікселів. Бюджетний пристрій з чіпом початкового рівня не може конкурувати з дорожчими моделями навіть за однакових модулів камер. Денні кадри виходять в міру деталізованими, з природними відтінками, але вночі з'являються шуми та змазаності.
Оболонка від Realme зрозуміла та зручна, без вбудованої реклами. Вона не навантажує процесор складними анімаціями, добре оптимізована. Це майже чиста ОС Android: поміняли лише іконки та додали трохи функцій на зразок режиму чорно-білого екрану.
Телефон легко працює півтора дня при активному використанні. Швидка зарядка є, але насправді досить повільна – на 18 Вт. Від комплектного блоку живлення Realme C35 заряджається за дві години.
Де придбати:
Xiaomi Redmi 12C
Якщо бюджет обмежено 10 000 ₽, доведеться зменшити очікування практично за всіма параметрами. У цьому сегменті найсильніше страждають екран та продуктивність.
На мою думку, найбільш прийнятним варіантом в межах 10 000 ₽ буде Xiaomi Redmi 12C. У нього простий HD-екран діагоналлю 6,71 дюйми. Зблизька можна помітити окремі пікселі.
Задня панель та рамка зроблені із пластику, який навіть не намагаються замаскувати під скло чи метал. На корпусі не залишається відбитків пальців, а ребристу кришку складно подряпати.
Акумулятора ємністю 5000 мА·год вистачить на два дні — із соцмережами, месенджером, браузером та парою роликів на «Ютубі».
У продажу можна знайти три версії Redmi 12C із різною кількістю пам'яті. При обмеженому бюджеті оптимальною буде середня комплектація – з 4 Гб оперативної та 128 Гб постійної пам'яті.
Продуктивності процесора MediaTek Helio G85 вистачить для простих ігор, звичайні програми запускаються з невеликою затримкою. Робочі столи з віджетами можуть підгальмовувати, а важкі додатки на кшталт «Вконтакте» чи навігатора іноді зависати.
Xiaomi Redmi 12C підійде для дзвінків, спілкування в месенджерах, "Ютуба" та банківських додатків. Смартфон також можна використовувати як запасний: він довго тримає заряд батареї і коштує недорого.
Де придбати:
Ми постимо кружечки, гарні картки та новини про технології та поп-культуру у нашому телеграм-каналі. Підписуйтесь там класно: @t_technocult
- Золотеник текно дуже гарний! особливо з урахуванням акції та кешбеку коли береш його не за 15 а за 8 тисяч рублів ) Ванґую що стануть новими сяомі 12
- Alexander Якраз приблизно 15-20. так як ставлюся до мобілів як до витратки: кидаю на стіл, підлогу, смажу, морозу, заряджаю чим попало і до ста відсотків, ношу з ключами і залізною тирсою. Скло наклеїв лише на останній телефон і лише через 2 роки після покупки. Живуть від року до 3 і мені норм. 12
- noname nonamov "Xiaomi Redmi 9C Непогано грають і впевнено тримаються у вухах, не стомлюючи при тривалому використанні" що.мб помилка у статті? я зазвичай телефон у кишені ношу, а не у вухах. 19
- Д. 15-20 тисяч. Наприклад, буквально тиждень тому пощастило урвати новинку Oppo Reno 7 за 15 тисяч замість 22. 19
- Peace for all Оперативка нижче 4 Гб, це просто калькулятор, для решти він тупитиме дуже. 14
- Pavel Che Я додав би як варіант Tecno Camon 19 pro. Легко можна знайти пропозиції менше 15 рублів.
- Владислав Дейнеріс, А, підкажіть будь ласка, техно, у нього все нормально з яскравістю. І програма нормально працює? Скажіть, будь ласка 0
- Златеника Владислав, все нормально, працює ) 0
- Габдушев Данило Як з вами зв'язатися 0
- Валерій Татаров 25 000 рублів. 1
- Карина Мальцева От би завтовшки ці смартфони показали 🙈 2
- Ell'Alexander, чому не можна в нормі заряджати до 100%? 8
- Alexander Ell', хз, є така пошесть. Ніколи цього не дотримувався. Типу вважається що тоді часто йде перемикання то заряд то розряд, але тут мені здається контролер заряду досить розумний і повинен так правильно обробляти 8
- Ольга 15 3
- Barleycorn112 А23 оптимал однозначно особисто для мене. У китайців дратує їхня оболонка так звана. У багатьох (або майже у всіх) немає кнопки "назад" постійно треба "змахувати" екран це виморожує реально. 1
- Анжела 😂 2
- Polli Був бюджетний варіант від Самсунга А серії, що змінила на флагман. І ні на хвилину про зміну не пошкодувала. Виграла в камері, автономності та екрані. 5
- тео Дейнеріс, в 21 році теж так говорили. Якраз думав узяти текно, добре, що взяв сяомі. 4
- Наталія Мехедова 🐝 Д., о, Чудовий смартфон! З процесором Qualcomm Snapdragon 680 саме OPPO робить дуже вдалі конфігурації - телефони набагато продуктивніші і надійніші, ніж у конкурентів, які використовують той же процесор у своїх моделях 👍 (особисто перевірено, моя думка хоч і виходить суб'єктивною, але все одно рекомендую OPPO 2)
- Наталія Мехедова 🐝 Polli, у Samsung саме моделі дорожчі, хоча б трохи за 30+т.р дійсно коштують своїх грошей, а ось бюджетні Samsung (особливо серія А) вже дуже програють своїм конкурентам і за ціною, і за продуктивністю.
- Наталія Мехедова🐝 Ell', може в сучасних телефонах тепер краще опрацьований цей момент, але ось у старого смартфона саме з цієї причини (довго був увімкнений в розетці після 100%) дуже швидко помер акумулятор 🤷♀️ 23
- Тетяна Буцан 30000 0
- Марина Казакова 20000 1
- Марина Дейнеріс, який текно порадите до 22 000 руб? 0
- Ігор Новіков Бажаючим поміняти телефон найближчим часом, я б порекомендував придивитися до новинки від Xiaomi – Redmi 12. Спочатку було не зовсім ясно, що це за телефон – оригінал чи клон. Тепер ситуація прояснилася – Xiaomi сертифікувала цей телефон для продажу в Росії як модель 23053RN02Y (4/128 Гб). Є варіант і із 8/256 Гб. На початковому етапі з доставкою з Китаю 8/256 Гб (глобальна версія з підтримкою російської мови) можна було замовити в межах 12 т.р. (з NFC, але без зарядки) - сміливці швидко розібрали цю версію. Зараз, після сертфікації, ціни на цей апарат 8/256 Гб вже із зарядкою стартують від 16 т.р. 1
- Ігор Новіков Ell', був раніше телефон, по-моєму Realmi, так там був спеціальний алгоритм заряджання до 80% від ємності батареї. Також було розписано, що треба не розряджати нижче 20%.І якщо дотримуватися цих правил, акумулятор прослужить довше на 10-20% (щось близько того). Якось так. 5
- КОНЕЦЬ Автор пише що протестував їх, при цьому немає жодного живого фото, немає жодних тестів, просто копіювання рекламних буклетів.
- Absofrutly dianova64, що? 1
- 2
- Ivan Ivanov синові купив c35. норм, піде. він на ньому в майнкрафт грає, гальм не помічаю. 0
- Сергій Корчинський 20 000. Що порекомендуєте для запису розмов по ватсапу та вайберу? 1
- Petr Vesely 1
- Re camon 20 зараз найкращий бюджетник. до 10 тис - це якийсь cubot. 0
- Володимир Н. yunhg94, я раніше ніколи не користувався продукцією Xiaomi. Але Realmi був, на кшталт С25. Можливо так, у Хайомі дещо все позаплутаніше. Але у дружини Самсунг, а коли вона мене щось попросить допомогти, для мене там взагалі все заплутано і незрозуміло де що. Людина така істота, що звикає до всього. А мені так взагалі пощастило. Замість глобальної версії без зарядки, прийшов сертифікований телефон та ще й з швидкою зарядкою. Мене все влаштовує. А ціна бюджетника у всіх людей своя і залежить передусім від особистого бюджету. Успіхів. 1
- Кіт Пілот Ніскільки. Чекаю, коли хтось подарує. А дарованому смартфону – у ціну не дивляться! 0
- Alex Rybakov Краще Google Pixel їй нічого немає: чистий андроїд, соковитий екран, супер-камера, спритний. Так, за цю суму можна взяти лише підтриманий, але користуюсь таким уже третій рік і жодних нарікань. Якщо у мене модель 3А. 0
- serafimaz Цікаво, звісно. Але впевнений, що на них навіть фотки робити не вийде. 0
- Нікнейм Ігор, цей телефон Максимально тупив. Таксі по дві хвилини вантажив 1
- Семен Alex, маю 4А. За підсумками смартфону 2 з половиною роки, майже не працює роз'єм зарядки, батарея ледве тримає. Pixel найкращі, але користуватися ними дорого.Швидко зношуються при активному використанні. 0
- Sergei Khvostov На 20 березня 2024 року мені здаються цікавими варіантами Redmi 10C та Poco M5. Незважаючи на те, що смартфони відносно старі, їх процесори потужніші, ніж у нових бюджетних смартфонах. 0
- user3241671 15500 0
- Anton K. Peace, не обов'язково: швидкодія залежить від прошивки (яка версія Android, наскільки система/прошивка оптимізована та ін.) і від того, що ви маєте на увазі під "іншим" :) 0
- Anton K. Petr, та, так, зараз смартфонів з розміром екрану до 6" вибір невеликий. 0
- Andy Muff Sergei, взяв собі як робітника - Redmi 13c. Камера так собі, але екран і час автономної роботи на висоті. Плюс в цілому лагів майже немає).
- Сергій Хвостов Andy, те саме я можу сказати про Infinix Note 30, який я собі купив) 0