Порівняння MacBook Air M2 та MacBook Air M1.
Новий процесор M2 чекали від Apple досить давно. Щоб не відкладати справу в довгу шухляду разом з анонсом чіпа Купертиновці представили на WWDC 2022 і нові ноутбуки - MacBook Pro і MacBook Air. з небуття MagSafe, і нові динаміки з мікрофоном і, що природно, зросла продуктивність. платити, і не обійшлося без підвищення ціни на MacBook AirАле варто міняти ваш старий ноутбук на M1 або Intel на новий - велике питання.
Одна з головних фішок MacBook Air M2 – колір Midnight
❗️ПІДПИСУЙСЯ НА НАШ ЯНДЕКС.ДЗЕН.
Відмінності MacBook Air 2020 від 2022
MacBook Air М2 отримав збільшену до 13,6 дюймів діагональ дисплея з роздільною здатністю 2560 x 1664 px і яскравістю 500 нит. охоплення P3, True Tone Змінилася комерційна назва екрану - був просто Retina display, став Liquid Retina display.
MacBook Air M1 і M2 начебто такі різні, але в той же час дуже схожі один на одного
Так, швидше за все є користувачі, для кого зростання діагоналі, яскравості та дозволу відіграватиме важливу роль, але на папері зміна цих цифр виглядає дуже незначно і змінювати комп'ютер через це точно не варто. Air 2022Таке рішення може відлякати потенційних покупців, тому що практика показує, що багато програм її просто не підтримують.
❗️ПІДПИСУЙСЯ НА ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ СУНДУК АЛІБАБИ, ЩОБ КУПИТИ ТІЛЬКИ КРАЩІ ТОВАРИ З АЛІЕКСПРЕС
Новий MacBook Air отримав корпус квадратної форми 30,41 х 21,5 см, аналогічний до ноутбуків Pro-серії, товщина по всьому периметру становить 1,13 см. У «повітряному» ноутбуці M1 корпус має клиноподібну форму розміром 30,41 х 21,24 см із змінною товщиною від 0,41 до 1,61 см. Старий комп'ютер важчий за новий на 50 грам і важить 1,290 кг. Обидва пристрої схожі на параметри до ступеня змішування. Якщо вибрати правильний ракурс, навряд чи вдасться побачити різницю між ними.
Продуктивність MacBook Air M1
При розробці своїх пристроїв Apple закладає в них достатню потужність, для комфортного використання на довгі роки. Так вийшло і з чіпом M1, який встановлений у MacBook Air 2020 року. На сьогоднішній день ноутбук не має жодних серйозних проблем у повсякденних завданнях. Безумовно, його можна завантажити так, щоб домогтися просідання у продуктивності, але якщо користувачеві необхідно виконувати вимогливі завдання, то слід придбати MacBook Pro як мінімум для активного охолодження.
Якщо не придивлятися, то визначити, якого покоління ваш MacBook Air не вдасться
MacBook Air M2 2022 став потужнішим за свого попередника. Як показали на презентації, обробка зображень стала на 39% швидше. Питання тільки в тому, що і старий M1 справляється із цим завданням. Сумно те, що, крім як у зображеннях Apple, більше не розглядала ніякі кейси продуктивності ноутбука.Однозначні висновки про швидкодію поки що не можна зробити, необхідні тривалі тести, але щось підказує, що різниця не буде такою величезною як на слайді в презентації. Зате можна зібрати кастомний MacBook Air M2 з 24 ГБ ОЗУ. Це на третину більше доступного максимуму Air на M1.
Який MacBook Air купити в 2022
У новий MacBook додали підтримку зарядного пристрою MagSafe, заряджати комп'ютер тепер стане безпечніше - провід, що вирвався, не пошкодить ноутбук. Змінили кнопку живлення, суміщену із датчиком Touch ID. З'явилася можливість використовувати швидку зарядку, але швидше за все, як і в Pro-серії тільки з використанням MagSafe. Новий колір корпусу дозволить відразу продемонструвати, що ви власник найновішого гаджета від Apple, а оновлені динаміки та покращена фронтальна камера з великим комфортом дозволять брати участь у відеоконференціях.
Заряджати Mac за допомогою MagSafe, звичайно, зручно, але міняти заради нього свій старий Air точно не варто
Подивившись на ці покращення хочеться запитати – через відсутність MagSafe старий Air M1 чи навіть на процесорі Intel став гіршим? Ні, не став. Apple багато років планомірно привчала нас до використання для зарядки саме роз'єм USB Type-C і переважно ніяких проблем не було, а універсальний кабель дозволяв уникнути величезної кількості зарядок у поїздках.
Хіба кнопка включення, що стала просто матовою, може змінити сприйняття комп'ютера в цілому? Ні, не може. Нам важливіше, як швидко спрацьовує сканер відбитків пальців, вбудований у неї, естетика йде на другий, якщо не на третій план. На передню камеру ноутбука ніколи не знімається нічого дійсно важливого.Найчастіше це демонстрація своєї особи на робочих нарадах і трохи більше. Від цього комп'ютер не стає гіршим, а новий колір корпусу не впливає ні на що, крім естетики. Але всі ці покращення змусили Apple підняти вартість свого рішення.
❗️ПІДПИШИСЯ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ-ЧАТ І ПИТАЙ ПРО ТЕ, ЩО ТЕБІ ЦІКАВО
Розібравши всі новації, які компанія Apple впровадила у свій комп'ютер, можу сказати, що тільки різкий стрибок продуктивності здатний спонукати користувачів на зміну своїх звичних ноутбуків. В іншому MacBook Air з чіпом M1 все ще залишається чудовим варіантом для придбання, тим більше, що його ціна становить 999 доларів, а ціна MacBook Air M2 2022 - 1199. Ті, хто звик купувати собі нові іграшки куплять новинку в будь-якому випадку, ну а раціональні користувачі подумають ще сто разів.
Який MacBook Pro купити в 2022. Порівняння MacBook Pro 13” та MacBook Pro 14”
На WWDC 2022 Apple представила наступне покоління своїх чіпів М2. Для демонстрації можливостей нового процесора було оновлено базові лінійки ноутбуків. Плюси та мінуси Macbook Air ми розбирали в окремому матеріалі, тепер розглянемо нову Pro-версію в порівнянні з його 14-дюймовим колегою. Відмінності між ними полягають не тільки в діагоналях екрану та вбудованих чіпсетах, а й у наборі портів, додаткових конфігураціях пам'яті, технологіях екранів та багато іншого.
MacBook Pro 13 та MacBook Pro 14 можуть використовуватися не тільки для роботи, але й нечисленних ігор для MacOS.
❗️ПІДПИШИСЯ НА НАШ ЯНДЕКС.ДЗЕН І ЧИТАЙ ЕКСКЛЮЗИВНІ СТАТТІ, ЯКІ НЕ ПОТРАПЛЯЮТЬ НА САЙТ
Ці комп'ютери лише формально відносяться до однієї серії. По факту новий Pro ближче до MacBook Air ніж до своїх старших побратимів. Давайте розберемося чи варто міняти 14 "Pro на новий 13" на чіпі M2.
Відмінності MacBook Pro 13 від MacBook Pro 14
Якщо використовувати темні шпалери, то виріз MacBook Pro 14 буде практично непомітний.
Дивлячись на назви ноутбуків, відразу можна побачити першу їхню відмінність — діагоналі екранів. 13-дюймова модель має екран 13,3 дюйми з роздільною здатністю 2560х1600 пікселів, яскравістю 500 ніт і щільністю 227 пікселів на дюйм, в той час як 14-дюймова модель комплектується mini-LED дисплеєм діагоналлю 14,2 дюйма з роздільною здатністю 3024х100 254 пікселі на дюйм. Як бачите, у моделях стоять зовсім різні екрани.
Дисплей 14-дюймової моделі більше заточений під будь-які професійні кейси у зв'язку з більшою чіткістю та яскравістю. Також старший комп'ютер підтримує технологію ProMotion із частотою оновлення екрана 120 Гц. Обробка зображень на такому екрані приносить одне задоволення. При цьому екран у 13-дюймової моделі повторює такий у нових Air за винятком діагоналі. Це просто якісний екранале далеко не професійний.
❗️ПІДПИСУЙСЯ НА ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ СУНДУК АЛІБАБИ. ТАМ ВИХОДЯТЬ ПІДБІРКИ ТІЛЬКИ КРАЩИХ ТОВАРІВ З АЛІЕКСПРЕС
За продуктивність MacBook Pro 13 відповідає новий чіп M2, що включає ті ж 8 ядер як і М1, але з більшою енергоефективністю і Media Engine, який був представлений в М1 Pro і M1 Max для обробки, кодування і декодування відео, включаючи відео ProRes. Також тепер підтримується до 24 Гб оперативної пам'яті максимальної конфігурації.
MacBook Pro 14 дюймів оснащений чіпами M1 Pro та M1 Max.M1 Pro доступний у 8 або 10-ядерних варіантах процесора, у той час як M1 Max має 10-ядерний процесор. Варіант із процесором Pro підтримує до 32 Гб оперативної пам'яті, а з Max до 64 Гб.
В одноядерному тесті Geekbench M2 набрав 1869 балів проти 1738 та 1747 у Pro та Max відповідно. У багатоядерному тесті M1 Pro та M1 Max набирають 12009 та 12165 балів проти 8900 у M2. Бенчмарки часто не показові, але продуктивність MacBook Pro 14 за всіма показниками мала бути вищою.
У MacBook Pro 13 Apple зберегла стару знайому всім 720p-камеру. Видовище, що звичайно розчаровує на тлі Air та Pro 14 з камерою 1080p. Окремо слід зазначити, що за хорошу камеру в 14-дюймовій довелося заплатити вирізом на екрані. Для когось це може бути досить критичним, щоб пройти повз цю модель.
Дивлячись на порти, якими в Купертіно оснастили свої ноутбуки, відразу можна зробити висновок, який із них справді професійний. 13-дюймова модель отримала два порти USB-C з одного боку та 3,5 мм аудіовхід на іншій стороні. 14-дюймовий ноутбук оснастили роз'ємом для зарядного пристрою MagSafe з підтримкою швидкого заряджання, двома портами USB-C і роз'ємом 3,5 мм на одній стороні, HDMI, один USB-C і кардрідер на іншій стороні. Питання в тому, до якого комп'ютера зручніше підключати периферію, дивлячись на набір портів, відпадають самі собою.
Який MacBook Pro купити в 2022
Виріз у 14-дюймової моделі досить часто перекриває корисний простір у рядку стану
У базовій версії 14-дюймова модель поставляється з 512 ГБ вбудованої пам'яті, а 13-дюймова має лише 256 ГБ.Найбільша конфігурація 13-дюймової моделі зупиняється на 2 ТБ, в той же час модель на 14-дюймів може похвалитися 8 Тб у топовій версії.
Ціни починаються від 1299 $ за MacBook Pro 13 "і 1999 $ за MacBook Pro 14".
Якщо ви професіонал, який займається графікою, будь то відео або фото, краще дивитися на 14-дюймову модель. На вашій стороні буде більш якісний екран, більша продуктивність, гідний набір портів і набори пам'яті, що дозволяють зберігати все, що вам потрібно на внутрішньому накопичувачі.
❗️ПІДПИШИСЯ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ-ЧАТ І ЗАВДАЙ ПИТАННЯ НАШИМ АВТОРАМ, НА ЯКІ ВОНИ ОБОВ'ЯЗКОВО ВІДПОВІДАЮТЬ
Якщо ж ноутбук купується для роботи з текстом, якоюсь рідкісною обробкою фотографій і відео, то вам підійде і MacBook Pro 13”. Однак, у зв'язку з тим, що відмінності від нового Air практично ні, то я порадив би краще взяти саме Air і не переплачувати.
Який MacBook на M2 вибрати у 2022 році
На недавній презентації Apple представила відразу два нові ноутбуки MacBook Pro 13 та MacBook Air 13 на новому процесорі M2. При цьому час, приділений Pro-версії ноутбука, був таким невеликим, що у користувачів з'явилися сумніви, а чи потрібно таке оновлення. У свою чергу MacBook Air, окрім нового процесора, отримав ще й новий дизайн у стилі Pro-ноутбуків. Виникає питання, а який таки вибрати?
Колір Midnight продемонструє, що у вас найновіша модель ноутбука
❗️ПЕРЕД ЧИТАННЯМ СТАТТІ І РЕКОМЕНДУЄМО ПІДПИСАТИСЯ НА НАШ ЯНДЕКС.ДЗЕН
У нас на сайті вже виходило два порівняння. В одному ми порівнювали новий MacBook Pro з попередниками, а в іншому – MacBook Air на базі чіпів М2 та М1.Тепер ми вирішили розібратися, який ноутбук вибрати, якщо ви вирішили зупинити свій вибір саме на процесорі М2. Погляньмо, що ці пристрої можуть нам запропонувати.
MacBook Air або Pro 2022
У MacBook Air M2 немає Touch Bar на клавіатурі, якому так і не знайшли особливого застосування
Безперечно, головне місце на презентації заліза було відведено MacBook Air 2022. Новий ноутбук отримав не лише новий процесор, а й новий дизайн. Комп'ютер тепер оснащується не класичним для серії Air клиноподібним корпусом, а квадратним з однаковою товщиною по всьому периметру. Виходить, що Apple уніфікувала дизайн усіх своїх ноутбуків.
❗️ПІДПИСАЙТЕСЯ НА НАШ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ, ЩОБ НЕ ПРОПУСТИТИ СВІЖІ НОВИНИ
Новий MacBook AirКрім нового корпусу, отримав і новий екран діагоналлю 13,6 дюйма з піковою яскравістю до 500 нит. Що засмутило в новому ноутбуці, так це виріз, що з'явився в екрані для фронтальної камери. Так, вона стала кращою, підтримує тепер дозвіл 1080p, але наявність чубчика не виправдовує таке покращення.
Крім двох USB-C Apple і 3,5 мм, Apple нарешті повернула в серію Air MagSafe-порт для швидкого заряджання. MacBook Air 2022 надійшов у продаж за ціною 1199$ за версію 8 Гб оперативної пам'яті + 256 Гб SSD та 8-ядерним графічним процесором. Доступно відразу чотири кольори: Space Gray, Silver, Starlight та Midnight.
Заряджати Mac за допомогою MagSafe набагато зручніше та безпечніше
Більший екран та потужність процесора М2 дозволяють вирішувати досить великий спектр завдань.Завдяки тому, що новий чіп підтримує механізм Media Engine, який був представлений у М1 Pro та M1 Max для обробки, кодування та декодування відео, включаючи відео ProRes, продуктивність MacBook Air підійде для обробки відео та фото.
Текстові документи, програмування та звичайний веб-серфінг ноутбук відпрацює граючи. У багатоядерному тесті Geekbench MacBook Air набирає 9801 бал проти 10287 у MacBook Pro. У одноядерному відрив і того менше 1601 проти 1693 року. Дивлячись на результати бенчмарку можна сказати про те, що за продуктивністю Air практично не поступається Pro. Таким чином, новий Air можна використовувати практично у всіх сценаріях. Щоправда, довго на піку «повітряний» лептоп працювати явно не зможе – неминуче почне тротлити.
Якщо додати до цього швидку зарядку через найзручніший MagSafe, нову веб-камеру, збільшений екран, час роботи, що зріс до 18 годин, і абсолютно безшумну роботу завдяки відсутності кулера, то можна сказати чесно - у Apple вийшов дійсно універсальний ноутбук.
MacBook Pro M2 - чи варто купувати
Новий MacBook Pro M2 практично не відрізняється від М1, тому на презентації йому було приділено мінімум часу
По інший бік від Air стоїть новий MacBook Pro 13. Apple не стала змінювати звичний дизайн, залишила все як є. Ноутбук оснащений 13,3-дюймовим екраном, таким самим, як у минулому поколінні. Причому MacBook Air M1 теж має дисплей 13,3 дюйми. Яскравість екрану в піку досягає 500 нит, немає жодних вирізів, рамки класичні. Це може порадувати деяких користувачів, але за все, як кажуть, прийнято платити. У цій ситуації жертвою впала камера. Вона тут стара 720p.
Цікавим моментом є те, що саме в цьому ноутбуці Apple зберегла Touch Bar, який був безжально прибраний із старших і потужніших моделей на 14 та 16 дюймів. MacBook Pro M2 оснащений двома портами USB-C, 3,5 мм і все. Ні тобі MagSafe, ні HDMI, ні SD-рідера. Не найкращий ноутбук для професіоналів виходить.
Але більшість мінусів, перекривається одним плюсом. Новий MacBook Pro 2022 має активну систему охолодження, якої немає Air. Це дозволить процесору значно довше утримувати продуктивність високому рівні в ресурсоємних завданнях. Безумовно, енергоефективність у такому разі відійде на другий план, але швидше за все найкраща потужність буде досягнута саме у цьому комп'ютері.
❗️ПІДПИСУЙСЯ НА ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ СУНДУК АЛІБАБИ. Хлопці ЗНАЮТЬ ТОЛК У КРУТИХ ТОВАРАХ З АЛІЕКСПРЕС
Новий MacBook Pro з чіпом M2 надійшов у продаж за ціною 1299 $ за версію з 8 Гб оперативної пам'яті + 256 Гб SSD та 10-ядерним графічним процесором.
Подивившись характеристики цих комп'ютерів, в повному обсязі буде однозначним. На стороні Air більший екран (нехай і незначно), на боці Pro потужніша начинка з активним охолодженням і можливістю довше працювати на пікової потужності. Під навантаженням MacBook Pro поводитиметься краще і обробка важких файлів дасться йому легше.
MacBook Air не можна назвати малопотужним, просто на виконання ресурсомістких завдань, розтягнутих у часі, йому доведеться витратити трохи більше часу, але результат все одно буде отримано. При цьому переваги Ейра явно компенсують ці недоліки. У зв'язку з цим для себе не бачу сенсу переплачувати за Pro-версію і рекомендую зупинитися на MacBook Air у кольорі Midnightщоб було видно здалеку, що у вас остання модель.
Але, об'єктивно кажучи, Pro значно довше зможе працювати під навантаженням, тому для обробки відео та фотографій у високій якості краще брати його.
MacBook Pro об'єктивно потужніший, ніж MacBook Air, особливо завдяки активному охолодженню
Вважаю, для користувачів, які працюють із графікою, відео, 3Д-моделюванням та іншими подібними завданнями, комп'ютер Pro-серії стане оптимальним вибором. Інше питання – якщо вам цього не потрібно. Крім трохи більшої продуктивності виділити MacBook Pro M2 більше нема чим. Touch Bar не потрібний більшості користувачів, камера звідкись із минулого, зарядка тільки через USB-C, та інших варіантів немає, а найголовніше — шум системи активного охолодження в ресурсомістких задачах.
Якщо різниця в продуктивності у 6% вам має важливе значення, то безумовно MacBook Pro 13 ваш вибір, але якщо ви людина раціональна, то не станете переплачувати 100 $ за таку скромну перевагу. Краще зупинити свій вибір на новому Air і насолоджуватися дійсно новий ноутбук.