Як вибрати комп'ютерні колонки
Мультимедійні колонки - це акустична система, яка розрахована на роботу з комп'ютером, може складатися з двох або більше колонок і сабвуфера.
Сабвуфер - Колонка з одним динаміком, призначена для відтворення низькочастотних звуків, тобто - басів.
Для позначення складу акустичної системи використовують дві цифри. Перша цифра означає кількість колонок, а друга кількість сабвуферів.
Найбільш популярні типи акустичних систем:
- 1.0 - монофонічна система, що складається з однієї колонки, на сьогоднішній день рідко використовується;
- 2.0 – це система із двох колонок, які можуть відтворювати звук у стерео режимі. Така система - найпростіша і найдешевша, її цілком вистачить для прослуховування фонової музики, звуків операційної системи.
- 2.1 – до попереднього комплекту колонок додається сабвуфер. Сабвуфер у даній системі збагачує звук, особливо під час перегляду фільму або прослуховування музики.
- 5.1 – це найпопулярніша акустична система. Вона складається з сабвуфера, двох фронтальних, двох тилових та однієї центральної колонок. Дозволяє одержати об'ємний, реалістичний звук, відмінно підходить для створення домашнього кінотеатру. Формат 5.1. використовується для запису звуку у фільмах на DVD та у багатьох комп'ютерних іграх.
- Існують також системи 6.1 та 7.1. Вони забезпечують максимально реалістичне відтворення об'ємного звуку. Такі комп'ютерні акустичні системи трапляються досить рідко, і їх вартість зазвичай велика.
- Акустика 5.1
- Акустика 2.1
Потужність
Потужність характеризує механічну надійність акустичної системи, а чи не гучність звуку, як вважається. Тому що потужніша колонка, то краще.У характеристиках акустичної системи вказується сумарна потужність всіх колонок, що вимірюється у Ваттах (Вт).
Сумарна потужність буває двох стандартів:
RMS - Потужність, яку здатні відтворювати колонки протягом тривалого часу.
PMPO – максимальна потужність, яку можуть відтворювати колонки протягом короткого часу.
За PMPO дуже важко оцінити можливості колонок. Її значення дуже велике, і часто виробники та продавці з рекламною метою вказують саме цей стандарт потужності, щоб краще піднести свій товар. Необхідно орієнтуватися на RMS, щоб оцінити реальну потужність акустичної системи. Якщо ж на упаковці вказана лише PMPO, то це значення слід поділити на 10-12, і тоді цей показник буде близьким до RMS.
Для отримання більш-менш якісного звуку бажано, щоб потужність кожної колонки була не меншою. 10-15 Вт.
Оскільки акустика для комп'ютера найчастіше складається з кількох колонок, краще виходити із сумарної потужності системи.
Орієнтовні параметри потужності комп'ютерних колонок:
- для офісу – до 20 Вт;
- для дому – 40-50 Вт;
- для домашнього кінотеатру, ігрові – 80-120 Вт та більше.
Слід пам'ятати, що на максимальній потужності система видає звук із найбільшими спотвореннями, тому слухати колонки рекомендується на низькій або середній гучності. Отже, деякий запас потужності не завадить.
Важливо: фактична потужність колонок не завжди відповідає параметру, який вказав виробник. Наприклад, бюджетні рішення на 20 Вт насправді зможуть дати максимум 12-15 Вт.
Матеріал корпусу
Важливим моментом при виборі акустичної комп'ютерної системи є матеріал корпусу.Від нього залежить не лише зовнішній вигляд та ціна пристрою, але якість звучання.
Основні види матеріалів:
Пластмасовий корпус – це ергономічні колонки невеликого розміру, різних форм та відносно невисокої вартості. Серед недоліків – деренчання на середній та високій гучності, неможливість відтворювати «баси» через невеликі розміри.
Дерев'яний корпус – відображає в точності навпаки переваги та недоліки попереднього варіанту. Плюси в тому, що такі колонки легко відтворюють середні та низькі частоти, мінуси – висока вартість, великі габарити та вага.
Корпус із MDF (деревно-стружкова плита) – такі колонки є скоріше золотою серединою між перерахованими варіантами. Вони не такі громіздкі, важкі та дорогі, як дерев'яні, але на відміну від пластмасових передають середні та низькі частоти. Щоправда, часто виробники або продавці вказують, що колонки зроблені з дерева, хоча насправді це MDF. Завдяки цьому вони підвищують вартість колонок. Тому при виборі колонок саме цих матеріалів слід бути уважним.
Частота
Для отримання якісного звуку смуга частот акустичної системи має бути якнайширше і наближатися до діапазону 20-20000 Гц, саме ці частоти сприймає людське вухо. Чим менше нижнє значення – тим яскравіше та реалістичніше звучатимуть «баси».
Кількість смуг
Кількість смуг визначається кількістю динаміків у колонці. Чим більше смуг, тим краща якість звуку. У двосмугових моделях один динамік відповідає за відтворення низьких частот (НЧ), інший високих (ВЧ). Трисмугові рішення забезпечуються ще одним динаміком для середніх частот (СЧ).У системах 2.5 поряд з динаміками НЧ та ВЧ передбачено комбінований варіант, що відтворює НЧ та СЧ.
Чутливість
Цей параметр безпосередньо впливає на гучність при заданій потужності. Чим вище чутливість, тим голосніше звучання (порівнювати повинні колонки з однаковою потужністю). Одиниця виміру – децибели (дБ). У більшості моделей цей показник становить 84-120 дБ. Для домашніх колонок достатньо 84-90 дБ.
Відношення сигнал / шум
Від цієї характеристики безпосередньо залежить чистота звуку. У бюджетних колонках співвідношення сигнал/шум становить 52-55 дБ, у дорожчих – 90-95 дБ.
Підключення
Коаксіальний вхід (роз'єм RCA) – дозволяє передавати цифровий багатоканальний звук. Таке з'єднання чутливе до електричних перешкод, проте провід не боїться згинів. Використовується для підключення колонок до відеоплеєра.
Оптичний вхід - Відіграє ту ж роль, що і коаксіальний. Оптичне з'єднання несприйнятливе до перешкод, але сам кабель досить тендітний.
Лінійний аудіовхід (роз'єм RCA) – використовується для передачі одноканального аналогового звуку. За допомогою такого входу можна підключити зовнішній підсилювач або аудіоресівер до колонок.
Лінійний багатоканальний вхід (роз'єм RCA) – використовується для передачі багатоканального аналогового звуку.
Також у колонках передбачається вихід для навушників (mini-Jack 3.5 мм) та мікрофонний вхід.
Додатково
Імпеданс - Опір колонок змінному струму. Ця характеристика є важливою при підключенні комп'ютерної акустики до зовнішнього підсилювача.Колонки та підсилювач мають працювати з однаковим імпедансом: якщо опір акустики менший, ніж у підсилювача, то звук спотворюється, а самі колонки можуть зіпсуватися, якщо цей показник більший – звучання буде досить тихим.
Має значення та розташування регулятора гучності. Користувач може вибирати між естетичним виглядом колонок (на задній панелі) та зручністю регулювання (на передній панелі). Трапляються моделі, де регулятор знаходиться зверху або збоку – баланс між красою та практичністю. Також існує акустика із регулятором на шнурі.
Оснащеність
Важливо, щоб колонки сумісні зі звуковою картою. Колонки 2.0 або 2.1 можна підключити до будь-якого комп'ютера чи ноутбука. Купуючи систему 5.1, переконайтеся, що Ваша звукова карта має відповідні виходи.
Залежно від моделі та вартості комп'ютерні колонки можуть мати:
- інтерфейс USB Type A – дозволяє підключати USB флешки або зовнішні вінчестери та слухати музику прямо з них;
- регулювання високих та низьких частот – дозволяє регулювати високі частоти та «баси» на свій смак;
- вбудований радіотюнер – перетворює колонки на повноцінний радіоприймач;
- підтримка карт пам'яті SD – дозволяє відтворювати музику безпосередньо з карток SD;
- живлення від батарей, USB-порту - Зручно при автономному використанні, наприклад, з ноутбуками.
- пульт ДК – провідний або бездротовий (перший варіант дешевше і не потребує елементів живлення, тоді як у другого – ширший функціонал і більше радіус дії); Поставити замість колишнього абзацу «пульт дистанційного керування».
- дисплей- Відображає інформацію про роботу акустики, що робить роботу з нею більш комфортною;
- підтримка Bluetooth – дозволяє слухати музику безпосередньо зі смартфона чи іншого мобільного мистецтва;
- NFC-чіп - Полегшує встановлення Bluetooth-з'єднання (для цього необхідно торкнутися смартфоном колонки);
- фазоінвертор- Труба в корпусі колонки, що підсилює баси;
- пасивний випромінювач - Відіграє ту ж роль, що і фазоінвертор, але дозволяє зробити корпус колонки більш компактним;
- зовнішній підсилювач - Підвищує якість звуку (у тому числі за рахунок зниження перешкод), але збільшує ціну та габарити системи;
- світлові ефекти - Декоративне підсвічування, що виконує функцію кольоромузики;
- знімна декоративна панель (решітка) – окрім своєї очевидної ролі захищають динаміки від випадкового пошкодження;
- магнітне екранування – захист техніки від впливу магнітного поля, що походить від акустики. Було актуально для ЕПТ-моніторів та старих телевізорів (зображення не спотворювалося полем). На сьогоднішній день ця опція не має значення.
Слід пам'ятати, що куплену вами акустичну систему необхідно правильно розташувати. Зазвичай системи 2.0 та 2.1 розташовуються з обох боків від слухача, сабвуфер – у фронтальній частині. Система 5.1 - чотири колонки розташовуються по кутах уявного квадрата, в центрі якого знаходиться слухач, центральна колонка та сабвуфер знаходяться перед слухачем. Грамотне розташування системи дозволить досягти максимально об'ємного та реалістичного звуку.
При покупці колонок потрібно передусім покладатися на власні враження від звучання акустичної системи. Пам'ятайте, що професійне відтворення звуку не є основною функцією комп'ютера. Для того, щоб досягти ідеального звучання, вам слід придивитися до акустичних систем HI FI.
Виробник
Для отримання хорошого звуку не рекомендується купувати акустику китайських, місцевих та маловідомих брендів: Edifier, Gembird, Genius, Microlab, Sven, Defender, DeTech, Hardity, IconBit, SPEEDLINK, Supra. Як правило, корпуси та дроти цих пристроїв виготовляються з недорогих матеріалів, збирання залишає бажати кращого. Але найважливіше – якісного звуку з такою акустикою не отримати. У кращому випадку, ці колонки можуть служити для перегляду фільмів тільки для людей без особливих вимог до звуку. Серед інших недоліків можна відзначити звук, що фонить, неякісні пульти управління, слабкі роз'єми, некоректні налаштування звуку.
Групу високоякісної акустики складає техніка Bose, JBL, Yamaha, Bowers & Wilkins, із бюджетного сегменту – Logitech. Коштує ця продукція значно дорожче, ніж акустика першої групи. Однак може забезпечити покупцю чистий та якісний звук. Більше того, ці колонки надійні, добре зібрані, довговічні в роботі. Слід пам'ятати, що для отримання максимальної якості звуку вам потрібно придбати дискретну звукову карту.
Який потужності має бути стереопідсилювач для хорошого контролю колонок?
Знаходжуся в процесі вибору стереопідсилювача, постало питання — а якої потужності має бути підсилювач для хорошого контролю колонок?
Ось наприклад Marantz PM6007 - потужність на канал (8 Ом), Вт - 45. Це достатня потужність для колонок підлоги Magnat Tempus 77 чутливістю 92 дБ/Вт/м ?
Яка потужність підсилювача вважається хорошою?
У моєму випадку бюджет – до 60 т.р.
Відповіді
Ігоре Анатолійовичу, давайте нові розрахунки. Як виявилося, Яма602 їсть 380W та не 190.
R-N602? Давайте подивимося на задню стінку. Потужність - 190 Вт - 33,25 Вт.
А причому задня стінка? Нині це здається не показник. )))))) Чи ви застрягли в тих часах, де на 50-80 Вт підсилювач потрібен був 500 Вт(ий) БП? 300 Вт БП вистачає на 1 кВт)))))
Ротелі – це потужно. Гуглил якось про мощники, знайшов тести та визнання конструктора, де він розповідав, що вони встановили захист та написали споживання 800 Вт для відводу очей, щоби якусь сертифікацію пройти. На навантаженні 1 Ом потужник споживав 2.5 кВт
Ну, так у багатьох фірм. За паспортом одне, а на ділі. Але все ж таки, БП різні і схеми РОЗУМ.
Поки закони електротехніки нікому обдурити не вдалося. Тільки на папері:)))
При подачі синуса:)) А в музиці одночасно присутні частоти від 20 до 20000 Гц, згідно з ред. бук:)) А максимальна споживана - це коли вже блок живлення сковорідку нагадує. Чи довго він пропрацює у такому режимі? Та й чи не набридне вам слухати 1кГц? Та ще й із десятивідсотковими спотвореннями:))
Від вас розрахунки були потрібні, а не скільки викрутитися в незрозумілому напрямку і відповісти поруч))
У музиці щільність енергії менша ніж у синусі, так що усилок і БП на мить видадуть ще більше, ніж цей синус жере. Там же є crest_factor - піки сигналу, які вище за середній рівень муз.звуку, на кшталт до 25 дБ бувають, я кілька треків навмання в адобаудішне дивився. І БП якраз не встигне розігрітися, тому що 380 Вт він видасть без наслідків для себе, хоча хто його знає. У моєму ресивері від "тестів" згорів транзистор, БП вижив.
Адже у відео харбетів якраз про це і було, як 100ватник видавав у піках 700.
Обговорювали якось випадок про стоватний підсилювач
Та й ні до чого безпосередньо не обговорювали там.
Значить Олег Landco свого досяг - збив з пантелику неофіта.
Потужність підсилювача повинна вибиратися виходячи з обраної АС під конкретне приміщення для його озвучення на необхідному рівні гучності - жодних інших критеріїв немає і не може бути.
Оскільки реальна потужність підсилювача не обмежена паспортними даними, наведеними до певних значень та пов'язаними з якісними обмеженнями - з точки зору безпеки експлуатації має сенс вибирати підсилювачі з паспортною потужністю, що дорівнює або перевищує аналогічні значення у АС. Це врятує від деградації/руйнування головки гучномовця, коли ваш підсилювач виплюне понад свої паспортні значення сигнал з неприйнятним для АС рівнем спотворень.
Кореляція характеристики/оцінки потужність/контроль слабка, а опис, яким можна його оцінити - вказується виробниками рідко й у недостатньому обсязі, власне, як і в АС. У цьому випадку врятує лише практика.
За гарним стандартом "Hi-Fi" давно зачекалася реформа оновлення до версії "2.0", але навряд чи хтось цим займатиметься, хоча було б дуже цікаво. На цьому, до речі, можна було б з одного боку робити гроші (добровільна сертифікація - не тільки на ресивери наклейки клеїти), з іншого давати користувачеві вичерпну інформацію про реальну якість продукту.
Ось єдина, мабуть, відповідь, де описується реальний стан справ. Микиті +.
Від себе додам, що дивитися на циферки в характеристиках можна і потрібно, але вони лише частина того, що може бути насправді, тобто параметрів, які не відображені в характеристиках досить багато, але для їх розуміння потрібні відповідні знання, якими звичайний споживач не має.Для розрахунку необхідної для озвучування потужності можна дивитися на таблички, де наочно показано, яка потрібна потужність для створення певного звукового тиску в точці прослуховування при заданій чутливості АС. Тільки це не говоритиме про контроль НЧ.
хм, цікаво в чому не правий? Прошу пояснити!
Прикольно)))) - "Шум житлової кімнати з відкритими вікнами та без")))))))) - 20Дб різниця (вітер напевно) )))))
а ви міряйте, якщо живете в місті і дорога не далеко.
Ну так це не шум житлової кімнати)))) це шум вулиці)))
Насмілюсь ще раз запитати в експертів, які не згодні з моїм постом. Справа не в мінусах, блазень з ними, а в істині. Давайте по пунктах пройдемося.
1. Чи є параметри, які не вказуються в ТТХ? Вони реально можуть надавати корисну інформацію? Для їх розуміння потрібно мати відповідні знання? У чому я не правий? Деякі бренди дають більше інформації, дехто менше. Знання однієї потужності явно мало для відповіді питання МС. Чи вважаєте інакше?
2. Табличка, яку я навів, звичайно, не точно показує реальний стан справ, але зразкове уявлення дає. Чи ні? Чи є в ній помилка?
3. Прикинути рівень необхідного звукового тиску в точці прослуховування за допомогою даних про потужність сигналу, що підводиться, і чутливості АС хіба не можна? Знову ж таки можуть бути нюанси, але в цілому цілком можливо.
Чому саме звернув увагу на цей момент із рівнем, так від цього багато що залежить! Одному вистачить для озвучування невеликої кімнати і 10 чесних ват при достатньому ДФ, а іншому потрібно більше за інших умов.
Дуже хотілося б пояснень. Дякую!
Можна поставити запитання, чи ваш рейтинг до 90Дб накручений модератором?))))) Цікавий форум тут))))
одним питанням і на мене, і на адміністацію пройтися вирішили?
Цікаво, що тут не є форум.
Я пам'ятаю, ви тут плакалися вище за мінуси, а потім АПП і великі плюси. ))))) Я так зрозумів у кого вищий рейтинг – того тут слухати не варто. Успіхів вам.
Стаття від виробників підсилювачів "PAS-240"
3 секрети всьому світу: Підбираємо підсилок потрібної потужності до колонок.
#1. Перше, що нам пишуть на етикетці, це потужність нашого підсилювача. Так бувають три потужності: пікова, номінальна та рмс-потужність. На етикетці можуть бути зазначені як три потужності, так і одна з них. У цьому випадку визначити також дуже легко.
Номінальну потужність, саме вона нам і потрібна, знаходимо так: Пікову (Peac), якщо дана вона, ділимо на 2, отримуємо номінал. Або Рмс (Rms) множимо на 2, і так само номінальна потужність виявляється у вас у «кишені». У Hi End стерео підсилювачів PAS-240 дана номінальна потужність: 2х160 Вт (4 Ом, Модель 6).
Після того, як ви отримали номіналку, тепер дивіться потужність акустики-колонок (до яких хочете підключити підсилювач).
а) Якщо потужність посилення більша, ніж акустики тоді «життя» давати на 50-70% достатньо. Інакше отримаєте ефект як у Макларена в першій частині «Назад у майбутнє» (Коли він відлетів від сили звуку, що походить від колонок)
б) Якщо ж потужності рівнозначні, тоді не думайте, що ідеал. Тут насправді і «порився собака». Коли накрутите повну потужність, підсилювач почне видавати постійний струм, що може спричинити крах акустики. Тут так само слід триматися тих же 50-70% потужності підсилювача, що видається.
в) Якщо акустика потужніша, ніж підсилювач.У цьому випадку загроза постійного струму при роботі підсилювача на всю котушку так само присутня, і до того ж ще, потенціал ув'язнений в колонках піде коту під хвіст (просто ніяк його не зможете на всю використовувати, тільки деяку частину).
Розібралися: для якісного звучання та взаємодії колонок з підсилювачем (на рівні потужності) найбільш підходящим варіантом, при виборі, є перший варіант (а)
І ще ви зрозуміли, що для благотворного звучання та оптимальної роботи (у зв'язці підсилювач-акустика) головне, щоб залишався запас потужності на підсилювачі. Також протипоказано накручувати до кінця ручку гучності, оскільки це неминуче призведе до великих спотворень звуку.
а) Якщо потужність посилення більша, ніж акустики тоді «життя» давати на 50-70% достатньо. Інакше отримаєте ефект як у Макларена в першій частині «Назад у майбутнє» (Коли він відлетів від сили звуку, що походить від колонок)
Розібралися: для якісного звучання та взаємодії колонок з підсилювачем (на рівні потужності) найбільш підходящим варіантом, при виборі, є перший варіант (а)
І ще ви зрозуміли, що для благотворного звучання та оптимальної роботи (у зв'язці підсилювач-акустика) головне, щоб залишався запас потужності на підсилювачі. Також протипоказано накручувати до кінця ручку гучності, оскільки це неминуче призведе до великих спотворень звуку.
скажу так, у мене вус. (95вт.-8оhм) в два-три рази "слабше" АС (220-350вт.) , рівень оптимального прослуховування , для мене, не вище позиції пів 8-го, якщо на 9 поставлю, сусіди будуть танцювати, та голосно занадто , так про який запас розмова? я навіть боюся уявити, викрутити на 12 ручку гучності. для приміщення у 20 кв.
це для домашнього використання, для концертів та дискотек, звичайно інше.
а якщо я візьму вус. на 200вт., мені що, взагалі ручку гучності не чіпати? так і залишити на пів на сьому.
Чи цей підсилювач для стадіонів?
так ні, звичайний Sansui AU D9, 80-го року побудови, без переробок і доробок, так би мовити в незайманому стані. АС Magnat Quantum 757. з ресивером Magnat mr 780 цю ас, так доводилося слухати на 50db і 45db, але голосніше немає, боявся за шибки.
Це від конкретної акустичної системи. До того ж, потужність це добре, але не менш важливим параметром є здатність підсилювача віддавати високий струм.
Високий струм-це який?
Струм, який здатний зрушити з місця два басовики, а у Марантц 6007 віддача по струму дуже слабка, цей підсилювач призначений для роботи з поличковою АС.
Крім цього підсилювач повинен мати хороший коефіцієнт демпфування, щоб після імпульсу динамік не продовжував коливатися на частоті резонансу, а був під контролем УНЧ, у Мрантц ці параметри недостатні для роботи з підлоговою АС. За звуком підсилювач грає дуже гідно, але лише певні жанри, він не впорається з роком, металом та електронною музикою, де від підсилювача вимагається драйв, швидка атака та контроль над НЧ.
А в цифрах хтось може написати? Високий/низький-що це за фізична величина така. І де такий параметр вказується? Як ось людині зрозуміти про цей струм.
Олексій, в характеристиках підсилювачів не бачив, що б вказували силу струму. потужність ват на 8/6/4 Ом і все.
У мене в інструкції до одного підсилювача від Хармана Кардона було вказано "можливість високого миттєвого струму (HCC) +/- 80 ампер". Обхідними шляхами з огляду нинішнього підсилювача від НАД прочитав миттєвий струм до 49 ампер.А ось багато цього чи мало, який не миттєвий струм може бути - ніхто не може розповісти. І від чого це залежить, і на що впливає теж цікаво.
У характеристиках на акустичну систему вказують необхідну потужність підсилювача, що підключається в діапазоні Amplifier requirements: наприклад для АС KEF Q900 - 15-200 W.
Олексій, в характеристиках підсилювачів не бачив, що б вказували силу струму. потужність ват на 8/6/4 Ом і все.
Подивіться як змінюється потужність при зміні опору навантаження:
На 8 Ом було 50 ватів, на 2 Ома як, є 200?
за вашою логікою з цією акустикою однаково добре буде грати і на 15вт, і на 200вт.
не зрозумів, що ви написали.
У бюджетних моделях виробники рідко вказують струмові можливості підсилювача і скромно замовчують коефіцієнт демпфування апарату. Наприклад, у специфікаціях підсилювача потужності Parasound A52 ці параметри вказані.
Основні характеристики
Кількість каналів
5
Потужність 8 Ом, Вт
5 х 180
Потужність 4 Ом, Вт
5 х 225
Частотний діапазон, Гц-кГц
5 - 100
Співвідношення с/ш, дБ
112
Коефіцієнт гармонік, %
0,05
Коефіцієнт посилення, дБ
29
Вхідний імпеданс
47 / 94 ком (RCA/XLR)
Коефіцієнт демпфування
1100
Максимальний струм, А
45
на що тоді орієнтуватися, а то й вказують силу струму ?
Якщо підсилювач подвоює потужність на 4 Ом, то можна бути впевненим у його хорошій віддачі струму.
подвоює. таке взагалі мало в кого.
половина виробників тільки на 8 Ом вказують потужність. частина вказує на 6 Ом
Це міра здатності підсилювача віддавати "великий струм"
в ідеалі це має виглядати так (у підсилювачів без вихідного трансформатора):
Наприклад: 8 Ом - 10 ват, 4 Ома - 20 ват, 2 Ома - 40 ват і т.д. буд.
Це не моя логіка. Це паспортні дані фірми KEF.Запитайте у них, що вони мають на увазі у цьому випадку.
У моделі Primare I32 (приблизно 200 тис.руб-це бюджет?) коефіцієнт демпфування не вказано.
Підсилювач класу А може вистачити з його 10-15 Вт?
Струм і потужність пов'язані прямо пропорційно)))
Чим вас не задовольняє інформація від виробника колонок? У вашому випадку Магнат рекомендує підсилювач від 30Вт. Тобто 40 вже нормально для середньотипової кімнати
Точно, але тільки для прослуховування в повній тиші і бажано під ковдрою ))))))
Ви вважаєте, що краще виробника знаєте, скільки ватів потрібно для їх колонок? Нуну
На власному досвіді переконався. У мене колонки 200/300Вт і рекомендація від 30вт))))))) Мій підсилювач близько 100Вт. Ось я і підшукую УС по потужніше, тому що послухав виробника)))
Що за стовпчики? Що це за підсилювач? Вам сусідів глушити чи HiFI?
Колонки Heco 700, УС Yamaha 602. Нам музику слухати у комфортному звучанні, а не прислухатися що там грає))))))
Yamaha 602 це не 30Вт підсилювач. Де той 30-ватний, який не "заграв"?
Я про 602 кажу, у якого більше 30Вт і мощей не вистачає))))
У принципі та ж історія була і з S-90 зі 101 підсилювачем - рекомендована ж від 20Вт підсилювач до них))))) Так що потрібно брати підсилювач у номінал акустиці або більше.
Про "бракує" - чого? Гучності? Яке положення регулятора? Яка площа КДП?
Обертов п'ять регулятора гучності))))) А як дізнатися площу ККД? Вперше таке чую)))
Поняття "комфорт" настільки широке, що краще не обговорюйте. Що російській добре, то німцеві смерть.
"Колонки Heco 700." - Які хеко? Victa, Аврора, Celan, Elementa?
Elementa. Втім тільки у Victa трохи нижче потужність))) А так по мощах вони практично всі однакові.
Тут не посперечаєшся.Комфортний рівень звуку у всіх різний.
А яка площа у ККД? )))))) І скільки важить зелений колір у грамах))))))
R-N602? Давайте подивимося на задню стінку. Потужність - 190 ват. Віднімемо відсотків 30 на харчування схем та інше. Залишиться 133. Поділимо на два канали – 66,5 ват. Це гранична потужність підсилювача, коли рівень спотворень максимальний. Номінальна потужність зазвичай вдвічі менша – 33,25 ват. Це максимальна потужність, за якої спотворення мінімальні.
Взагалі то там 380 Вт написано)))
А ви вірите всьому, що написано, виробник ще й чи то напише, продати щось треба.
ця інформація з обслуговування мануалу, а не з рекламного буклету
Я вірю в те, що написано на самому апараті. Може, я просто не на той думаю?
Та й у ваших даних стоїть - Потужність 190 W.
ця інформація з обслуговування мануалу, а не з рекламного буклету
Це ні чого не змінює.
У Vincent SV-234 теж написано 500Вт))))))) але там теж свій прикол;)
так собі твердження.
У технічних характеристиках не сильний, а приклад наводив уже, був Cayin передтоповий і начебто все добре грало, але немає емоцій, до речі проблема звуку більшості споконвічно китайських виробників що чув, взяв Electrocompaniet майже вдвічі слабший за тех. параметрами, вистачило б тоді грошей на нього , його б і залишив.
У мене були колонки S-90 (35АС-012) та підсилювач піонер 80Вт який це навантаження і не відчував. Тож УС має бути як мінімум у номінал акустиці. Якщо, звичайно, не хочете тільки слухати в повній тиші)))))
Взагалі, то можна було витратити пару хвилин і зайти на сторінку акустики, наприклад сюди (або на ЯМаркет) https://www.magnat.de/en/Home-.
На обох ресурсах вказана рекомендована потужність у чималі 175вт, ті це та мін потужність підсилка з к-рим на думку вигот-ля акустики остання розкриється. Від 30Вт - всього лише буде чути звук, не більше.
Не всі пр-лі акустики вказують рік. потужний, зазвичай діапазон мін-макс. Рекомендую орієнтуватися не так на мін знач, але в макс/2(особисте емпіричне правило). В даному випадку ця вел-на 160Вт, що близько рекомендується 175Вт.
Цілком згоден. Так би мовити життєвий досвід))))
"На обох ресурсах вказана рекомендована потужність у чималі 175вт" - де там слово рекомендоване поруч?
Рекомендована – від 30
від 30Вт акустика почне лише свій частотний діапазон віддавати, але не гучність))))
хто таке сказав? джерело на сайті виробника вкажіть, будь ласка.
вашим словам особливої віри немає, ви якийсь аудіофіл, вибачте)
Ну до вас у мене вже точно віри немає, я якось звик вірити своїм вухам))))) Та й тонкомпенсацію для маленького рівня гучності теж придумали не з цієї причини))))
Ось тут все написано, причому навіть російською:))
Цікава акустика, частоти віддає, а гучність не хоче - затиснула)
Вона така)))) Жадина-яловичина))))
175 вт вказані для акустики і це потужність RMS:
"RMS (Rated Maximum Sinusoidal) – Максимальна (гранична) синусоїдальна потужність – потужність, при якій підсилювач або колонка може працювати протягом однієї години з реальним музичним сигналом без фізичного пошкодження. Зазвичай на 20 - 25 відсотків вище за DIN."
А хто проти цього? ))))) Розмова про мін потужність (рекомендовану). А ось ця потужність дуже мала. Та й для підсилювача так само не добре.
будь-який.«Потужність підсилювача» - параметр не має ніякого практичного значення (якщо, звичайно, ви не збираєтеся дискотеки на заливних луках проводити. І з «контролем колонок» пов'язаний дуже слабо
А який параметр потрібно дивитися? Чи вся справа знову в "теплому ламповому звуку"?
Хм. що вище потужність посилення, то краще, з цим марно сперечатися, але те, що це єдиний чинник контролю, згоден.
За 60т.р. можна ось такий УС взяти – AVI LAB S21 MI. Начебто пишуть люди хороший апарат)))
до 60 тис багато чого можна взяти. Вибір великий. Тим і важче зробити вибір)))
Питання до знавців одночасно, щоб нову тему не заводить. Ресивер Onkyo зі своїми 20 Вт на канал подолає Heco Aurora 300? Там від 20Вт на канал рекомендована.
Мені якось попався на прослуховування вінтажний Сансуй, 12вт. Був дуже здивований його звучанням, особливо по басу. Мабуть багато залежить від чуйки акустики. Акустика була Кліпш і Селестіон.
Ну так буває що споживана потужність 500 Вт, у вихідний 20. Або 12 у вашому випадку. Ось звідси струм і береться:)) Згідно з герром Георгом:))
ну у темпусів зазначена мінімальна рекомендована 30 вт. Слухав я маранц 5005 з ними – на басах з'являється гомін. Не тягнуть 30 Вт пружний бас
Все просто. Вказана максимально підводиться потужність в колонках, такою або трохи менше або більше повинна бути потужність підсилювача. З підсилювачем малої потужності колонки гратимуть, але сумно.
Вас теж вибіркова сліпота вразила і ви не бачите слова "рекомендована від 30Вт"?
Для Opticon 8 на офіційному сайті виробника написано рекомендована потужність підсилювача 40-300, може пояснити чому така розбіжка і чи вони однаково добре гратимуть на 40 і відповідно 300, геній Олег?
Так виробник інформує, що підсилювач має бути не менше 40Вт і не більше 300Вт. Про однакове звучання ніхто не заявляє. Напевно, виробники акустики заявляють про реальних ватів, а не маркетингових, якими грішать виробники підсилювачів. І швидше за все 40Вт мається на увазі, як 40Вт номінальної потужності, при якій підсилювач працює в оптимальному режимі з найменшими спотвореннями.
Це зрозуміло мені здається. Людина ж стверджує, що немає сенсу купувати потужний підсилювач, 40 підключив і все нормально, а далі маркетингова нісенітниця і оверпрайс.
Багато власників "тугої" акустики Bowers & Wilkins 805, 804, 803, 802 використовують підсилювачі в кВт)))))) Напевно на це є причини)))))
У тому й річ, що не всім і не зовсім зрозуміло. Спробуйте в характеристики деяких підсилювачів знайти однозначно зрозумілі дані про потужність. Взяти той же R-N602:
Макс. потужність (8 Ом, 1 кГц, 10% КНІ) - 115 + 115 Вт
Minimum RMS Output Power - 80 + 80 Вт (8 Ом, 40 Гц - 20 кГц, КНД 0,04%) - опа, а де дані для діапазону 20 Гц – 20 кГц?
Максимальна потужність (4 Ом, 1 кГц, 0,7% КНД, для Європи) - 105 + 105 Вт
Висока динамічна потужність / канал (8/6/4/2 Ом) - 105/125/150/178 Вт.
Жодного слова про номінал. А Minimum RMS так взагалі марення. виходить: "мінімальна Максимальна гранична синусоїдальна потужність"
У даних компанії йдеться лише про потужність на 8 Ом, яка має бути 80 Вт, але навіть з таким навантаженням потужність набагато вища - 111 Вт в одноканальному режимі та 2 х 110 Вт у стерео. При опорі 4 Ом Yamaha видає вражаючі 182 Вт (на один канал) або 2 x 158 Вт. У цій групі Yamaha можна похвалити за найкраще співвідношення шуму – відношення сигнал/шум становить 85 дБ.
Амплітудно-частотна характеристика виглядає чудово (рис. 1), на 10 Гц зниження не видно, а на 100 кГц він становить лише -0,8 дБ для 8 Ом та -1,2 дБ для 4 Ом.
Спектр спотворень (рис. 2) показує явну перевагу непарних спотворень, але їхній рівень благополучно низький, найсильніша третина лежить на -88 дБ, а наступна - п'ята, сьома та одинадцята - вже явно нижче -90 дБ.
Мал. 3 доводить, що з погляду спотворень THD + N (а також частотної характеристики) приймач працює дуже добре - і з обома протестованими типами навантажень характеристики 8 і 4 Ом близькі один до одного. Рівень THD + N менше 0,1% доступний для вихідної потужності понад 2 Вт на 8 Ом та менше 4 Вт на 4 Ом.
І до чого всі ці заміри? Мій пост був про те, що за заявленими виробником характеристиками, іноді буває складно зрозуміти яка все ж таки номінальна потужність підсилювача.
Я про те, що є всякі там "Євро стандарти" та апарати "впихають" у ці ніші.
стільки обговорення й у результаті жодної конкретики.
"Потужність з такою то за такою то - так собі.
потужність така то така - цілком піде.
а така то потужність буде ідеально. "
Беріть підсилювач у номінал акустиці – точно не помилитеся.
А що сталося з вашим ресивером Sony STR-DN1080? Там мощей якраз під вашу акустику))))
хороший з потужністю в номінальні 175 вт Magnat Tempus 77 буде коштувати разів 5 більше, ніж колонки ))))
Немає там 175 ватів. Тим паче номінальних. Погуглите 75ГДН, це 75-ватний динамік. І порівняйте зі своїми Темпус.
що прочитав – те й написав.
нічого ))) але це ж AV ресивер.
а я хочу окремий стерео-підсилювач для музики.
Ну то потужність вас влаштовує вашого ресивера?
у домашньому кінотеатрі? так
але для музики захотів узяти окремий стерео-підсилювач. ціна можна порівняти з вартістю ресу і тому хочеться зробити правильний вибір.
Ну так беріть підсилювач за потужністю рівний вашому ресиверу. Який, але тут вирішуйте самі. Б.у. чи новий. За 60т можна знайти варіант.
ну неее.. б/у не хочу. не володію кваліфікацією щоб зрозуміти був ремонт чи ні. рідні запчастини чи міняні.
Як би не шахрай продавець! Якщо хтось брати буде, беріть авіто доставку. Нині повно таких оголошень.
Авіто доставка діє лише до 20 кг, на скільки я знаю.
Тільки при прослуховуванні вибираєте згідно з вашим бюджетом.
Скажіть, що в результаті вибрали,
Я маю на увазі, на якій потужності підсилювача визначилися?
Вважаю для контролю АС підсилювачем, потрібно дотримуватися правила, потужність підсилювача не менше номінальної потужності АС, трансформатор підсилювача повинен у півтора а краще вдвічі більше, що видається максимальної потужності самого підсилювача. Наприклад: підлогові АС, 3 смуги, 8 Ом, чуйка 87 Дб, номінал потужності 100 ват, для її контролю підбираємо всі 100-200 Вт на канал на 8 Ом (200-400 Вт на 4 Ом), з максимальною споживаною потужністю трансформатора підсилювача щонайменше 700 Вт, краще 1000 Вт. Сама досі собі потужність підсилювача, мало про що говорить.
Потужність трансформатора може бути використана і на 50%, і на 100% - все залежить від виробника. Зараз підсилювачі 200-300Вт використовують БП 500Вт. (А у мене свого часу був стерео ресівер Піонер 80Вт з БП в 500Вт))) так що час іде - схеми змінюються)
Потужність трансформатора може бути використана і на 50%, і на 100% - все залежить від виробника. Зараз підсилювачі 200-300Вт використовують БП 500Вт. так що час іде - схеми змінюються)
На жаль, це не завжди авторський продуманий підхід, дуже часто тупо економія, щоб там не говорили. Так, є цифрові підсилювачі з високим ККД, але в іншому це зазвичай здешевлення конструкції. І це загальна тенденція, на рівні зі зникненням з бюджетних апаратів металевих частин та їхньою загальною заміною пластиком (не тільки в підсилювачах, у всьому).
І це загальна тенденція, на рівні зі зникненням з бюджетних апаратів металевих частин та їхньою загальною заміною пластиком (не тільки в підсилювачах, у всьому).
В основному це естетика, ручки та перемикачі з пластику мало впливають на звук - Або я знову щось пропустив)))))))))))
Естетика? У ручках так, можливо, хоча мені теж набагато приємніше холодний метал. Але це не тільки питання естетики - подивіться зараз ціни на потужні ТОРи та лінійні блоки живлення, а також якісні конденсатори. Хіба нема на чому економити? Приклад про матеріали, а саме використання металів, найбільш явний і помітний для кожного (зараз дорогі апарати прямо хизуються тим, що у них товста металева панель або мідне екранування), але таке якісне спрощення має місце на всіх стадіях (у CD-програвачах стали історичними артефактами скляні лінзи, в механізмах вдень з вогнем не знайдеш металевих шестерень, а більшість виробів сучасності одноразові та продовжувати це можна нескінченно).
На жаль, це сучасний світ, в якому доводиться жити. Як би не говорили про достатність ресурсів, але абсолютно інша картина - світ поступово котиться в прірву і цьому багато в чому сприяє споживча політика великих фірм і урядів.
Покупка "На віки" себе вже зжила. У всьому так би мовити.У вас кажуть "пережитки минулого" - як казали за часів СРСР)))))) Все одно, якість набагато зросла звуку передавальної апаратури порівняно з 70-80ми. І з цим не посперечаєшся. Залишилася тільки ностальгія трьох гармонік лампового звуку перед одинадцятьма транзисторами)))
від такого не відлетиш. https://vinylplus.ru/%d1%83%d1. політ нормальний
Підсилювач потужності Victor M3030.
Універсальний для будь-яких типів акустики (4-16 ом)
Працює чудово.
Звук чудовий.
Лампа вона на любителя)))
там транзистори а ламп немає
А на вид на ламповий схожий)))))) Хороший апарат))))
Хороший підсилювач, але старий))))) Я його з ламповим по картинці сплутав.
Давайте математично підрахуємо потужність підсилювача. По-перше яке опір акустики? По-друге який звуковий тиск на 1Вт? Якщо брати якісні фірмові диски, то їх записують за рівнем -12дБ. напруги.Якщо ви хочете слухати на 50Вт, то пік підсилювача множимо на 8, тобто 400Вт якщо ви хочете почути всю динаміку без підрізання верхівок. А є диски на яких дуже високий, хоч і разовий сплеск. 135дБ.І, що зможе видати 100Вт підсилювач з такою самою акустикою?
Абсолютно дилетантське питання, яке давно мучить.
Як співвідноситься потужність підсилювачів А та АБ класу?
І там, і там Ватти, при цьому був три роки тому момент коли слухав і порівнював досить велику кількість підсилювачів класу А з класом АБ, де різниця за потужністю становила 3-4-5р.При цьому були моменти коли А з 20Вт був абсолютно кращим (відкидаючи смаківщину та переваги; говорю про контроль, динаміку ітд) ніж АБ 80Вт, у тому числі на гучності пристойно вище середньої.
Чи є якийсь коефіцієнт перерахунку?
Виробник ас вказує рекомендовану потужність, що підводиться 50-200. Цей діапазон є актуальним для А так само як і для АБ?
Або Ватти це Ватти незалежно від класу та маючи А потрібно оперувати насамперед чутливістю та імпедансом?
Все в світі відносно, є ламповики в 9 Вт, які грають на всю квартиру. НЕ МОЖНА розглядати один компонент, потрібно дивитися все в комплексі. технічні викладки про гучність, а не про якість, коефіцієнт демпфування і Тому потрібно намагатися враховувати максимальну кількість факторів при побудові якісного комплексу. Але потужність зайвої не буває або ви слухаєте на межі підсилювача з усіма спотвореннями або якщо є запас.
Мій особистий досвід прослуховування різних комбінацій акустики та підсилювачів говорить мені, що потужність підсилювача має бути близькою або перевищувати максимальну потужність колонок. Найчастіше при нестачі потужності підсилювача акустика не грала повноцінно на малій гучності, а розкривалася лише додавши гучність до рівня не завжди комфортного для оточуючих.
Знаючі люди виправлять якщо помиляюся, але хіба нестача потужності у підсилювача якраз не проявляється кліпінгом/перевантаженням (не знаю як це точно називається), на вищих рівнях гучності?
При прослуховуванні звалювання в кашу, на гучності вище за середнє, при нормальному відтворенні на низьких рівнях, вважав якраз недоліком потужності підсилювача.
Дуже багато написали шановні аудіофіли. Але мені здається, що для розкриття теми транспортного засобу, досить було викласти суб'єктивні думки щодо своїх систем, у розрізі - електрична, музична потужність підсилювача, імпенданс, чутливість, потужність акустики та Ваші думки на якому рівні гучності підсилювача, акустика звучить якісно та голосно. Тоді у транспортного засобу була б купа цифр, для аналізу та вибору. А так правильно написали, якщо важлива гучність звучання, підсилювач має бути потужнішим за акустику.
давайте на прикладі розберемося:
у мене колонки Magnat Tempus 77 з судячи з усього номінальною потужністю 175 Вт. (максимальна 320 Вт)
ну давайте ще відкинемо %20 від 175 Вт, так про всяк випадок, і виходитимемо що вони 140 Вт.
вартість колонок - 35 тис руб. недорогі.
і тут звучить порада - "підсилювач повинен бути потужнішим за акустику", тобто потужність стерео підсилювача близько 150 Вт. знову ж таки номінальна потужність, правильно?"
а тепер питання- СКІЛЬКИ буде варто підсилювач порівнянної потужності.
зробив вибірку підсилювача за потужністю від 140 Вт:
цінник від 140 тис. починається. і це до колонок за 35 тис. грн. серйозно?!
Номінальна потужність акустики – це довгострокова потужність, що максимально подається "без виходу її з ладу"
Максимальна потужність – це короткочасна пікова потужність яку може "витримати акустика"
а на скільки той чи інший підсилювач зможе "розкрити – контролювати" акустику – це інше питання.
Потужник на 140 Вт на канал на 8 Ом починається в цьому магазині від 37 990 РРЦ, 49 990 за конфігурацію стерео - якраз приблизно відповідає вартості наведеної акустики, тому ніякого дисонансу за класом апаратури не викликає.За бажання нескладно знайти саме ці чи інші варіанти посіпак дешевше зазначеної вартості.
але це не номінальна потужність там вказана, а максимальна
потім до тих підсилювачів потрібен перед
Це середньоквадратична на 8 Ом, на 4 у Emotiva вдвічі більше буде – вистачить. Потрібен, звичайно, але це теж вирішуване і не обов'язково за зазначені 140 тис. руб. Крім того, є інтегральники 700-800 серії Yamaha, які теж коштують не сильно дорожче за наведені АС - вибір тобто.
ну в жодному разі не рівнозначно вартості акустики.
перед + усь буде мінімум вдвічі більше вартість, ніж вартість акустики, що розглядається
інтегральники 700-800 серії Yamaha:
Yamaha A-S701 - мінімальна (RMS): 2 х 100 Вт (8 Ом, 20 Гц - 20 кГц, КНІ: 0,019%), максимальна: 2 х 160 Вт (4 Ом, 1 кГц, КНІ: 0,7%)
Yamaha A-S801 - номінальна (RMS): 2 х 100 Вт (8 Ом, 20 Гц - 20 кГц, КНІ: 0,019%), максимальна: 2 х 160 Вт (4 Ом, 1 кГц, КНІ: 0,7%)
Ну, підсилювачі-то не винні, що виробник АС зробив дуже потужні АС. Ідея якраз і була може-зробити пару бюджетних АС, які не зганьблять підсилювачі в 2-3 рази дорожчі за них. До того ж у ціновій політиці зараз чорт ногу зломить-чому відповідає. Але брати дохлий до таких АС-це опустити по звуку обидва компоненти. 120-150вт-саме те до них. Емотиву (перед+помічник) або Ямаху 701 серії, припустимо.
ну я ж про те саме. але стосовно свого бюджету. в який зараз пред+помічник не влазять. а брати 30-70 Вт з:
- стереоресівер Denon DRA-800H (58190 руб)
- Інтегрований стереопідсилювач (66 540 руб),
- Гібридний цифровий стереопідсилювач NAD C 338 (53 250 руб)
- Стереопідсилювач Emotiva TA-100 (43 640 руб)
- Інтегральний підсилювач Yamaha A-S501 (35 580 руб)
- Стереопідсилювач Marantz PM5005 (34 990 руб)
Yamaha звичайно найпотужніша з них і як би за цим показником саме те, але звук Yamaha мені не зайшов.
Denon DRA-800H. Denon - він як компроміс чи ... звук цікавіше ніж у мого AV ресівера Sony STR-DN1080 ... але.
але дійшов висновку що так він краще, скільки його вартість.
стерео на ньому краще, але що б за це віддати 59 тис. ні…
Абсолютно ви правильно думаєте. Соню на Денон-шило на мило, та ще 60 тр. викласти. Найфіговіше вкладення. Зробіть паузу у пошуках. Зараз просто на нервах можна неправильне рішення прийняти.
Ямаху 501 ю слухали? Напевно, треба б з 701 спробувати.
я так і вирішив - зробити паузу. хочу послухати Rotel A12 - його немає в Москві на складі ... начебто до кінця листопада буде ...
чому Rotel A12? тому що при першому прослуховуванні мені найбільше сподобався Rotel A11 Tribute, але у нього тільки аналогові входи… мені нема з чого його слухати… вірніше звичайно можна з виходу на другу зону Sony, але це вже не кошерно))))
у Rotel A12 є оптичний вхід - я зможу з PS 4Pro звук на нього давати. плойка по мережі може бачити ноут - я так розумію все ж таки краще, ніж варіант з виходів на другу зону соньки.
ну а потім пізніше вже окреме джерело… але це не скоро…
Теж шлях вірний-сподобалося, туди та бийте.
п'ять днів удома була. вона потужна, бас середній та нижній дуже гарні, натиск. контроль динаміків відмінний. але звук жорсткий на верхах… для мене… вона втомила мене.
швидше за все 701 така сама за звучанням.
Треба не версії будувати послухати.
мені звучання ямах не зайшло.
Ну гаразд, наполягати не буду Ямаха не універсальна, я теж до цього схиляюся. Будемо так говорити-Магнати ваші та Ямаха = не те, що вам потрібно.Але й заперечувати, що в одного виробника звук може покращуватись залежно від моделі теж не можна.
я то відштовхуюсь від наявних колонок і до них вже підбираю вся. правильно це чи ні – інше питання. але колонки я тільки місяць як придбав і міняти найближчим часом не збираюся.
Вам ще щастить-можна додому тягати купу техніки. Переважна більшість такої можливості немає. Живуть із тим, що купили і вже на місці якось звук під себе підлаштовують, якщо не вгадали.
ну так, шість у магазині слухав і три додому брав)))
до речі, варто віддати належне нашому Пульт.ру – вони у цьому плані взагалі молодці. заставу 100% та беріть на здоров'я. Ямаха п'ять днів у мене була вдома.
а за що мені тут мінусів напхали. )))) я щось неправильно написав.
чи ямаховоди образилися?
Все як завжди, що добре звучить, коштує дорого, все, що підходить за ціною, не влаштовує за звучанням. Хто винний? Що робити? Запам'ятайте-гіркоту від низької якості триває набагато довше, ніж радість від низької ціни. Ваші вимоги до підсилювача перевищують ваш бюджет.
вказані 175Вт - потужність RMS. Є думка, що "зазвичай на 20-35% вище потужності DIN, номінальна потужність менше на 55-72%". (Вікі).
Я для себе вирішив питання з підсилювачем раз і до кінця життя. По-перше він саморобний моєї розробки і новосибірців. і правильної відпрацювання піків. Всі перемикання відбуваються автоматично з високою швидкодією. 500Вт на кожен моноблок.Баланс не потрібен,підсилювачі потужності тільки з регулятором гучності.Вага моноблоку 16 кг,пікова потужність 1.5 кВт,лінійність 2 мГц,вхідний опір 1 кОм. динаміка 4см,тиск 95 дБ це компроміс між домашнім звуком і естрадним. Динамікі і акустика моєї розробки. вас.
Замовив і отримав 18" з коригуванням звуку і технічних параметрів. Тепер 20Гц-по рівню 90дБ - динамік 95дБ. то читали,що нижче 200Гц немає стерео-брехня, стерео в усьому діапазоні).
"Коефіцієнт
демпфування (від 5 до 5000) - Демпфування - Це придушення паразитних коливань динамічної системи гучномовця. Коефіцієнт
демпфування (Damping Factor) - ставлення опору акустики до вихідного опору підсилювача."
Є купа статей на цю тему, наприклад:
Тобто.відкриваємо пошуковик, вводимо "демпінг-фактор" та читаємо про нього.
Таким чином найменш "вибагливим" до навантаження (акустиці, яка активне навантаження, у якої опір змінюється від частоти і всі ці 2Ом, 4Ом, 16Ом написані на колонці - суть ніщо: "середня температура по лікарні") буде той підсилювач у якого не потужність , а демпінг-фактор буде вищим. Приклад ті ж лампові підсилювачі. Рідко, але цей параметр указують виробники. Я б сам дивився що б він був більше 100. І, до речі, саме тому, чим товщі дроти, тобто. менше їх опір, тим менший їхній вплив. Ну чи коротше.
І це з погляду " хорошості " підсилювача під час роботи з вхідним сигналом буде його значення швидкості наростання вхідного сигналу. Чим " швидше " буде підсилювач на вході, тобто. відпрацьовуватиме вхідний сигнал без "завалів", спотворення, тим правильнішим буде його звучання. Але цей параметр у підсилювачів вдень з вогнем не знайдеш. Шифруються виробники.
"демпінг-фактор" буде залежати від опору акустики 4Ом нехай буде 500, а при 8Ом-1000. Про парасаунд А-23, у нього демпінг-фактор на 8 Ом близько 1000 і у підсилювачів на транзисторах рідко він буває низьким. є залежність від самої акустики по швидкодії-чим важча рухлива частина динаміка, тим важче підсилювачу керувати ним. Тепер про підсилювачі на вході з мікросхемами, які мікросхеми, така і швидкодія. підсилювачі (саморобному) демпінг-фактор навколо 2000.
Підсилювач має багато параметрів і який з них домінує практично сказати неможливо. Однак Ви навели цифру вартості передбачуваного підсилювача.Ось звідси треба й відштовхуватись. 1. За такі гроші добрий новий підсилювач не купиш. 2. Залишається вторинний ринок. Можу рекомендувати кілька моделей:
а). Знаменитий вінтажний підсилювач Luxman L-507 (не плутати із сучасними моделями, що мають у такій назві додаткові літери U, M та ін.). Приблизно можна вкластися в 40-45 тис. Чесна потужність 55-60 Вт. Слухати можна безкінечно. Має на борту відмінний фонокоректор для вінілу. Буває на авіто та ібей. Місяць-два пошуки. У ціновому діапазоні 100–130 тис. зробить усіх як дітей.
б). Відмінний підсилювач DuaL CV-1460. Тільки трохи поступається попередньому. Красенем зі стрілками. Потужність 95 вт. Звук соковитий, сповнений. Непоганий фонокоректор для вінілу. Звук нагадує ламповий. Раніше продавався у нас у магазині "Берізка" на чеки. Тому знайти легко і ціна більш ніж доступна. На авіт часто буває. Можна знайти в ідеальному стані і вкластися в 30тис.
І останнє, вибирати треба ретельно. Багато говорить зовнішній вигляд. Ті апарати, які акуратно експлуатувалися, мають "свіжий" або майже новий вигляд. По можливості краще послухати. Хоча б скайпом. Принаймні тріск та скрипи можна почути
Вибирайте підсилювач згідно з вашим бюджетом. Який підсилювач при прослуховуванні на вашій АС (на малій, середній і максимальній гучності) вам сподобається більше інших, той і матиме хорошу потужність.
мета питання була - отримати якісь певні цифри, на які можна/потрібно орієнтуватися.
"То вам шашечки чи їхати?" Якщо вам фірма-виробник АС дає приблизні цифри 15-200Вт, то від кого ви хочете отримати "певні" цифри? Ким певні?
Виходячи з особистого досвіду, з'ясував, що потужність підсилювача, бажано, має бути такою, яку рекомендує виробник акустики за максимальним порогом (у моєму випадку, це від 30-120 Вт). Тоді і бас відчуватиметься тілом і детальність не постраждає. Тому навіть деякі бюджетні підсилювачі переграють підсилювачі вдвічі дорожче, але менш потужні. Принаймні в моєму випадку було саме так. Ймовірно, ще опір та чутливість акустики впливає.
мені здається, це не зовсім коректним. максимальна потужність Magnat Tempus 77 - 320 Вт, важко уявити собі ціну підсилювача потужністю 300 Вт)))) при ціні моїх колонок - 35 тис руб)))
Можливо, ці Магнати з підсилювачем на 300 Вт заграють зовсім по-іншому і в них закладений великий потенціал.
Як би там не було, краще слухати самому.
Коротко можна сказати так: беріть максимальну потужність на виділені Вами гроші
Тільки авторизовані користувачі можуть відповідати на запитання, будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь.