Logo ford

БІЛИЙ ДОМІНУЄ НАД ЧОРНИМ, ПАНОРАМНИХ ЛЮКІВ УНИКАЮТЬ У НАЙСПЕКОТНІШИХ ЄВРОПЕЙСЬКИХ МІСЦЕВОСТЯХ – ЦІ ТА ІНШІ ВІДКРИТТЯ У «ДОСЛІДЖЕННІ ТЕНДЕНЦІЙ З КУПІВЛІ АВТОМОБІЛІВ FORD У 2014 РОЦІ»

28.04.2014
КЕЛЬН, Німеччина, 29 квітня 2014 року – Іспанія, Греція та Італія щороку привертають мільйони відвідувачів на залиті сонцем пляжі, але нове дослідження компанії Ford Motor щодо купівельних тенденцій в Європі демонструє, що мешканці деяких найспекотніших країн регіону увійшли до числа тих людей, хто найменш схильні купувати новий автомобіль з панорамним люком.

Це одне з ряду відкриттів, викладених у «Дослідженні тенденцій з купівлі автомобілів Ford у 2014 році» - звіті про вподобання водіїв з 22 країн Європи щодо купівлі нових автомобілів. У ньому, зокрема, розкривається регіональна динаміка та національні відмінності, що водночас як підтверджують очікування, так і змушують збентежитися.

Дослідження свідчить, що у минулому році білий перевершив чорний, ставши найпопулярнішим автомобільним кольором у всій Європі. Цього висновку вдалося дійти після аналізу більше 500 000 покупок автомобілів Ford у Європі за минулий рік. Останнім часом автомобільними кольорами, що демонструють найвищі темпи зростання популярності, стали коричневий та помаранчевий.

«Коли мова заходить по смаки покупців автомобілів, є лише декілька моментів, що залишаються незмінними протягом років, у той час як багато аспектів змінюються та розвиваються, - розповідає Ролан де Ваард, віце-президент європейського відділення Ford з питань маркетингу, продажів і обслуговування. – Щоб краще обслужити покупців у всій Європі, ми вивчаємо ці зміни, і деякі з них здатні здивувати».

Несподіваності сонячних країн
До парадоксальних відкриттів увійшли національні уподобання щодо люку у даху. Покупці у Норвегії – країні, що більше відома снігами, аніж сонячними променями – виявили найбільшу схильність до обрання нових автомобілів Ford з панорамним люком у даху (15%), випередивши французів (11%) і німців (10%). У той же час водії з сонячних країн найрідше обирають панорамний люк у даху: Іспанія (5%), Італія (3%) та Греція (2%).

Крім того, покупці з прохолодної Норвегії з більшою вірогідністю купують нові автомобілі Ford з автоматичним кондиціонуванням повітря (80%), випередивши Бельгію (77%) і Нідерланди (71%). Найбільшу схильність до купівлі автомобілів з ручним кондиціонуванням повітря виявили водії у сонячній Туреччині (96%) та Іспанії (92%).

Як і слід було очікувати, скандинавські водії найчастіше вказували на необхідність встановлення сидінь з підігрівом, і 99 % автомобілів Ford, куплених у Швеції, Норвегії та Фінляндії, обладнані цією технологією. Сидіння з підігрівом не набули популярності у Туреччині (1%), Греції (2%) та Іспанії (3%).

До числа країн, покупці яких з найбільшою вірогідністю обумовлювали наявність запальнички у комплекті для паління, увійшли Греція (73%), Іспанія (53%) та Румунія (35%).

Кольори та форми
По всій Європі найпопулярнішими кольорами стали білий (23%), чорний (20%) та сірий (17%). Один з цих трьох кольорів очолив список уподобань у кожній окремо взятій країні, крім Ірландії, Польщі та Румунії, де найулюбленішим варіантом став сріблястий – четвертий найпопулярніший колір у Європі (14%).

Турецькі покупці виявилися найбільшими прихильниками білого – 55% автомобілів Ford, куплених у цьому регіоні, виконані у білому кольорі.

Британські клієнти виявили найбільшу в Європі схильність до купівлі червоних автомобілів Ford, що, можливо, пов‘язано з червоним обмундируванням солдат Англії. У той же час румунські клієнти з більшою готовністю обирали автомобілі Ford, виконані у синьому кольорі. Норвежцям коричневі автомобілі подобаються більше, ніж у будь-якій іншій країні (12%).

Кузов універсал став самим практичним вибором для покупців Mondeo та Focus. Він сподобався найбільше водіям в Данії (86%), Нідерландів (79%) і Німеччині (8%). У той же час 5-дверні версії цих же моделей найчастіше знаходили дім у Греції (95%), Іспанії (87%) і Британії (83%).

У Європі в цілому половина покупців автомобілів обрала 5-дверні моделі, 35% віддали перевагу універсалам, а інша частина обрала 4-дверні автомобілі. Вони набули найбільшої популярності у Туреччині, де створили 84% частку у продажах, у Росії (44%) та Румунії (42%).

Безпечні та розумні
Система активної допомоги при паркуванні компанії Ford сприяє водіям під час виконання паралельного паркування, використовуючи датчики та рульове управління та спрямовуючи автомобіль у вільний простір, у той час як водій лише нажимає кнопку та контролює педалі акселератора та гальм.

Німецькі водії обумовили наявність цієї технології у 63% нових автомобілів, і навіть ще більше клієнтів (74%) обрали функцію активної зупинки у місті – систему безпеки, створену з метою допомогти водіям уникати зіткнень на малій швидкості. Швейцарці (також 63%), португальці (53%) та австрійці (50%) також обрали систему активної допомоги при паркуванні, у той час як водії з Бельгії (36%) і Швейцарії (34%) стали наступними у списку тих, хто обумовив наявність системи активної зупинки у місті.

Добре розвинута мережа автошляхів може пояснити, чому Швейцарія (20%), Нідерланди (19%) і Німеччина (14%) очолили список країн, де водії купують більшість технологій, що приносять переваги під час довгих поїздок. До їх числа увійшли такі розробки компанії Ford, як система інформування про автомобілі у «сліпій» зоні, функція допомоги у підтримці смуги руху та система попередження про виїзд за межі смуги. Але чому ж тоді Норвегія, одна з країн з найменшою мережею автошляхів, зайняла перше місце у цьому списку, продемонструвавши показник у 26%?

Водії у Нідерландах без сумнівів високо цінять технології, що допомагають полегшити життя. Тамтешні клієнти найчастіше обирають автомобілі, обладнані круїз-контролем (85%), випередивши фінів (78%) і норвежців (74%). А 94% датських клієнтів, які у минулому році купували кросовер Kuga, обирали функцію безконтактного відкриття двері багажника, що надає водіям доступ до вантажного відсіку після легкого руху ногою.

Зміна уподобань щодо палива
Переважна більшість клієнтів компанії Ford, 99%, купувала нові автомобілі з бензиновим або дизельним двигуном, менше 1% водіїв обрали моделі на альтернативному паливі. Бензину віддали перевагу 58% європейських водіїв.

У жодному іншому місці бензинові двигуни не набули такої популярності, як у Росії, де 97% клієнтів обрали бензинові автомобілі. Після росіян найвищі показники продемонстрували чехи (80%) і фіни (76%). Дизель найчастіше обирали у Туреччині (64%), Італії (63%) та Португалії (61%).

Водії з усіх європейських країн продовжують віддавати перевагу механічній коробці передач – 85% обрали автомобіль з важелем перемикання передач. У Нідерландах та Ірландії цей показник піднявся до 96%, у Греції та Польщі – до 95%. Навіть Росія – європейський ринок, де найбільшої популярності набули автоматичні трансмісії (48%), - продемонструвала певну симпатію до механічних коробок передач.

«Дослідження тенденцій у купівлі автомобілів Ford у 2014 році» надає стислу характеристику вподобань водіїв, які компанія Ford прагне задовольнити в Європі. Ми готові зустріти клієнтів у Норвегії, які бажають отримати помаранчевий автомобіль з кондиціонуванням повітря та буксирним пристроєм, або продати золотий автомобіль у Чеській Республіці, де цей колір перевищив середню популярність у п‘ять разів, - додає Ролан де Ваард. – На наше щастя, маючи у наявності, наприклад, 11 400 різних варіацій моделі Fiesta, ми зазвичай можемо дати людям те, чого вони бажають».

Новий Ford Transit Courier забезпечує найкращу... Всі Новини FORD FIESTA – БЕСТСЕЛЕР В ЄВРОПІ У КЛАСІ...
Наверх