Choosing Best PSU для AMD Radeon RX 6700 XT GPU
Learn how to choose a power supply for AMD's Radeon RX 6700 XT GPU базується на Power consumption and other factors.
Brandon Jones / TechReviewer
Last Updated: October 2, 2024
The peak power consumption of AMD's Radeon RX 6700 XT GPU is 230 W.
Power Supply for RX 6700 XT GPU and Top-Tier Components
| Top-Tier Components | Peak Power Consumption |
| RX 6700 XT GPU | 230 watts |
| Top-Tier CPU (e.g., Intel Core i9 13900K) | 253 watts |
| Motherboard | 80 watts |
| 4 M.2 or 2.5" SSDs | 36 watts |
| 3 Case Fans (120 мм) | 18 watts |
| 2 CPU Fans (120 мм) | 12 watts |
| Total Estimate: | 629 watts |
| Recommended Power Supply Wattage: | 800 watts |
1000 Watt PSU › NZXT C1000 PSU (2022) - PA-0G1BB-US - 1000 Watt PSU - 80+ Gold Certified - Fully Modular - Sleeved Cables - ATX Gaming Power Supply EVGA 1000 GT, 80 Plus Mode with FDB Fan, 100% Japanese Capacitors, 10 Year Warranty, Includes Power ON Self Tester, Compact 150mm Size, Power Supply 220-GT-1000-X1
Power Supply for RX 6700 XT GPU and Mid-Tier Components
| Mid-Tier Components | Peak Power Consumption |
| RX 6700 XT GPU | 230 watts |
| Mid-Tier CPU (e.g., Intel Core i5 13600K) | 181 watts |
| Motherboard | 80 watts |
| 2 M.2 or 2.5" SSDs | 18 watts |
| 2 Case Fans (120 мм) | 12 watts |
| 2 CPU Fans (120 мм) | 12 watts |
| Total Estimate: | 533 watts |
| Recommended Power Supply Wattage: | 700 watts |
Check the latest price of the 450-750 watt Corsair SF Power Supplies on Amazon .
Featured 750 Watt PSUs › ARESGAME AGV Series 750W Power Supply, 80 Plus Bronze Certified, Semi Modular Power Supply, 5 Year Warranty PSU - 10 років Warranty
How to Choose a Power Supply для RX 6700 XT GPU
Основним завданням напруги є те, що перетворюється на альтернативний поточний (AC) з вашого wall outlet в прямий поточний (DC) потрібний для компонентів всередині свого комп'ютера.
Power Output
Не менш важливим фактором при купівлі PSU є підтримуваний wattage.
Ви будете потрібні для збільшення енергетичного споживання кожного комп'ютерного компонента для визначення повного випуску енергетичних потреб для вашої енергетичної енергії.
Peak power consumption AMD's Radeon RX 6700 XT GPU is 230 W.
Ви можете помітити ваші потреби по застосуванню following chart.
| Component | Peak Power Usage |
| RX 6700 XT GPU | 230 W |
| Top-Tier CPU (e.g., Intel Core i9 13900K) | 253 W |
| Mid-Tier CPU (e.g., Intel Core i5 13600K) | 181 W |
| Motherboard | 80 W |
| Optical Drive | 30 W |
| 3.5" Hard Drive | 9 W |
| M.2 or 2.5" SSD | 9 W |
| 140 mm Case/CPU Fan | 6 W |
| 120 mm Case/CPU Fan | 6 W |
| 80 mm Case/CPU Fan | 3 W |
Ви будете враховувати ці номери, ви можете помітити peak power usage. Виберіть top-tier and mid-tier example builds above.
Це, як правило, хороша idea до 100-150 W buffer to your expected usage. Цей buffer буде жити деякою функціональністю в разі побічних об'єктів і буде дозволити вам більше drives, fans, або add-in cards в майбутньому.
У більшості випадків, купуючи мало більше wattage, якщо ви потрібні є надійний вибір для захисту системи stability.
Don't forget to account for the Additional power required for overclocking якщо ви увімкнули overclock ваш CPU або GPU. Застосування може потребувати кумедно an extra 50-100 W, залежно від того, як багато хто знижує ці пристрої.
Power Efficiency
PSUs з високим ефектом ratings use less energy and produce less heat, improving their reliability and reducing noise.
80 PLUS Certification Program для енергетичних систем допомагає впроваджувати свою енергію ефективності відповідно до її ефективності.
Higher-efficiency power supplies може мати highher upfront cost. However, вони можуть також зберегти ваші гроші на електроенергії в довгому ходу.I've experienced firsthand що використовує PSU з високим 80 PLUS ефективним рейтингом може істотно зменшити енергетичну продуктивність, продуктивність виробництва, і енергетичні витрати, залежно від ваших функцій.
Lower wattage PSUs will be more power-efficient even when idle. Для цієї причини, ви можете бути впевнені в тому, що більше на електроенергії, щоб отримати правильний wattage PSU, щоб отримати один з найбільш 80 PLUS Rating.
PSU Efficiency Levels (115 V)
| Certification Level |
10% Load |
20% Load |
50% Load |
100% Load |
| 80 Plus |
80% |
80% |
80% |
| 80 Plus Bronze |
82% |
85% |
82% |
| 80 Plus Silver |
85% |
88% |
85% |
| 80 Plus Gold |
87% |
90% |
87% |
| 80 Plus Platinum |
90% |
92% |
89% |
| 80 Plus Titanium |
90% |
92% |
94% |
90% |
Cables
Connectors
Make sure your PSU має відповідні connectors для підтримки hardware in your system. Cheaper PSUs мають cut costs на connectors and cables за допомогою різних опцій і шортів.
Застосувати з вашою матір'ю і графічними картами документації для визначення яких connector types needed. Buy a popular, recently-released PSU; it will likely have necessary connectors for new PC build. Хоча, якщо ви використовуєте starі компоненти або old power supply, ви можете зробити деякі incompatibilities.
Тут є деякі спільні підключення типів, які використовуються для підтримки:
- 24-pin connector for the motherboard
- 4/8-pin connector for the CPU
- 6/8/16-pin connectors for graphics cards
- SATA Power connector for each SATA HDD або SDD storage device
Останні графічні картки і ATX 3.0 PSUs підтримують новий 16-pin PCIe 5.0 connector, що переміщується на 8-pin connectors.
Modular Cables
Typical power supplies come with divers cables to connect your components. However, extra unused power cables може працювати проти вас interrupting airflow.
У comparison, modular і semi-modular влада застосовується тільки для підключення тільки до cables вам потрібно. Як ім'я іmplies, semi-modular Power supplies мають деякі wires soldered on, while you can optionally connect others.
Cable Lengths
Most power supplies will have cables тривалий час для підтримки mid-sized towers comfortably.Якщо ви маєте повну величину вежі, ви можете скористатися check reviews and documentation to ensure that cables are long enough to allow good cable management. У моєму освітньому будівництві комп'ютерів, я усвідомлюю несподіванку енергетичних систем з короткими cable lengths. Шорстка напруга кабелів може містити величезну функцію, коли відповідають необхідні компоненти, керуючі умови з'єднання витікають і закривають повітря.
Power Supply Form Factors
Різні форми factors є наявними для Power Supplies. However, як стандартний розмір desktop PC будівля буде використовувати для ATX Power Supply.
Невелика форма factor PSU може бути застосована в багатьох комп'ютерах, якщо shapes, включаючи міні-PC.
Power Supply Features
Надзвичайний захист і шорсткий захисний захист може захищати ваші компоненти в разі агресивного або accident. I've experienced multi-component failures before and would prefer a PSU with thes protective features to avoid buying a whole replacement system when the cause is preventable.
LED lighting є інший feature you might consider, depending on your PC goals.
Choosing a Cost-Effective Power Supply для RX 6700 XT
Ви маєте життя в dorm або родині member's house and no pay electricity bills. або ви не можете скористатися використанням вашого комп'ютерного дня для розширеного періоду. У цих випадках, низька upfront cost of less efficient PSU може be better choice. I once проживає в dorm без того, щоб платити за електроенергію. З сучасним комп'ютерним використанням, я вирішив спробувати, як ефективний PSU для зберігання на upfront costs. Це helped me in that situation.
На іншій стороні, якщо ви можете більше про свою електричну лінію або навколишнє середовище і план на майновий високий CPU або GPU використання, більше ефективний PSU може бути better. Як я стає більш важливим для моїх електричних битв і природного impact, я помітив, що мої високі CPU і GPU використовують стрілку. So I researched і analyzed my options. Базований на моїх findings, I invested in a more efficient PSU.Це було вирішення того, що витрачено, як я впевнений, що невід'ємний скорочення в електроенергії терміни.
Stay under 150 W abouve your expected power needs. Rightsizing your power supply will keep electricity costs to a minimum, as higher-wattage PSUs consume additional power, навіть коли idle. I've experienced situation where I chose a PSU that exceeded my power needs by a significant margin. Неймовірно, я усвідомлюю, що це завжди, що коли моя комп'ютер була ідентифікована, високої wattage PSU consumed unnecessary additional power. Ця практика створена для мене важливістю правової діяльності, яка дає нам змогу керувати електрикою терміни до мінімуму.
I've come to understand the signifiance of considering my specific circumstances and needs when choosing a PSU. Будь-яка це про пільгові витрати або зменшення нашої сфери діяльності, що дає змогу зазначити, що рішення є сприятливим в довгому ході.
Огляд та тестування відеокарти AMD Radeon RX 6700 XT
Компанія AMD продовжує оновлювати свій модельний ряд, випускаючи нові відеокарти на архітектурі RDNA 2. Торік вийшли топові рішення — Radeon RX 6900 XT, Radeon RX 6800 XT та Radeon RX 6800. Першою новинкою цього року стала відеокарта Radeon RX 6700 XT зайняти верхню нішу середнього цінового сегмента Хоча за умов нинішнього дефіциту говорити про чітке цінове позиціювання складно. Але це дуже цікавий конкурент для сімейства GeForce RTX із високим обсягом відеопам'яті. У нашому огляді ми познайомимося з референсною моделлю AMD Radeon RX 6700 XT та порівняємо її продуктивність зі старшими відеокартами AMD та NVIDIA.
Новинка використовує новий графічний процесор Navi 22 на базі 7-нм архітектури RDNA 2. Усі попередні моделі використовували більший Navi 21 у різних конфігураціях. Новий чіп має більш скромні характеристики при меншій кількості транзисторів і менше енергоспоживання. Navi 22 налічує 40 обчислювальних блоків Compute Units, оснащується 192-бітною шиною та 12 ГБ швидкої пам'яті GDDR6.
За кількістю обчислювальних блоків Navi 22 вдвічі менше за Navi 21 — 40 CU замість 80 CU. Це 2560 потокових процесора замість 5120, 40 блоків прискорення трасування замість 80, 160 текстурних блоків замість 320. Тобто потенціал процесора Radeon RX 6700 XT вдвічі нижчий від потенціалу Radeon RX 6900 XT. Натомість робочі частоти вищі – базове значення 2321 МГц, Game Clock 2424 МГц, Boost Clock 2581 МГц. При цьому TDP знаходиться на помірному рівні 230 Вт. Шина пам'яті лише 192 біт, але використання швидкого кешу Infinity Cache великого об'єму дозволяє зменшити звернення до зовнішнього відеобуфера і підвищити загальну ефективність підсистеми пам'яті. У GPU Navi 22 обсяг Infinity Cache становить 96 МБ замість 128 МБ у старшого GPU. Відеокарта оснащується 12 ГБ пам'яті GDDR6 із ефективною частотою 16 ГГц. Ця серйозна перевага на тлі найближчих конкурентів NVIDIA з 8 ГБ, навіть GeForce RTX 3080 обмежений 10 ГБ пам'яті.
| Відеоадаптер |
Radeon RX 6800 XT |
Radeon RX 6800 |
Radeon RX 6700 XT |
Radeon RX 5700 XT |
| Ядро |
Navi 21 |
Navi 21 |
Navi 22 |
Navi 10 |
| Кількість транзисторів, млн. шт |
26800 |
26800 |
17200 |
10300 |
| Техпроцес, нм |
7 |
7 |
7 |
7 |
| Площа ядра, кв. мм |
520 |
520 |
335 |
251 |
| Кількість потокових процесорів CUDA |
4608 |
3840 |
2560 |
2560 |
| Кількість ядер Ray Accelerator |
72 |
60 |
40 |
- |
| Кількість текстурних блоків |
288 |
240 |
160 |
160 |
| Кількість блоків рендерингу |
128 |
96 |
40 |
40 |
| Базова частота ядра, МГц |
1825 |
1700 |
2321 |
1605 |
| Частота Game Clock, МГц |
2015 |
1815 |
2424 |
1755 |
| Частота Boost, МГц |
2250 |
2105 |
2581 |
1905 |
| Шина пам'яті, біт |
256 |
256 |
192 |
256 |
| Тип пам'яті |
GDDR6 |
GDDR6 |
GDDR6 |
GDDR5 |
| Частота пам'яті, МГц |
16000 |
16000 |
16000 |
14000 |
| Об'єм пам'яті, ГБ |
16 |
16 |
12 |
12 |
| Підтримувана версія DirectX |
12 Ultimate (12_2) |
12 Ultimate (12_2) |
12 Ultimate (12_2) |
12 (12_1) |
| Інтерфейс |
PCI-E 4.0 |
PCI-E 4.0 |
PCI-E 4.0 |
PCI-E 4.0 |
| Потужність, Вт |
300 |
250 |
230 |
225 |
Radeon RX 6700 XT підтримує всі функції API DirectX 12 Ultimate, включаючи трасування променів. Апаратно підтримується технологія Variable Rate Shading, яка дозволяє змінювати якість шейдерів у різних сегментах кадру. Технологія вже працює у таких іграх, як Gears 5 та Dirt 5.Поліпшено роботу технології Radeon Boost, яка прискорює продуктивність у динамічних сценах за рахунок зниження роздільної здатності та якості шейдингу різних сегментів кадру. Технологія згладжує швидкодію під час різких рухів, коли втрата якості картинки не є критичною для сприйняття.
Підтримується технологія Smart Access Memory AMD, яка оптимізує запити CPU до пам'яті відеокарти. Ця функція доступна на нових системних платах з процесорами AMD Ryzen 5000-ї та 3000-ї серії.
Підтримується набір технологій AMD FidelityFX для оптимізації продуктивності у певних режимах із використанням особливостей нової архітектури. Це інструменти оптимізації Ambient Occlusion, Variable Shading і т.д. Важливе значення має технологія FidelityFX Super Resolution, яка має стати відповіддю NVIDIA DLSS. Втім, вона досі не представлена офіційно, і якщо ми побачимо якісь ігри з підтримкою FidelityFX Super Resolution, то ближче до кінця року.
AMD позиціонує новинку як оптимальне рішення для ігор 2560x1440. Відеокарта швидше Radeon RX 5700 XT, хоча має схожі характеристики. Високий обсяг пам'яті може забезпечити перевагу щодо рішень NVIDIA у важких режимах. У цій ціновій категорії доступні GeForce RTX з 8 ГБ, а деякі ігри в 1440p здатні завантажити 9-10 ГБ.
Якщо говорити про трасування променів, Radeon RX 6700 XT розглядається як рішення для 1080p. При поєднанні трасування з додатковими технологіями FidelityFX у деяких іграх відеокарта Radeon RX 6700 XT здатна скласти конкуренцію GeForce RTX 3070.
У нашому огляді ми порівняємо нову відеокарту AMD із GeForce RTX 3070, Radeon RX 6800 та деякими іншими моделями. Але спочатку розглянемо особливості референсного екземпляра.
AMD Radeon RX 6700 XT
У наші руки відеокарта потрапила без заводського пакування, тому відразу приступимо до зовнішнього огляду.
Radeon RX 6700 XT виконана в єдиному дизайні зі старшими моделями, але оснащена двома вентиляторами. При довжині 27, що ідентично Radeon RX 6800, молодша модель явно легша.
Товщина не перевищує двох слотів розширення. Відмінною рисою новинки є великий логотип у формі букви R між вентиляторами.
Зворотний бік відеокарти закрито суцільною металевою пластиною.
У кутку розташовано два роз'єми живлення — на вісім та шість контактів.
Бічна грань має червону окантовку і червоний логотип Radeon, що підсвічується.
На задню панель винесено три порти Display Port та один HDMI.
Розбір відеокарти починається із демонтажу задньої пластини. Вона несе захисну функцію та не є радіатором.
Плата накрита кулером із чорною основою та кожухом, усередині якого розташований радіатор із тепловими трубками.
У центрі радіатора є мідний майданчик, що випирає, для контакту з поверхнею GPU. Старші моделі AMD використовували конструкцію із випарною камерою. Чорна основа є радіатором для мікросхем пам'яті та силових елементів, для чого передбачені відповідні термопрокладки.
Хоча радіатор і основа торкаються різних зон, додатковий термоінтерфейс між ними не передбачений.
З зовнішнього боку основи є додаткове ребра для збільшення площі розсіювання.
Три теплові трубки пронизують усі секції радіатора, стикаючись з мідним майданчиком у центрі конструкції.
Зверху все це обдувається двома вентиляторами діаметром 85 мм. Лопаті мають суцільне зовнішнє кільце. Така конструкція крильчатки дозволяє посилити повітряний потік.
Довжина друкованої плати становить 24 см. Реалізовано 11 фаз живлення, дев'ять із яких припадає на систему живлення GPU.
Процесор Navi 22 помітно компактніший за Navi 21. 12 гігабайт пам'яті набрано шістьма мікросхемами Samsung K4ZAF325BM-HC16.
Перед нами стандартна модель від AMD, але GPU-Z демонструє невелику відмінність у частотах щодо офіційних специфікацій, що можна списати на помилку програми у роботі з новою відеокартою. Утиліта показує Game Clock 2433 МГц та Boost Clock 2615 МГц замість 2424 МГц та 2581 МГц. Частота пам'яті дорівнює 2000 МГц (ефективне значення 16 ГГц).
В ігровому режимі частоти GPU утримуються в діапазоні між заявленими Game Clock та Boost Clock. Наприклад, у Horizon Zero Dawn частоти варіювалися у межах 2550–2600 МГц, в стрес-тесті 3DMark Time Spy лише на рівні 2400–2500 МГц. Згідно AMD Radeon Software пікова точка Boost 2699 МГц.
Температура не перевищувала 76 ° C у відкритому корпусі (у приміщенні 21 ° C). Вентилятори розкручувалися до 1900 об/хв. Шум присутній, але у межах прийнятного рівня. Референсна відеокарта Radeon RX 6800 за аналогічних умов працювала тихіше. Radeon RX 6700 XT програє старшій моделі через невеликі спрощення в конструкції кулера і меншу кількість вентиляторів.
Важливою перевагою відеокарт AMD є широкі програмні налаштування, що позбавляє необхідності вдаватися до додаткових утиліт. У стандартному наборі програмного забезпечення AMD Radeon Software можна включати альтернативні робочі режими. Зокрема, передбачений варіант зі зниженням робочої напруги для меншого нагріву та шуму, є варіант невеликого автоматичного розгону та тонкі ручні налаштування.
У ручних налаштуваннях AMD Radeon Software можна регулювати робочий діапазон Boost, плавно змінювати криву управління вентиляторами, підвищувати ліміт потужності тощо. В ході експериментів над нашим екземпляром ми зупинилися на підвищенні Boost до пікового рівня 2830 МГц, частота пам'яті підвищена до верхньої межі 2150 (17200) МГц. Повна конфігурація параметрів відображається нижче.
Ці ж налаштування відображаються утиліти GPU-Z:
В іграх частоти дійсно прагнули до 2800 МГц, хоча у важких додатках були просідання нижче 2600 МГц.Це відображено на скріншотах моніторингу параметрів під час проходження тестів Horizon Zero Dawn та у стрес-тесті 3DMark Time Spy.
При швидкості вентиляторів до 2500 об/хв температура GPU залишалася в межах 75 °C.
Характеристики відеокарт
Старшими суперниками будуть референсні Radeon RX і GeForce RTX 3070, старий флагман NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti Founders Edition. Також для порівняння додані молодші відеокарти GeForce RTX 3060, GeForce RTX 2070 Super та Radeon RX 5700 XT, які працювали при стандартних частотах.
| Відеоадаптер |
Radeon RX 6800 |
Radeon RX 6700 XT |
Radeon RX 5700 XT |
GeForce RTX 3070 |
GeForce RTX 2080 Ti |
GeForce RTX 2070 Super |
GeForce RTX 3060 |
| Ядро |
Navi 21 |
Navi 22 |
Navi 10 |
GA104 |
TU102 |
TU104 |
GA106 |
| Кількість транзисторів, млн. шт |
26800 |
17200 |
10300 |
17000 |
18600 |
13600 |
13250 |
| Техпроцес, нм |
7 |
7 |
7 |
8 |
12 |
12 |
8 |
| Площа ядра, кв. мм |
520 |
335 |
251 |
450 |
754 |
545 |
276 |
| Кількість потокових процесорів CUDA |
3840 |
2560 |
2560 |
5888 |
4352 |
2560 |
3584 |
| Кількість ядер RT |
60 |
40 |
- |
46 |
68 |
40 |
28 |
| Кількість тензорних ядер |
- |
- |
184 |
544 |
320 |
112 |
| Кількість текстурних блоків |
240 |
160 |
160 |
184 |
272 |
160 |
112 |
| Кількість блоків рендерингу |
96 |
40 |
64 |
96 |
88 |
64 |
48 |
| Базова частота ядра, МГц |
1700 |
2321 |
1605 |
1500 |
1350 |
1605 |
1320 |
| Частота Game Clock, МГц |
1815 |
2424 |
1755 |
– |
– |
– |
– |
| Частота Boost, МГц |
2105 |
2581 |
1905 |
1725 |
1545 |
1770 |
1777 |
| Шина пам'яті, біт |
256 |
192 |
256 |
320 |
352 |
256 |
192 |
| Тип пам'яті |
GDDR6 |
GDDR6 |
GDDR6 |
GDDR6 |
GDDR6 |
GDDR6 |
GDDR6 |
| Частота пам'яті, МГц |
16000 |
16000 |
14000 |
14000 |
14000 |
14000 |
15000 |
| Об'єм пам'яті, ГБ |
16 |
12 |
8 |
8 |
11 |
8 |
12 |
| Підтримувана версія DirectX |
12 Ultimate (12_2) |
12 Ultimate (12_2) |
12 (12_1) |
12 Ultimate (12_2) |
12 Ultimate (12_2) |
12 Ultimate (12_2) |
12 Ultimate (12_2) |
| Інтерфейс |
PCI-E 4.0 |
PCI-E 4.0 |
PCI-E 4.0 |
PCI-E 4.0 |
PCI-E 3.0 |
PCI-E 3.0 |
PCI-E 4.0 |
| Потужність, Вт |
250 |
230 |
225 |
220 |
260 |
215 |
170 |
На графіках вказано повний діапазон частот - від базового до пікового рівня.
Тестовий стенд
Конфігурація тестового стенду така:
- процесор: Intel Core i9-9900K;
- система охолодження: be quiet! Silent Loop 280мм;
- материнська плата: Asus Rog Maximus XI Formula;
- пам'ять: Kingston HyperX HX434C16FB3K2/32 (DDR4-3466 @ 3600);
- системний диск: Kingston SSDNow UV400 480GB;
- додатковий диск №1: Kingston A2000 NVMe PCIe 1000GB;
- додатковий диск №2: Kingston KC2000 NVMe PCIe 1000GB;
- корпус: Antec NX800;
- блок живлення: Antec HCG850 Gold;
- монітор: ASUS PB278Q (2560х1440, 27 ");
- операційна система: Windows 10 Pro x64;
- драйвер AMD Radeon Adrenalin Edition 21.3.2/21.3.1
- драйвер для NVIDIA GeForce 466.11/461.72.
Тестування проведено у роздільній здатності 2560x1440 за описаною раніше методикою.
Результати тестування
Assassin's Creed Valhalla
Відеокарти AMD впевнено обганяють конкурентів у Valhalla.
Battlefield V
У звичайному режимі Radeon RX 6700 XT суперничає зі старшими моделями GeForce RTX. Але включення трасування різко змінює розстановку сил на користь рішень NVIDIA.
Borderlands 3
У Borderlands 3 відеокарти Radeon демонструють найкращі результати в DirectX 12. Якщо взяти найвищі показники з різних API, то Radeon RX 6700 XT незначно поступається старшим суперникам NVIDIA, компенсуючи цю різницю за рахунок підвищення частот.
Call of Duty: Black Ops Cold War
Cold War може легко завантажити 12-16 ГБ відеопам'яті. Однак Radeon RX 6700 XT трохи поступається GeForce RTX 3070. Великий відрив від дідка Radeon RX 5700 XT.
При активації тіней на базі трасування новачок AMD відразу займає останнє місце і його показники недостатні для комфортного ігрового процесу.
Control
Без трасування променів Radeon RX 6700 XT обганяє лише GeForce RTX 2070 Super та GeForce RTX 3060.
Із ефектами RTX відеоадаптер Radeon RX 6700 XT скочується на останнє місце. І це без урахування того, що на GeForce RTX ще можна активувати DLSS для додаткового підвищення частоти кадрів.
Crysis Remastered
Radeon RX 6700 XT швидше за Radeon RX 5700 XT на 46-47%, поступаючись GeForce RTX 3070 до 12%. Також варто згадати, що гра нещодавно отримала підтримку технології DLSS (наш огляд), яка додатково прискорить рішення NVIDIA.
Cyberpunk 2077
Тести в Cyberpunk 2077 проведені у звичайному Ultra-режимі без ефектів трасування. Radeon RX 6700 XT поступається GeForce RTX 3070 до 15%, обганяючи попередника Radeon RX 5700 XT на 35-37%.
Death Stranding
Мінімальне відставання конкурентів NVIDIA. Розгін прискорює на 5%, і цього достатньо, щоби обійти суперників із зеленого табору. Різниця із Radeon RX 5700 XT до 34%.
DOOM
У DOOM герой огляду поступається старшим моделям NVIDIA, але серйозного відставання. Перевага над Radeon RX 5700 XT близько 28%, відставання від Radeon RX 6800 до 19% середньої частоти кадрів.
Far Cry 5
Потенціал старших відеокарт починає частково впиратись у процесор, тому ми спостерігаємо невелику диференціацію учасників. У таких умовах різниця між Radeon RX 6700 XT, Radeon RX 6800 та суперниками NVIDIA незначна.
Horizon Zero Dawn
Radeon RX 6700 XT швидше за Radeon RX 5700 XT на 25-32% і слабше Radeon RX 6800 на 12-18%. Розгін пришвидшує на 3-5%.
Mafia: Definitive Edition
Тут відрив новачка від Radeon RX 5700 XT не більше 20%, перевага над GeForce RTX 2070 Super до 10%. Розгін покращує середній показник на 6%.
Red Dead Redemption 2
Radeon RX 6700 XT слабший за Radeon RX 6800 на 20% за переваги 25–33% щодо Radeon RX 5700 XT. Розгін пришвидшує на 6%.
Resident Evil 3 Remake
Звичне розміщення сил. Різниця між Radeon RX 6700 XT та Radeon RX 6800 більше 26%, розрив з Radeon RX 5700 XT до 33%.
The Outer Worlds
Рішення NVIDIA домінують у цій грі. Radeon RX 6700 XT насилу вириває перемогу у GeForce RTX 2070 Super.
The Witcher 3: Wild Hunt
Новачок швидше попередника на 30-32%. Різниця зі старшим Radeon RX 6800 трохи більше 12%. Розгін Radeon RX 6700 XT мінімізує відставання від GeForce RTX 3070.
Tom Clancy's The Division 2
Стандартне розміщення сил. Герой огляду поступається 22% старшому AMD Radeon, різниця з GeForce RTX 3070 на рівні 15-17%. Розгін збільшує показники Radeon RX 6700 XT на 5%.
Total War Saga: Troy
У Total War Saga: Troy герой огляду виграє у попередника більше 20%, різниця з Radeon RX 6800 до 16%.
Watch Dogs: Legion
З HD-текстурами гра вимагає до 9 ГБ відеопам'яті з роздільною здатністю 2560x1440. У номіналі Radeon RX 6700 XT поступається GeForce RTX 3070, при підвищенні частот показує аналогічну частоту кадрів.
Активація найпростішого режиму трасування виводить Radeon RX 6700 XT на рівень GeForce RTX 3060.
3DMark
Різниця між Radeon RX 6700 XT та Radeon RX 5700 XT до 23%. Відставання від Radeon RX 6800 на рівні 28%.
У бенчмарку з трасуванням променів Radeon RX 6700 XT виявляється конкурентом GeForce RTX 2070 Super.
Енергоспоживання
Нижче наведено результати загального енергоспоживання системи в ігровому режимі при комплексній оцінці в групі тестових додатків.
Підсумкове енергоспоживання Radeon RX 6800 та Radeon RX 6700 XT практично на одному рівні. Невелика різниця з Radeon RX 5700 XT за серйозної різниці у продуктивності.
Висновки
Radeon RX 6700 XT демонструє серйозну перевагу щодо попередника Radeon RX 5700 XT у 20–40% при однаковій кількості обчислювальних блоків GPU та ширшій шині пам'яті у старої моделі. Такий успіх забезпечений архітектурними покращеннями RDNA 2 та серйозним підвищенням частот. Процесор Navi 22 у штатному режимі працює при частотах до 2,6 ГГц, що є рекордним значенням для сучасних відеокарт. Важливою перевагою щодо конкурентних рішень NVIDIA стане високий обсяг відеобуфера в 12 ГБ, що позбавляє вузького місця у вигляді нестачі пам'яті в майбутніх іграх. Різниця з Radeon RX 6800 часто вкладається в 12-20%, хоча є програми, де старша відеокарта виграє 30%. В окремих іграх Radeon RX 6700 XT є конкурентом GeForce RTX 3070, іноді в цьому допомагає розгін.Але в цілому новинка повинна зайняти нішу між GeForce RTX 3060 Ti і GeForce RTX 3070, будучи потужним конкурентом для цих відеокарт. робити на цьому серйозний акцент, то перед нами гідне рішення із гарною продуктивністю.
Для реального покупця в умовах дефіциту, спровокованого майнінговою лихоманкою, проблемою стане доступність і непередбачувана ціна. RX 6700 XT ризикує поповнити загальний список "невловимих" відеокарт до стабілізації ситуації на ринку.
Огляд відеокарти AMD Radeon RX 6700 XT
Відеокарта Radeon RX 6700 XT була випущена компанією AMD, дата випуску: 3 березня 2021 року. У момент випуску відеокарта коштував $479. Відеокарта призначена для desktop-комп'ютерів і побудований на архітектурі RDNA 2.0 з кодовою назвою Navi 22.
Частота ядра - 2321 MHz. Частота ядра в режимі Boost - 2581 MHz.
Тип пам'яті: GDDR6. Максимальний розмір пам'яті - 12 GB.