Як знайти відповідне джерело живлення для відеокарти?
Відеокарта - один із самих енергоємних компонентів будь-якого комп'ютера, чи це ігровий чи робочий. Вимоги до потужності відеокарти залежать від моделі графічного процесора, що використовується, тому що графічні карти з бюджетними або початкового рівня споживають менше енергії, тоді як графічним процесорам середнього і вищого рівня потрібно значно більше енергії для роботи.
Відеокарти початкового, бюджетного або середнього рівня одержують живлення тільки від слота PCI-E x16 материнської плати, який може забезпечити до 75 Вт потужності відеокарти, тоді як потужні відеокарти середнього та високого рівня споживають більше енергії. - голодні та вимагають додаткового живлення від БП або блоку живлення у вигляді 6-контактних та 8-контактних роз'ємів PCIe для своєї роботи.
Дуже важливо знайти правильне джерело живлення для вашої відеокарти, тому що, якщо ви оберете блок живлення з недостатньою потужністю, він не зможе забезпечити достатнє живлення для вашої відеокарти та інших компонентів, що призведе до перезавантаження або також може згоріти і може спричинити пошкодження інші компоненти комп'ютера , включаючи відеокарту. З іншого боку, якщо ви візьмете потужніший блок живлення, це буде марною витратою ваших грошей.
Тому дуже важливо знайти правильний баланс між ціною та споживаною потужністю, щоб ви могли купити правильний блок живлення для своєї відеокарти. Отже, у цьому пості я розповім, як знайти відповідний блок живлення (БП) для своєї відеокарти.
Як вибрати відповідний блок живлення для відеокарти
Ось найважливіші речі, які ви повинні враховувати при покупці нового блоку живлення для нової відеокарти.
Перевірте енергоспоживання відеокарти
Перше та найважливіше – перевірити енергоспоживання вашого графічного процесора або відеокарти, вказане виробником на їхньому веб-сайті.Усі виробники графічних процесорів або відеокарт вказують енергоспоживання та рекомендовані блоки живлення для своїх пристроїв. Наприклад, нижче можна побачити рекомендований блок живлення для відеокарти Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6G на сайті Gigabyte. Рекомендований блок живлення, вказаний для цієї картки, становить 400 Вт. Ви можете знайти цю інформацію для відеокарти, яка у вас є, або яку ви збираєтеся купити. Це дасть вам деяке уявлення про потужність блоку живлення, яка вам знадобиться для вашої карти або всього ПК.
6-контактні/8-контактні роз'єми живлення PCI-E
Якщо для вашої відеокарти потрібні роз'єми зовнішнього живлення, такі як 6-контактні або 8-контактні роз'єми PCIe, вам необхідно купити блок живлення з цими роз'ємами, включеними до нього. Більшість відеокарт бюджетного рівня не потребують зовнішнього живлення від блока живлення, але для потужних GPU середнього та високого класу потрібні 6-контактні/8-контактні роз'єми живлення PCI-E від блока живлення. Крім того, краще купувати блок живлення з 6-контактними/8-контактними роз'ємами, навіть якщо вашій відеокарті вони не потрібні через майбутнє розширення. Ви можете перевірити цю інформацію на веб-сайті виробника відеокарти, щоб дізнатися, чи потрібні 6-контактні/8-контактні роз'єми живлення чи ні.
Шукайте струм на шині 12 В
Технічно, найважливіше, що потрібно шукати в блоці живлення, - це сила струму на шині 12 В. 12-вольтова лінія є найважливішою, і вона забезпечує живлення ваших основних компонентів, включаючи відеокарту, процесор, материнську плату, жорсткі диски, вентилятори та і т.д.
Якщо у вас недостатньо струму на шині 12 В вашого джерела живлення Supply, то ви можете зіткнутися з серйозними проблемами з продуктивністю, перезавантажитися і зрештою спалити блок живлення і пошкодити ваші дорогоцінні та дорогі компоненти. Для БП на 400Вт він має бути не менше 30А, для 500Вт - 40А і таке інше.Я говорю вам це, тому що я бачив блоки живлення з більш високою потужністю, але з дуже низьким струмом на шині 12 В, тому я раджу уникати цих дешевих джерел живлення з нижчим номінальним струмом шини 12 В.
Краще вибрати блок живлення з однією шиною 12 В над кількома або двома шинами 12 В, тому що вважається, що одна шина 12 забезпечує кращу загальну стабільність при великому навантаженні.
Форм-фактор або розмір корпусу комп'ютера
Переконайтеся, що блок живлення, який ви вибрали, може поміститися в корпус вашого комп'ютера, тому що ви дійсно не хочете стикатися з такими проблемами згодом. SFX, а для тонких низькопрофільних корпусів вам знадобиться блок живлення TFX.
Перейти на брендований PSU
Завжди шукайте фірмове джерело живлення, якщо ви дбаєте про продуктивність і хороший стан компонентів комп'ютера. , але вони дуже надійні та забезпечують точний струм, напругу та потужність, необхідні для тривалого терміну Служби апаратних компонентів вашого ПК. Деякі з хороших брендів блоків живлення: Seasonic, Corsair, Cooler Master, Antec, EVGA, Thermaltake.
Оцініть загальне енергоспоживання вашого ПК
Нарешті, ви повинні оцінити загальне енергоспоживання вашого ПК, якщо на вашому ПК встановлено більше жорстких дисків або корпусних вентиляторів. вентиляторами та двома жорсткими дисками, ви можете використовувати те ж джерело живлення, яке рекомендовано виробником відеокарти на своєму веб-сайті.Якщо у вас встановлено додаткові компоненти, ви можете додати 100 Вт до потужності блоку живлення, рекомендованої виробником відеокарти.
Рейтинг сертифікації 80 Plus
Це справді не важливий фактор, але якщо у вас є блок живлення із сертифікацією 80 Plus, він буде більш енергоефективним у порівнянні з блоками без нього. Це означає, що ваш блок живлення споживатиме менше енергії в порівнянні з блоком живлення тієї ж потужності. Різні рейтинги сертифікації 80 Plus в порядку зменшення для блоку живлення: 80 Plus Titanium, 80 Plus Platinum, 80 Plus Gold, 80 Plus Silver, 80 Plus Bronze та 80 Plus White.
Choosing Best PSU для Nvidia's GeForce GT 1030 GPU
Learn how to choose a power supply for Nvidia's GeForce GT 1030 GPU базується на Power consumption and other factors.
Brandon Jones / TechReviewer
Last Updated: October 2, 2024
Peak power consumption of Nvidia's GeForce GT 1030 GPU is 30 W.
Power Supply for GT 1030 GPU and Top-Tier Components
| Top-Tier Components | Peak Power Consumption |
| GT 1030 GPU | 30 watts |
| Top-Tier CPU (e.g., Intel Core i9 13900K) | 253 watts |
| Motherboard | 80 watts |
| 4 M.2 or 2.5" SSDs | 36 watts |
| 3 Case Fans (120 мм) | 18 watts |
| 2 CPU Fans (120 мм) | 12 watts |
| Total Estimate: | 429 watts |
| Recommended Power Supply Wattage: | 600 watts |
Check the latest price of the 450-750 watt Corsair SF Power Supplies on Amazon .
Featured 750 Watt PSUs › ARESGAME AGV Series 750W Power Supply, 80 Plus Bronze Certified, Semi Modular Power Supply, 5 Year Warranty PSU - 10 років Warranty
Power Supply for GT 1030 GPU and Mid-Tier Components
| Mid-Tier Components | Peak Power Consumption |
| GT 1030 GPU | 30 watts |
| Mid-Tier CPU (e.g., Intel Core i5 13600K) | 181 watts |
| Motherboard | 80 watts |
| 2 M.2 or 2.5" SSDs | 18 watts |
| 2 Case Fans (120 мм) | 12 watts |
| 2 CPU Fans (120 мм) | 12 watts |
| Total Estimate: | 333 watts |
| Recommended Power Supply Wattage: | 500 watts |
Check the latest price of the 450-750 watt Corsair SF Power Supplies on Amazon .
How to Choose Power Power для GT 1030 GPU
Основним завданням напруги є те, що перетворюється на альтернативний поточний (AC) з вашого wall outlet в прямий поточний (DC) потрібний для компонентів всередині свого комп'ютера.
Power Output
Не менш важливим фактором при купівлі PSU є підтримуваний wattage.
Ви будете потрібні для збільшення енергетичного споживання кожного комп'ютерного компонента для визначення повного випуску енергетичних потреб для вашої енергетичної енергії.
Втрата потужності consumption Nvidia's GeForce GT 1030 GPU 30 W.
Ви можете помітити ваші потреби по застосуванню following chart.
| Component | Peak Power Usage |
| GT 1030 GPU | 30 W |
| Top-Tier CPU (e.g., Intel Core i9 13900K) | 253 W |
| Mid-Tier CPU (e.g., Intel Core i5 13600K) | 181 W |
| Motherboard | 80 W |
| Optical Drive | 30 W |
| 3.5" Hard Drive | 9 W |
| M.2 or 2.5" SSD | 9 W |
| 140 mm Case/CPU Fan | 6 W |
| 120 mm Case/CPU Fan | 6 W |
| 80 mm Case/CPU Fan | 3 W |
Будучи знайдені ці номери, ви можете помітити peak power usage.
Це, як правило, хороша idea до 100-150 W buffer to your expected usage. Цей buffer буде жити деякою функціональністю в разі побічних об'єктів і буде дозволити вам більше drives, fans, або add-in cards в майбутньому.
У більшості випадків, купуючи мало більше wattage, якщо ви потрібні є надійний вибір для захисту системи stability.
Don't forget to account for the Additional power required for overclocking if you intend to overclock your CPU or GPU.
Power Efficiency
PSUs з високим ефектом ratings use less energy and produce less heat, improving their reliability and reducing noise.
80 PLUS Certification Program для енергетичних систем допомагає впроваджувати свою енергію ефективності відповідно до її ефективності.
Higher-efficiency power supplies може мати highher upfront cost. However, вони можуть також зберегти ваші гроші на електроенергії в довгому ходу. I've experienced firsthand що використовує PSU з високим 80 PLUS ефективним рейтингом може істотно зменшити енергетичну продуктивність, продуктивність виробництва, і енергетичні витрати, залежно від ваших функцій.
Lower wattage PSUs will be more power-efficient even when idle. Для цієї причини, ви можете бути впевнені в тому, що більше на електроенергії, щоб отримати правильний wattage PSU, щоб отримати один з найбільш 80 PLUS Rating.
PSU Efficiency Levels (115 V)
| Certification Level |
10% Load |
20% Load |
50% Load |
100% Load |
| 80 Plus |
80% |
80% |
80% |
| 80 Plus Bronze |
82% |
85% |
82% |
| 80 Plus Silver |
85% |
88% |
85% |
| 80 Plus Gold |
87% |
90% |
87% |
| 80 Plus Platinum |
90% |
92% |
89% |
| 80 Plus Titanium |
90% |
92% |
94% |
90% |
Cables
Connectors
Make sure your PSU має відповідні connectors для підтримки hardware in your system. Cheaper PSUs мають cut costs на connectors and cables за допомогою різних опцій і шортів.
Застосувати з вашою матір'ю і графічними картами документації для визначення яких connector types needed. Buy a popular, recently-released PSU; it will likely have necessary connectors for new PC build. Хоча, якщо ви використовуєте starі компоненти або old power supply, ви можете зробити деякі incompatibilities.
Тут є деякі спільні підключення типів, які використовуються для підтримки:
- 24-pin connector for the motherboard
- 4/8-pin connector for the CPU
- 6/8/16-pin connectors for graphics cards
- SATA Power connector for each SATA HDD або SDD storage device
Останні графічні картки і ATX 3.0 PSUs підтримують новий 16-pin PCIe 5.0 connector, що переміщується на 8-pin connectors.
Modular Cables
Typical power supplies come with divers cables to connect your components. However, extra unused power cables може працювати проти вас interrupting airflow.
У comparison, modular і semi-modular влада застосовується тільки для підключення тільки до cables вам потрібно.Як ім'я іmplies, semi-modular Power supplies мають деякі wires soldered on, while you can optionally connect others.
Cable Lengths
Most power supplies will have cables тривалий час для підтримки mid-sized towers comfortably. Якщо ви маєте повну величину вежі, ви можете скористатися check reviews and documentation to ensure that cables are long enough to allow good cable management. У моєму освітньому будівництві комп'ютерів, я усвідомлюю несподіванку енергетичних систем з короткими cable lengths. Шорстка напруга кабелів може містити величезну функцію, коли відповідають необхідні компоненти, керуючі умови з'єднання витікають і закривають повітря.
Power Supply Form Factors
Різні форми factors є наявними для Power Supplies. However, як стандартний розмір desktop PC будівля буде використовувати ATX Power Supply.
Невелика форма factor PSU може бути застосована для багатьох комп'ютерів, які включають міні-PC.
Power Supply Features
Надзвичайний захист і шорсткий захисний захист може захищати ваші компоненти в разі агресивного або accident. I've experienced multi-component failures before and would prefer a PSU with thes protective features to avoid buying a whole replacement system when the cause is preventable.
LED lighting є інший feature you might consider, depending on your PC goals.
Choosing a Cost-Effective Power Supply for the GT 1030
Ви маєте життя в dorm або родині member's house and no pay electricity bills. або ви не можете скористатися використанням вашого комп'ютерного дня для розширеного періоду. У цих випадках, низька upfront cost of less efficient PSU може be better choice. I once проживає в dorm без того, щоб платити за електроенергію. З сучасним комп'ютерним використанням, я вирішив спробувати, як ефективний PSU для зберігання на upfront costs. Це helped me in that situation.
На іншій стороні, якщо ви можете більше про свою електричну лінію або навколишнє середовище і план на майновий високий CPU або GPU використання, більше ефективний PSU може бути better.Як я стає більш важливим для моїх електричних битв і природного impact, я помітив, що мої високі CPU і GPU використовують стрілку. So I researched і analyzed my options. Базований на моїх findings, I invested in a more efficient PSU. Це було вирішення того, що витрачено, як я впевнений, що невід'ємний скорочення в електроенергії терміни.
Stay under 150 W abouve your expected power needs. Rightsizing your power supply will keep electricity costs to a minimum, as higher-wattage PSUs consume additional power, навіть коли idle. I've experienced situation where I chose a PSU that exceeded my power needs by a significant margin. Неймовірно, я усвідомлюю, що це завжди, що коли моя комп'ютер була ідентифікована, високої wattage PSU consumed unnecessary additional power. Ця практика створена для мене важливістю правової діяльності, яка дає нам змогу керувати електрикою терміни до мінімуму.
I've come to understand the signifiance of considering my specific circumstances and needs when choosing a PSU. Будь-яка це про пільгові витрати або зменшення нашої сфери діяльності, що дає змогу зазначити, що рішення є сприятливим в довгому ході.