10 найкращих процесорів для недорогих ігрових ПК у 2023 році
На початку 2023 року вибір бюджетних процесорів широкий, як ніколи. Давайте виберемо найкращі у ціновій категорії до 15000 рублів.
Якщо подивитися популярні канали YouTube, присвячені комп'ютерним комплектуючим та іграм, почитати комп'ютерні форуми або коментарі в соцмережах у групах, орієнтованих на комп'ютерних ентузіастів, складається враження, що у більшості користувачів в ПК потужні процесори. Як мінімум – Ryzen 5 5600X або Core i5-12600KF. Але це враження оманливе, адже в більшості ігрових ПК у світі використовуються бюджетні процесори, які є найбільш продаваними.
Навіть за статистикою Steam, майже третина користувачів цього сервісу користуються чотириядерними процесорами, а найпоширеніша частота процесорів Intel - всього від 2.3 ГГц і 2.69 ГГц. Це не дивно, адже більшості користувачів досі вистачає бюджетних процесорів, що добре корелюється з тим, що найпоширеніша в Steam відеокарта – GeForce GTX 1650, якій цілком вистачить недорогого процесора.
Сьогодні ми подивимося на десятку кращих процесорів, які стануть чудовою основою для недорогого ігрового ПК - від самих бюджетних, до тих, які коштують не дорожче за психологічну позначку в 15000 рублів. Процесори візьмемо з асортименту магазину Сітілінк, одна з філій якого, напевно, є у вашому місті.
AMD Athlon 200GE
Athlon 200GE - один з найдешевших процесорів для плат сокету AM4, всього з двома ядрами та чотирма потоками.Здавалося б, називати його ігровим занадто складно, але уявіть, якщо вам потрібен ПК із вбудованою графікою для серфінгу інтернету, перегляду фільмів, прослуховування музики, простої офісної роботи та не особливо вимогливих ігор. А ігор цей малюк може подужати багато, в основному до 2013 року випуску, а такі хіти, як Half-Life 2, Portal 2, Dishonored або Deus Ex: Human Revolution не викличуть труднощів у його відеоядра Vega 3.
Intel Core i3-10105F
Core i3-10105F коштує трохи дорожче за Athlon 200GE, не має вбудованого відеоядра, але у зв'язці з відеокартою рівня GeForce GTX 1650 стане чудовою основою ігрового ПК, який дозволить вам пройти більшість новинок ігор на мінімальних налаштуваннях. А продуктивність у нього майже на рівні Core i7-7700K, який п'ять років тому був мрією геймерів.
Intel Core i3-12100F
А ось Core i3-12100F – процесор зовсім іншого плану, недорогий, але дуже швидкий. Це сучасний чотириядерник, що обганяє в іграх шестиядерники минулих поколінь і якщо додати до нього відеокарту GeForce RTX 3050, ви отримаєте стабільні 60 FPS у більшості новинок ігор. Процесор дуже холодний і не вимагатиме дорогого кулера і просунутої материнської плати.
AMD Ryzen 3 PRO 4350G
Ryzen 3 PRO 4350G - маловідомий процесор на ядрі Renoir, який можна назвати більш "жирною" версією Athlon 200GE для тих же завдань - розваги, робота та ігри, які тепер будуть йти набагато спритніше. Адже Ryzen 3 PRO 4350G має вісім потоків і потужніше вбудоване відеоядро Radeon. Fortnite CS:GO або Wolrd of Tanks - ці ігри чудово йдуть на Ryzen 3 PRO 4350G у роздільній здатності 1080p.
Intel Core i5-10400F
Core i5-10400F – потужний шестиядерник, який за рахунок недорогих материнських плат сокету LGA 1200 заощадить вам чималу суму.У більшості ігор він обганяє Ryzen 5 3600 і має скромне енергоспоживання, що дозволить зібрати тихий і недорогий ПК. А відеокарту до нього в пару можна встановити досить потужну, навіть GeForce RTX 3060.
AMD Ryzen 5 4600G
Ryzen 5 4600G – ще один процесор на ядрі Renoir, але вже із шістьма ядрами. Це найдешевший шестиядерник для сокету AM4 у продажу, а його вбудована графіка Radeon Graphics, яка має 7 обчислювальних блоків, дозволить пограти в Grand Theft Auto V або The Elder Scrolls V: Skyrim у роздільній здатності Full HD. Додайте до нього компактну материнську плату, SSD-накопичувач і невеликий корпус, і ви отримаєте відмінний мультимедійний ПК, який заразом дозволяє пограти в багато хітів.
10 найкращих бюджетних процесорів
Цінові стрибки змушують дедалі більше користувачів звертати увагу на бюджетний сектор ринку процесорів. Ми вивчили його і склали рейтинг найкращих та актуальних у 2022 році недорогих рішень для складання офісного та домашнього ПК, включаючи ігрові комп'ютери початкового рівня.
Характеристика у рейтингу
| 1 |
AMD Ryzen 3 2200G |
Сучасний процесор із вбудованою графікою |
| 2 |
AMD Ryzen 5 2600 |
Висока продуктивність для бюджетного сегменту |
| 3 |
AMD Ryzen 3 1200 |
Відмінна доступність |
| 4 |
AMD Athlon X4 970 |
Найкраща ціна за офісний ЦП |
| 5 |
AMD Athlon 3000G |
Оптимальний офісник за ціною/якістю |
| 6 |
Intel Celeron G5905 |
Найкращий офісний процесор від Інтел. |
| 7 |
AMD Ryzen 3 3200G |
Хороший процесор із потенціалом розгону |
| 8 |
AMD A8-9600 |
Найкраще тимчасове рішення для АМ4 |
| 9 |
Intel Core i5-10400F |
Найуніверсальніший чіп у бюджетному сегменті |
| 10 |
AMD Athlon 200GE |
Бюджетний топ для економних |
Настав час поговорити про бюджетні процесори, а саме про моделі в ціновому сегменті до 25000 рублів. Умовно їх можна розбити на 3 частини:
До 8000 рублів. Тут розташовуються застарілі, але актуальні моделі для встановлення в офісні комп'ютери або в ігрові системи як тимчасове рішення.
8000-15000 рублів. Тут здебільшого розташовуються середні моделі попередніх поколінь.
15000-25000 рублів. Актуальні, іноді топові моделі останніх кількох років, які отримали загальну шану та повагу за свої характеристики.
З упевненістю можемо сказати – AMD у цьому сегменті зараз лідер. «Червоні» змогли знайти ідеальний баланс між співвідношенням ціни та продуктивності, що дедалі більше подобається покупцям. Intel тут залишаються в ролі наздоганяючого та періодично відповідають на новинки від AMD, забезпечуючи свої пристрої простими, але хитрими технологіями.
Топ-10 найкращих бюджетних процесорів
10 AMD Athlon 200GE
Після виходу даної моделі, інтернет сколихнувся новими статтями від «розкривачів», які змогли розігнати цей «камінчик» до 3.9 ГГц і отримати хорошу продуктивність за мінімальних вкладень у своєму ціновому сегменті. Сам по собі це двоядерний чотирипотоковий процесор з базовою частотою 3.2 ГГц, 4 Мб кеша L3 та відеоядром Radeon Vega 3 на частоті до 1000 МГц.
Вбудований контролер пам'яті гарантує підтримку DDR4 пам'яті із частотою до 2666 МГц у двоканальному режимі. Заявлений тепловий пакет дорівнює 35 Вт. З дискретною графікою процесор повідомляється через чотири лінії PCI-E Express 3.0. На відміну від інших процесорів на архітектурі Zen, Athlon втратив розблоковані на підвищення множників, причому це стосується не тільки обчислювальних ядер, але й пам'яті та вбудованого відеоядра.
9 Intel Core i5-10400F
★ Найуніверсальніший чіп у бюджетному сегменті
Країна: США
Середня ціна: 17 990 руб.
Рейтинг (2024): 4.6
Практично найсвіжіший у нашому рейтингу (реліз у 2020 році), причому 6-ядерний і з турбобустом до 4.3 ГГц. Продуктивність – найкраща серед усіх учасників, тому годиться для збирання ігрової системи. З іншого боку, на тлі підвищеного попиту ціна чіпа за нинішніх умов відверто завищена, тож доведеться переплачувати. З цієї причини процесор отримав невелике зниження рейтингової оцінки, адже до нього доведеться докуповувати ще й відеокарту, тому що вбудованого GPU немає, що великий мінус, якщо планується збирати офісний ПК.
Користувачі «камінням» задоволені, він виправдовує очікування щодо продуктивності, не схильний до перегріву, досить хороший для свого рівня в іграх, плюс легко заводиться майже на всіх материнських платах. Єдине відчутне нарікання – це штатний кулер у BOX-версії, який рекомендується замінити на щось ефективніше.
8 AMD A8-9600
★ Найкраще тимчасове рішення для АМ4
Країна: США
Середня ціна: 6500 руб.
Рейтинг (2024): 4.6
Бажаючим зібрати ігровий ПК на сокеті АМ4, який не має великого бюджету, підійде тимчасовий процесор A8-9600. Він має 4 ядра та вбудовану графіку з частотою 900 МГц, розігнати яку, на жаль, не вийде. Не підійде він і для свіжих ігор - характеристики слабкі, зате кілька десятків відкритих вкладок в Chrome освоїть на раз. Після перепрошивки біосу у материнської плати може розігнатися до стабільних 3.9 ГГц.
Кеш 3 рівня відсутня. Теплопакет з урахуванням бюджетних можливостей моделі зависокий - 65 Вт, але це хвороба майже всієї лінійки A8 від AMD. При використанні бажано поставити плашки оперативної пам'яті у двоканальний режим, інакше продуктивність зійде нанівець. Для офісних машин та роботи з документами – саме те.
7 AMD Ryzen 3 3200G
★ Хороший процесор з потенціалом розгону
Країна: США
Середня ціна: 21 500 руб.
Рейтинг (2024): 4.7
Чіпсет, який ідеально підходить для тих, у кого обмежений бюджет на складання ПК, але хочеться отримати максимальну продуктивність і не ліньки займатися процесором. Модель чудово піддається розгону - на Ютубі є детальні інструкції. Процесор є відносно новим (2019 рік), тому часом потрібно помучитися, щоб запустити його на старій материнській платі. Понад 60 градусів не гріється – про це пишуть у відгуках.
Є «вбудова», яка після розгону чудово показує себе при геймінгу, включаючи, наприклад, «Метро» у роздільній здатності Full HD і FPS 30–39 з низькими налаштуваннями графіки, Jedi Fallen Order в HD, а також у класичні Dota, TES, CS:GO та PUBG. Це один із найкращих процесорів для того, щоб перечекати важкі часи і потім купити гідний референс.
6 Intel Celeron G5905
★ Найкращий офісний процесор від Інтел
Країна: США
Середня ціна: 7900 руб.
Рейтинг (2024): 4.7
З того, що сьогодні є на ринку в достатніх обсягах, Celeron G5905 – явно найкращий варіант для складання бюджетного комп'ютера, що використовується як офісна робоча машина або домашня станція для навчання та серфінгу соцмереж. Чіп вийшов на ринок у 2020 році, має пару ядер Comet Lake-S з 14-нанометровим техпроцесом і частотою 3.5 ГГц. Є вбудована графіка UHD 610, так що прості браузерні ігри запустити вийде без проблем, а з більш просунутими дружба вдасться навряд.
Від аналогів AMD процесор Celeron G5905 відрізняє трохи вищий TDP в 58 Вт, знижена частота GPU, а також відсутність вільного множника та підтримки багатопоточності.При цьому Celeron G5905 обійдеться трохи дешевше і за ту ж ціну можна урвати боксову версію зі штатним охолодженням Інтел, а при покупці OEM-версії взагалі вдасться відчутно заощадити, витративши гроші, наприклад, на плашку пам'яті.
5 AMD Athlon 3000G
★ Оптимальний офісник за ціною/якість
Країна: США
Середня ціна: 11000 руб.
Рейтинг (2024): 4.7
Якщо стоїть завдання зібрати самий недорогий офісний ПК, то AMD Athlon 3000G стане найкращим рішенням. Ігри на 2-ядерному «камні» справа безперспективна. мережі, роботою з різними документами цей процесор впорається на ура, благо його тактова частота становить 3.5 ГГц, плюс підтримується багатопоточність.
Згідно з відгуками користувачів, чіп за продуктивністю повністю відповідає своїй ціні, відрізняється енергоефективністю і низьким відсотком заводського шлюбу. затичкою» для ігрової системи початкового рівня.
4 AMD Athlon X4 970
Досить продуктивний 4-ядерний процесор, який не схильний до надмірного нагрівання навіть при великому навантаженні.Його продуктивності вистачає навіть для роботи в нескладних графічних редакторах - у відгуках користувачі пишуть, що дискомфорту не відчувають, але й видатної "швидкості" від CPU не спостерігається.
Тепловиділення складає 65 Ватт і для процесора AMD це замало. Чіп стабільно працює на частоті 4000 МГц, тротлінгу не спостерігається - при 100% завантаженні він нагрівається до 53 градусів і частот не зменшує. Модель була випущена у 2017 році, але й зараз її часто купують для збирання недорогого ПК для побутових потреб, навчання та легких ігрових сценаріїв. При цьому відзначимо, що існує проблема сумісності зі свіжими материнськими платами, найвдаліше Athlon X4 970 заводиться на чіпсеті А320.
3 AMD Ryzen 3 1200
4 ядра, 4 потоки, частота процесора 3.1 ГГц з можливістю розгону до 3.5 і більше. Для відеокарти рівня GTX 1050 Ti або GTX 1060 на 3 Гб або нижче саме воно. Свої Full HD, хоч і не завжди на ультра налаштуваннях, він витягне. 1200 буде непоганим варіантом на майбутнє для переходу на Zen 2. За бажання «ряжанку» можна розігнати до 4 ГГц при напрузі 1.38 Вольта. При розгоні з бюджетною вежею на 2 теплотрубках ви отримаєте 64 градуси під навантаженням, а якщо не поскупитеся на вертушку з 3 і більше трубками, то температури стануть ще нижчими.
При першому запуску він може приємно здивувати вас, оскільки часто стартує з 3.6 ГГц, але тут багато залежить від материнської плати. Що примітно, AMD не стала економити на молодшій моделі та забезпечила її припоєм. Рекомендується до встановлення у бюджетних ігрових системах з акцентом на майбутнє покращення. Ще один важливий момент – доступність моделі в магазинах, поки до розряду дефіциту AMD Ryzen 3 1200 не потрапив.
2 AMD Ryzen 5 2600
★ Висока продуктивність для бюджетного сегменту
Країна: США
Середня ціна: 23 990 руб.
Рейтинг (2024): 4.8
Ryzen 5 2600 є затребуваним процесором на сьогоднішній день. За трохи дешевше за 25000 рублів ви отримаєте боксову версію зі штатним вентилятором у комплекті. Брати 2600Х чи ні – вирішувати вам, але особливої різниці між ними немає, бо 2600Х це просто розігнана із заводу модель. Рефреш лінійки Ryzen привніс більше IPS, більші частоти, менше споживання електроенергії та тонкий техпроцес, що зробило 2600 більш ніж конкурентоспроможним.
У спадок від серії FX процесор має гарний розгін і може розігнатися до 3.9 ГГц. Нова архітектура задіює 6 ядер і 12 потоком і хоча «ряжанка» програє конкурентам з Intel за частотою кадрів, графік фреймтайму в іграх у 2600 набагато плавніший. Не варто забувати і про насущне - процесор любить високочастотну пам'ять, 2933 МГц для нього буде саме те. Якщо хочете заощадити, то можете взяти звичайну версію без кулера і купити щось на свій смак, бо TDP тут вкрай низька і становить 65 Вт. Рекомендуємо до покупки, бо за продуктивністю та ціною на ринку нічого подібного немає.
1 AMD Ryzen 3 2200G
★ Сучасний процесор із вбудованою графікою
Країна: США
Середня ціна: 17 990 руб.
Рейтинг (2024): 4.8
Найкращий вибір із того, що сьогодні представлено на ринку, але з низкою застережень. По-перше, це чистий офісник, тому вбудоване графічне ядро не дозволить запускати сучасні ігри, хоча щось середнє за вимогами запуститься майже без проблем. По-друге, не вдасться серйозно побалуватися з розгоном чіпа, потенціал тут не такий великий, причому вбудована графіка жене набагато ефективніше, ніж сам процесор.Але в будь-якому випадку, цей «камінь» має гарне співвідношення ціни, якості та продуктивності (4 ядра до 3.7 ГГц в бусті), плюс за рахунок GPU дозволить заощадити на відеокарті, вартість яких зараз летить у стратосферу.
Якщо коротко сказати про характеристики, то в основі чіпа лежить архітектура Raven Ridge із 14-нанометровим техпроцесом. AMD Ryzen 3 2200G працює тільки в однопотоковому режимі, має теплопакет 65 Вт і підтримує два канали оперативної пам'яті DDR. На ринок CPU вийшов на початку 2018, тобто. для бюджетного сегмента залишається досить свіжим, особливо з прицілом на збирання недорогого офісного ПК.
Увага! Подана інформація не є керівництвом до покупки. За будь-якою консультацією слід звертатися до фахівців!
10 найкращих бюджетних процесорів
*Огляд найкращих на думку редакції expertology.ru. Про критерії відбору. Даний матеріал має суб'єктивний характер, не є рекламою і не служить керівництвом до покупки. Перед покупкою потрібна консультація з фахівцем.
Процесор як найголовніший і незамінний компонент комп'ютера часто мимоволі сприймається як найдорожчий. І якщо йдеться про потужну робочу станцію з топовими характеристиками або про не менш продуктивний ігровий комп'ютер, це дійсно так. Але якщо планується покупка комп'ютера для простих повсякденних завдань - офісна робота, навчання, звичайне домашнє користування - то якраз на процесорі можна заощадити, причому значно. Редакція Expertology пропонує вам спеціальний огляд у форматі рейтингу найкращих бюджетних процесорів, здатних задовольнити більшу частину споживчих запитів на перше півріччя 2019-го.
Рейтинг найкращих бюджетних процесорів
| Номінація
|
місце
|
найменування товару
|
ціна
|
| Найкращі бюджетні процесори для роботи та ігор |
1 |
AMD Phenom X4 9650 |
- |
| 2 |
AMD Ryzen 3 2200G |
4 649 ₽ |
| 3 |
AMD Ryzen 5 1600 |
6 872 ₽ |
| 4 |
AMD Ryzen 5 2400G |
7 595 ₽ |
| 5 |
Intel Pentium Gold G5400 |
3 626 ₽ |
| Найкращі супер-бюджетні процесори до 5 тис. рублів |
1 |
AMD Athlon X4 Kaveri |
1 486 ₽ |
| 2 |
Intel Celeron G3930 Kaby Lake |
3 180 ₽ |
| 3 |
AMD FX-4300 Vishera |
1 880 ₽ |
| 4 |
Intel Core i3-3220 Ivy Bridge |
2 850 ₽ |
| 5 |
AMD Ryzen 3 1200 |
3 881 ₽ |
Найкращі бюджетні процесори для роботи та ігор
Перша добірка найкращих бюджетних процесорів присвячена тим моделям, які за мінімально можливої на сьогоднішній день ціні здатні охопити максимум завдань. Ці CPU забезпечать комфортну офісну роботу, перегляд високоякісного відео без лагів і навіть досить стерпну гру в сучасні відеоігри. Тут відразу уточнимо, що максимальні налаштування вдасться використовувати тільки в старих іграх, і то не у всіх, а деякі нові ігри можуть до ладу не запуститися зовсім. Але дещо пограти все-таки вийде, так само як і попрацювати з «важкою» тривимірною графікою – тут уже все вирішуватиме дискретна відеокарта, швидкість оперативної пам'яті та інші важливі характеристики.
AMD Phenom X4 9650
Відкриває рейтинг «дідусь» ринку мікропроцесорів – Phenom X4 виробництва AMD. Перші його версії вийшли 10 років тому, після чого було кілька перевидань, у яких було виправлено великі та дрібні недоліки. Phenom X4 залишається актуальним і його бокс-версію все ще можна купити в Росії за доступною ціною. І досі його можливості аналізують на YouTube різні оглядачі у контексті вимог рубежу 2018-2019 років.
Сконструйовано цей CPU під сокет AM2+. Його чотири обчислювальні ядра Agena працюють на частоті 2300МГц, що піддається помірному розгону. Конфігурація кешів: перший рівень – 128Кб, другий та третій – по 2Мб.Обсяг кешу третього рівня явно занижений, і це помічає багато споживачів, проте більшість це не зупиняє від покупки.
У Phenom X4 реалізована підтримка таких технологій та стандартів: AMD64/EM64T, 3DNow, SSE2/3/4, NX Bit (біт заборони виконання), апаратна віртуалізація та низка інших.
Розрахункове тепловиділення процесора відповідає TDP на рівні 95Вт.
У рядовому офісному та домашньому користуванні дана модель не викликає жодних нарікань, і навіть показує непогані результати взаємодії з ігровими відеокартами в не надто вимогливому геймінгу.
Максимальної продуктивності цього бюджетного процесора можна досягти не тільки шляхом розгону, але також задіявши фірмову утиліту AMD Dual Core Optimizer.
Переваги
- піддається розгону;
- непогана продуктивність та збалансованість у популярних додатках;
- "тягне" деякі сучасні відеоігри на помірних налаштуваннях;
- великий вибір відповідних бюджетних материнських плат;
- ціна.
Недоліки
AMD Ryzen 3 2200G
Тепер у нашому рейтингу зробимо різкий стрибок від минулих поколінь до сучасності і розглянемо відразу три бюджетні процесори AMD сімейства Ryzen. Першим буде Ryzen 3 2200G. , звичайно, цей CPU дорожчий, хоча в абсолютному відношенні залишається бюджетним.
Виготовляється процесор по новітньому (на момент створення) техпроцесу 14нм і частково 65нм. Сокет-AM4.Підтримує швидку двоканальну пам'ять DDR4 2993МГц. Кеш розподілений так: перший рівень – 96Кб, другий – 2Мб, третій – 4Мб.
Підтримувані стандарти та технології: біт заборони виконання (NX Bit), апаратна віртуалізація, AMD64/EM64T, інструкції SSE /2/3/4 та AVX /2, MMX.
У процесор вбудований непоганий графічний модуль Vega 8, що працює на штатній частоті 500 МГц. Його можливостей достатньо для перегляду відео у високій якості і навіть для мінімалістичного геймінгу.
Номінальне тепловиділення даної моделі відповідає розрахунковому показнику 65Вт. Обмеження за робочою температурою – 105 °C.
Цей процесор позиціонується виробником як ігровий, але тут треба не забувати, що він все-таки бюджетний і не чекати від нього неможливого.
Така конфігурація CPU оптимальна для збирання недорогого ПК, а також для тих, хто збирає досить потужну машину поступово. На цьому процесорі цілком комфортно можна пропрацювати той час, який знадобиться на збір суми, необхідної для покупки відеокарти.
Переваги
- співвідношення продуктивності та ціни;
- непогана вбудована відеокарта;
- невеликий нагрівання;
- великий та безшумний кулер у боксовій комплектації;
- щодо високі ігрові можливості.
Недоліки
AMD Ryzen 5 1600
Продовжує рейтинг найкращих бюджетних процесорів за версією Expertology ще один представник сімейства Ryzen від AMD, але вже вище класом. Це вже повноцінний ігровий процесор без жодних застережень, незважаючи на бюджетний статус. За характеристиками він ні в чому не поступається Core i5 від Intel, а за ціною набагато привабливіше.
Обчислювальну основу процесора становлять шість ядер Summit Ridge, що працюють у два потоки кожне на частоті 3200МГц.CPU підтримує швидкісну двоканальну пам'ять DDR4 на частоті 2667 МГц. Об'єм кеша третього рівня разюче відрізняється від попередньої моделі на краще: 16Мб проти 4Мб.
Процесор підтримує апаратну віртуалізацію, біт заборони виконання, AMD64/EM64T, інструкції SSE, AVX, MMX. Також у пристрої реалізовано технології Enmotus FuzeDrive, XFR (розширення частотного діапазону) та інші.
Номінальне тепловиділення даної моделі відповідає TDP 65Вт при обмеженні на робочу температуру до 95 °C.
На даний момент це один з найбільш збалансованих бюджетних процесорів на ринку щодо характеристик. Якщо порівнювати з Core i5 серій 6000, 7000 та 8000, то в однопотоці Ryzen 5 1600 їм практично не поступається, а в багатопотоку показує себе відчутно краще. У цьому класі та ціновій категорії він практично не має конкурентів.
Переваги
- шість 2-потокових ядер;
- продуктивність;
- підтримує високошвидкісну пам'ять;
- великий кеш третього рівня;
- 14-12нм техпроцес;
- невисоке нагрівання.
Недоліки
AMD Ryzen 5 2400G
Четвертий та завершальний бюджетний процесор від AMD у цій добірці рейтингу – це 4-ядерний Ryzen 5 2400G. Сконструйований під сокет AM4 і є одним із найдоступніших на ринку 4-ядерних бюджетних процесорів з дуже цікавими характеристиками.
Ядра Raven Ridge працюють у 8 потоків на частоті 3600МГц із можливістю розгону до 3900МГц. Підтримується 2-канальна пам'ять DDR4 2933МГц. Конфігурація кешу за рівнями: 96Кб, 2Мб та 4Мб. Такий обсяг кешу 3-го рівня викликає подив, і цілком справедливо оцінюється користувачами як недолік. Підтримується апаратна віртуалізація, біт заборони виконання, інструкції SSE2-4 та AVX/2, MMX.
У процесор вбудовано несподівано потужне графічне ядро - Radeon RX Vega 11 з 11 ядрами на частоті 1250МГц. Сам відеопроцесор піддається окремому розгону. Ця графічна підсистема значно потужніша за будь-яку інтегровану графіку в процесорах Intel. Тільки на цій відеокарті цілком можна грати в багато сучасних ігор з помірними налаштуваннями. Але, для максималок у роздільній здатності та fps знадобиться, звичайно, дискретний графічний модуль.
Розрахункове тепловиділення даної моделі на рівні TDP 65Вт при досить високій допустимій робочій температурі - 105 °C.
Як коротке резюме скажемо, що Ryzen 5 2400G – один з найкращих бюджетних процесорів для ігор на перше півріччя 2019-го. Незважаючи на урізаний кеш, ця модель «витягує» цей статус за рахунок інтегрованої графіки, якої для не дуже досвідченого геймера може виявитися цілком достатньо.
Переваги
- універсальність у плані збалансованості характеристик;
- продуктивність;
- підтримка швидкісної пам'яті;
- прийнятне нагрівання;
- потужна вбудована графіка
Недоліки
Intel Pentium Gold G5400
Завершуючи добірку рейтингу найкращих бюджетних процесорів для роботи та ігор за версією Expertology, віддамо таки данину «синім» - компанії Intel. Незважаючи на те, що в плані бюджетних процесорів Intel практично завжди програвала AMD, деякі моделі можуть конкурувати з аналогами від «червоних». Pentium Gold G5400 – один із таких прикладів.
Побудований процесор на базі двох обчислювальних ядер Coffee Lake, що працюють у два потоки кожне із частотою 3700МГц. Тонка електроніка виготовлена за 14нм техпроцесом. Підтримується двоканальна пам'ять DDR4 2400МГц обсягом до 64Гб. Конфігурація кешу - 64/512/4096Кб. Максимальна кількість підтримуваних каналів PCI Express – 16.
У процесор інтегрована графічна підсистема HD Graphics 610 з базовою частотою 350МГц та максимальною динамічною – 1050МГц. Здатна відтворювати відео як 4К роздільною здатністю 4096x2304 з частотою оновлення 60Гц. Підтримує три монітори одночасної трансляції. Підтримує технології Clear Video, InTru 3D, Quick Sync Video та інші.
Номінальне тепловиділення – 54Вт, допустима робоча температура – до 100 °C.
Цей процесор у плані характеристик можна вважати базовим мінімумом, який здатний відтворити більшу частину сучасних відеоігор при правильному підборі інших комплектуючих - відеокарти, пам'яті і т. д. Для офісної роботи або не надто важкого дизайну цього бюджетного CPU більш ніж достатньо. Якщо передбачається помірна експлуатація, можна заощадити і на охолодженні — кулера достатньо для більшості завдань.
Переваги
- базовий мінімум для бюджетного геймінгу;
- вбудований графічний модуль;
- продуктивність;
- низьке тепловиділення.
Недоліки
Найкращі супер-бюджетні процесори до 5 тис. рублів
Друга номінація у рейтингу найкращих бюджетних процесорів за версією Expertology присвячена найдоступнішим за ціною рішенням навіть у категорії бюджетних. Деякі вищезгадані моделі задовольняють цю вимогу, але там ми наголошували на ігрові можливості. Тут йдеться про процесори, достатні для оснащення робочого місця з мінімальними потенційними навантаженнями. Економічно доцільно комплектувати такими процесорами ПК при великих закупках – відкриті нові філії підприємства, розширення відділів, відкриття кол-центру тощо.
Уточнимо – наші експерти складали добірку з міркувань працездатності процесора в сучасних умовах запитів масового споживача.На ринку є моделі ще дешевші, ніж представлені тут, але рекомендувати їх до покупки можна лише в обмеженому переліку випадків.
AMD Athlon X4 Kaveri
Першим розглянемо одне з вдалих рішень компанії AMD – серію бюджетних процесорів Athlon X4, до якої входять моделі 860K та 840. Відмінності у конфігурації у них мінімальні, основне – 860K має більш високу тактову частоту.
Сконструйовано цю серію під сокет FM2+. 16Кб x 4 + 64Кб x 2, другого – 4Мб. Активне графічне ядро не передбачено.
Це один із найдоступніших за ціною повноцінних 4-ядерних процесорів на сьогоднішній день. Для комплектації бюджетного ПК «без претензій» була б дуже зайвою інтегрована в процесор графічна підсистема, проте в цій серії вбудована відеокарта хоч фізично і є, але вона відключена на користь. інших показників продуктивності.
В обох конфігураціях серії реалізована підтримка апаратної віртуалізації, біт скасування виконання, інструкції SSE2/3/4.
Параметри нагрівання відповідають TDP 95Вт для 860К та 65Вт для 840.
Переваги
- досить висока тактова частота;
- піддається простому розгону;
- холодний;
- найдоступніша ціна у групі.
Недоліки
Intel Celeron G3930 Kaby Lake
Другим номером у рейтингу йде процесор сімейства Celeron, який заслужив відмінну репутацію добротної бюджетної «робочої конячки».Він лише трохи дорожчий за попередню модель від AMD, і по ряду характеристик їй поступається, але для власників материнської плати з сокетом LGA1151 при необхідності заміни CPU гідну бюджетну альтернативу знайти буде важко.
Процесор побудований за допомогою різних техпроцесів, включаючи найпередовіші 14нм і 12нм. Два ядра Kaby Lake працюють на частоті 2900 МГц. Підтримується пам'ять різних типів: DDR4 із частотою 2133МГц, DDR3L із частотою 1333/1600МГц та живленням 1.35V, включаючи двоканальну та пам'ять ECC із корекцією помилок. Максимально розпізнаваний обсяг пам'яті – 64Гб. Конфігурація кешу: 64/512/2048Кб. Частота системної шини – 1333/1600 МГц. Максимальна кількість каналів PCI Express – 16.
Процесор підтримує апаратну віртуалізацію, всі важливі набори команд та інструкції – MMX, SSE та ін. Також підтримуються вдосконалені технології: SpeedStep, Stable Image Platform, термоконтроль та інші.
Примітною особливістю даної моделі є підвищена безпека та захист даних завдяки реалізації цілого переліку фірмових технологій Intel: Secure Key, AES, розширення Memory Protection Extensions, OS Guard, Boot Guard.
У процесор вбудовано графічне ядро Intel HD Graphics 610 з базовою частотою 350МГц і максимальною динамічною – 1050МГц. Максимально доступний обсяг пам'яті для графічної підсистеми – 64Гб. Відеомодуль відтворює потік з роздільною здатністю до 4К 4096x2304 з частотою до 60Гц.
Розрахункове тепловиділення даної моделі відповідає TDP 51Вт при гранично допустимій робочій температурі в 100 °C.
Переваги
- співвідношення продуктивності та ціни у загальному контексті процесорів Intel;
- підтримка пам'яті ECC;
- мінімальне нагрівання;
- підвищена безпека та захист даних;
- вбудоване графічне ядро.
Недоліки
AMD FX-4300 Vishera
І знову у нашому рейтингу бюджетний 4-ядерник від AMD. Це конструкційне рішення під сокет AM3+. Виробництво здійснюється за техпроцесами 32 та 12нм. У своєму класі демонструє одне з найкращих співвідношень ціни та продуктивності. FX-4300 з моменту виходу швидко заслужив почесне неофіційне звання "народного" процесора.
Чотири ядра Vishera (2012) у цій моделі працюють із тактовою частотою 3800 МГц у чотири потоки і допускають невеликий розгін до 4ГГц. Підтримується пам'ять DDR3 із частотою 1866МГц – це одне із найслабших місць цього CPU. Обсяг кешу – 48, 4096 та 4096 рівні L1, L2 та L3 відповідно.
Процесор підтримує такі технології та стандарти: NX Bit, апаратна віртуалізація, Enhanced Virus Protection, PowerNow!, Turbo Core 3.0 та інші.
Номінальне тепловиділення у цьому випадку відповідає TDP 95Вт при максимумі робочої температури 70.5 °C.
Переваги
- чотири ядра;
- можливість розгону;
- співвідношення ціни та продуктивності;
- прийнятне нагрівання під навантаженням;
- топовий у своїй категорії.
Недоліки
Intel Core i3-3220 Ivy Bridge
Тепер у цій частині рейтингу ще піднімемо планку характеристик та розглянемо представника сімейства Core від Intel. Цей процесор трохи дорожчий за три попередні, але в абсолютному відношенні залишається бюджетним. Виробником навіть позиціонується як ігровий, і досі випускається.
Сконструйовано цю модель під сокет LGA1155. Виготовляється за техпроцесом 22нм. Два ядра Ivy Bridge (2012) працюють у чотири потоки на базовій частоті 3300 МГц. Частота системної шини – 1600 МГц.Підтримується відносно малопродуктивна пам'ять DDR3 із частотою 1333/1600МГц (двоканальна) в обсязі до 32Гб. Конфігурація кешу - 64/512/3072Кб.
Процесор підтримує такі технології вдосконалення: біт скасування виконання, апаратна віртуалізація, AMD64/EM64T, Anti-Theft, термоконтроль, My WiFi, стан простою. Набори команд: MMX, AVX, SSE/2/3/4. Підтримка каналів PCI Express версії 2.0: 1x16, 2x8, 1x8 та 2x4.
У CPU вбудоване відносно потужне графічне ядро Intel HD Graphics 2500. Базова частота – 650МГц, максимальна динамічна частота – 1050МГц. Підтримує три монітори, технології Quick Sync Video, InTru 3D, Clear Video HD, Flexible Display.
Розрахункове тепловиділення процесора відповідає 55Вт. Гранична робоча температура становить 65.3 °C.
Переваги
- співвідношення ціни та продуктивності;
- універсальність;
- розгінний потенціал;
- непогана вбудована графіка;
- холодний у штатному режимі.
Недоліки
AMD Ryzen 3 1200
Завершує рейтинг найкращих бюджетних процесорів найдорожчий та найпродуктивніший процесор у даній номінації – представник сімейства Ryzen від AMD. І дорогий він лише на тлі інших моделей в огляді, а в контексті кон'юнктури мікропроцесорного ринку першої половини 2019 року – це найдоступніший CPU для бюджетного та досить комфортного геймінгу.
Процесор оснащений чотирма повноцінними обчислювальними ядрами Summit Ridge, що працюють у чотири потоки на частоті 3100МГц з офіційним потенціалом розгону до 3400МГц. Підтримується двоканальна пам'ять DDR4 із частотою 2667МГц. Конфігурація кеш-пам'яті - 96/2048/8192Кб.
Ентузіасти розганяють частоту до вищих значень, але такий підхід залишається на страх і ризик користувача. До речі, в даному конкретному випадку для розгону до максимальних значень, які дозволяє охолодження, не є обов'язковою топова материнська плата. Значна частина можливостей розгону доступна на бюджетних «материнках» із сокетом АМ4.
Процесор підтримує апаратну віртуалізацію, біт скасування виконання, AMD64/EM64T, інструкції MMX, AVX/2, SSE/2/3/4. Також підтримується Enmotus FuzeDrive, розширений частотний діапазон (XFR), технологія SenseMI, VR Ready та інші.
Розрахункове тепловиділення відповідає 65Вт за максимально допустимої робочої температури 95 °C. У боксовій комплектації йде штатний кулер Wraith Stealth. Для більших навантажень та розгону буде необхідний ефективніший охолоджувач.
Загалом цей процесор - більш ніж адекватний вибір для комфортної роботи та гри на гідних налаштуваннях за умови використання швидкої оперативної пам'яті у достатньому обсязі.
Переваги
- співвідношення ціни та продуктивності;
- підтримка швидкої пам'яті;
- розгінний потенціал;
- великий кеш;
- VR Ready;
- один із найдоступніших процесорів для бюджетного геймінгу.
Недоліки