Найкращі підсилювачі звуку 2024 року
Любителі домашніх вечірок, кінопереглядів, відеоігор іноді стикаються з однією проблемою: їм погано чути музику, розмови героїв фільму. "Комсомольська правда" знає, як вирішити цю проблему. Розповідаємо про найкращі підсилювачі звуку у 2024 році, які допоможуть уникнути проблеми поганої чутності.
Вибір редакції
YAMAHA A-s2200
Чудовий інтегральний підсилювач звуку від відомого виробника. Основна перевага: глибока деталізація звучання. Вас порадують стереопанорама та важкі баси. Жодні частоти не ріжуть слух, меломани можуть розібрати все в найменших деталях. Підсилювач звуку підходить абсолютно до кожного жанру музики.
Якість складання та комплектуючих не викликає питань, динамічні індикатори рівня звучання будуть чудовим доповненням. За описом авторів підсилювача, це «данина ностальгійної ери Hi-Fi». Індикатори рівня дають приємні візуальні відчуття завдяки світлодіодам із м'яким світлом.
Основні характеристики
| Кількість каналів | 2 |
| Потужність фронтальних каналів | 150 Вт (20 Гц-20 кГц, КНД 0,07%, 4 Ом), 90 Вт (20 Гц-20 кГц, КНІ 0,07%, 8 Ом) |
| Відтворюваний діапазон частот | 5 - 100000 Гц |
| Відношення сигнал/шум | 114 дБ |
| Є регулювання тембру |
| Є Bi/Tri-amping |
| Потужність | 350 Вт |
Плюси та мінуси
Цей пристрій порадує вас глибокої деталізації звуку. Звучання професійне, чути кожен інструмент
Rotel RB-1582 MkII Silver
Користувачі знаходять у цій моделі безліч плюсів, наприклад, дуже соковитий звук. Власник пристрою буде мати повний контроль над звучанням. Апарат надійний та прослужить довгий термін, скарг на неякісне складання від власників у мережі не зустрінеш.Тут же доступні балансні входи — цей тип з'єднання часто використовується як у звукозаписних студіях, так і на концертних майданчиках, тому що дозволяє використовувати довгі кабелі з мінімальними втратами сигналу.
Основні характеристики
| Кількість каналів | 2 |
| Потужність фронтальних каналів | 200 Вт (8 Ом, 20 Гц - 20 кГц, коефіцієнт гармонік 0.03%) |
| Відтворюваний діапазон частот | 15 - 100000 Гц (+/-1 дБ) |
| Відношення сигнал/шум | 116 дБ |
| Потужність | 1500 Вт |
Плюси та мінуси
Великий запас потужності. Балансні виходи дозволять вам використовувати довгі кабелі.
Не найпривабливіший дизайн — модель є звичайною чорною коробкою.
Топ-3 найкращих підсилювачів звуку на транзисторах
NAD C 338
Цікава модель, яка має виділити кілька переваг. По-перше, користувача порадують зовнішній вигляд та якість виконання. Цей підсилювач звуку дуже компактний, але має великий функціонал - може служити і мережевим плеєром, і підсилювачем одночасно. Додайте колонки та телефон як джерело звуку, і гарний музичний супровід вам забезпечено. Тут два входи, з'єднання можна здійснювати за допомогою кабелю, Bluetooth чи Wi-Fi. Ціна в порівнянні з багатьма потужними моделями дуже прийнятна.
Основні характеристики
| Кількість каналів | 2 |
| Потужність фронтальних каналів | 50 Вт (4/8 Ом, 20 Гц - 20 кГц) |
| Відтворюваний діапазон частот | 20 - 65000 Гц |
| Відношення сигнал/шум | 104 дБ |
| Є фонокоректор ММ |
| Є ЦАП | 192 кГц/24 біт |
Плюси та мінуси
Цей пристрій має гарну якість виготовлення. Компактність підсилювача не доставить проблем із тим, куди його поставити
Musical Fidelity M6si black
Солідний інтегральний підсилювач, в якому ви одразу звернете увагу на класичний строгий дизайн.Порадує покупців та висока вихідна потужність. У пристрої передбачено розширений динамічний діапазон, а також триблочне компонування з роздільними підсилювачами потужності. Кожен голос та музичний інструмент за такого підсилювача йде зі своєї точки віртуального простору і це дуже здорово звучить.
Основні характеристики
| Кількість каналів | 2 |
| Потужність фронтальних каналів | 220 Вт (8 Ом) |
| Відтворюваний діапазон частот | 10 - 20000 Гц (+0, -0.1 дБ) |
| Відношення сигнал/шум | 107 дБ |
| Є фонокоректор MM, MC |
| Є ЦАП | 96 кГц/24 біт |
| Потужність | 680 Вт |
Плюси та мінуси
Дуже потужний підсилювач звуку, любителів музики також порадує чудовий тональний баланс
Denon PMA-60
Цей підсилювач звуку має компактний розмір та сучасний дизайн. Його можна розмістити як горизонтально, так і вертикально. Зображення на дисплеї перевертається залежно від положення пристрою. В обробці використані преміальні матеріали - дисплей зі скла, металеві панелі, бічні панелі виконані з гарного пластику. До ЦАП - цифро-аналогового перетворювача - можна підключитися по USB, коаксіальному кабелю або оптиці. Також тут є вихід на сабвуфер. У комплекті передбачено сучасний пульт дистанційного керування.
Основні характеристики
| Кількість каналів | 2 |
| Потужність фронтальних каналів | 50 Вт (4 Ом, 1 кГц, коефіцієнт гармонік 0.7%), 25 Вт (8 Ом, 20 Гц - 20 кГц, коефіцієнт гармонік 0.07%) |
| Відношення сигнал/шум | 110 дБ |
| Є регулювання балансу |
| Є регулювання тембру |
| ЦАП | 384 кГц/32 біт |
Плюси та мінуси
Компактний розмір дозволяє розмістити пристрій так, як вам подобається, модель відрізняється гарним дизайном, підтримує NFC
Для розгойдування величезних музичних центрів потужності цього підсилювача не вистачить
Топ-3 найкращих лампових підсилювачів звуку
T.A.C.
Цю лампову модель хвалять за приємний природний звук: вона підходить для прослуховування класичної музики, джазу, старої рок-музики і не тільки. динамічний звук, не втрачаючи в якості. той час, як представлений зовнішній вигляд впевнено доводить його спроможність.
Основні характеристики
| Кількість каналів | 2 |
| Потужність фронтальних каналів | 50 Вт (4, 8 Ом, 0 дБ) |
| Відтворюваний діапазон частот | 20 - 60000 Гц (+/- 1.5 дБ) |
| Відношення сигнал/шум | 90 дБ |
| Вхідний опір | 100 ком |
Плюси та мінуси
Цій моделі потрібно прогрітися близько 20 хвилин, щоб вона зазвучала на повну потужність
Luxman SQ-N150 Silver
Ламповий підсилювач входить в модельний ряд NeoClassica, техніка якого виконана в класичному дизайні цієї компанії. індикатори рівня сигналу на передній панелі. закриваються знімним механічним кожухом. У вихідних каскадах моделі встановлені лампи EL84 російського виробництва. жанрів.Тут ви знайдете фірмові регулятори тембру, які дозволять точно налаштувати характер звучання різних музичних композицій.
Основні характеристики
| Кількість каналів | 2 |
| Лампи |
2x ECC83, 4x EL84 |
| Потужність фронтальних каналів | 10 Вт (6 Ом) |
| Відтворюваний діапазон частот | 20 - 80000 Гц (-3 дБ) |
| Відношення сигнал/шум | 95 дБ |
| Вхідний опір | 47 ком |
Плюси та мінуси
Крім красивого дизайну, модель має наявність важливих функцій. Так, тут є фонокорректор, регулювання балансу та регулювання тембру
Trafomatic Audio Experience One
Автори цієї моделі заявляють, що продукт є результатом розробок багатьох років у сфері трансформаторів для лампових технологій. Тут покупці знайдуть унікальне виконання самого пристрою та гарний звук. У дизайні підсилювача є дерево та метал, що переносить користувачів у часи ретро, які так шанують любителі лампових моделей. Вихідна потужність – 4W, тому виробник рекомендує використання акустики з підвищеною чутливістю (95 дБ та вище). Покупці також наголошують на чудовій детальності звуку підсилювача — вона дуже чітка і створює ефект присутності, слухач ніби опиняється в залі, в якому музиканти виконують ту чи іншу композицію.
Основні характеристики
| Кількість каналів | 2 |
| Електронні компоненти, що використовуються | лампи: 2x 2A3-40 JJ, 2x ECC 81, 1x 5U4G |
| Потужність фронтальних каналів | 4 Вт |
| Відтворюваний діапазон частот | 10 - 36000 Гц |
| Відношення сигнал/шум | 75 дБ |
| Вхідний опір | 100 ком |
Плюси та мінуси
Чудова деталізація звуку. Дизайн, який переносить за часів ретро
Немає підтримки бездротового з'єднання через Airplay, також тут відсутні роз'єми USB Type A
Топ-3 найкращих підсилювачів звуку Hi-Fi
Sim Audio MOON 600i
Цей солідний стереопідсилювач із червоним дисплеєм здатний забезпечити гучне та чітке звучання при відтворенні будь-якого музичного файлу в периметрі малих та середніх за розміром апартаментів. Корпус апарата чорний із сріблястими вставками, що присутні по краях. На верхній площині пристрою залишені прорізи, що виконують декоративну функцію і одночасно служать решітками вентиляції. Розміри моделі дозволяють спокійно встановити її на поличку або стіл, встановивши по краях пару колонок. У комплекті йде зручний пульт дистанційного керування. Підсилювачем можна керувати навіть у складі розумного будинку – голосом або за допомогою гаджета. Звучання чисте та кристальне, особливо це помітно після першого прогріву пристрою.
Основні характеристики
| Кількість каналів | 2 |
| Потужність фронтальних каналів | 125 Вт (8 Ом), 250 Вт (4 Ом) |
| Відтворюваний діапазон частот | 110 - 100000 Гц (+0/-0.1 дБ) |
| Відношення сигнал/шум | 120 дБ |
| Є дисплей |
| Чутливість | 490 мВ |
Плюси та мінуси
Відмінне звучання, якісне виконання, зручні розміри для того, щоб встановити підсилювач на полиці або столі
Цей пристрій рекомендується не знеструмлювати. Після кожного нового включення йому потрібно 20-30 хвилин для виходу на штатний режим за потужністю
TEAC AX-505 black
Підсилювач складається з Hi-Fi-компонентів, виконаних у компактному форм-факторі. Модель використовує спеціально налаштовані підсилювальні модулі D-класу Hypex NСore з високою репутацією серед аудіо. Як зазначає виробник, у блоці живлення встановлено стійкий до перевантажень тороїдальний трансформатор, а також випрямляч, укомплектований швидкими діодами Шоттки, завдяки чому підвищується ефективність роботи, знижуються шуми та покращується динаміка звучання.Підсилювач має захист від перегріву, перевантаження по струму, перевищення допустимого значення напруги та видає потужність у 115 Вт на канал при чотирихомному навантаженні або 70 Вт при 8 Ом.
Основні характеристики
| Кількість каналів | 2 |
| Потужність фронтальних каналів | 115 Вт (4 Ом, 1 кГц, коефіцієнт гармонік 0.8%), 70 Вт (8 Ом, 1 кГц, коефіцієнт гармонік 0.8%) |
| Відтворюваний діапазон частот | 10 - 50000 Гц (-5 дБ, 8 Ом, 1 кГц, 1 Вт) |
| Відношення сигнал/шум | 110 дБ |
Плюси та мінуси
Легка мініатюрна модель, яка важить менше ніж 5 кг.
Parasound A31 Black
Підсилювач звуку Parasound A31 black забезпечить реалістичне і потужне звучання музики будь-якого напряму. Принаймні, так запевняють творці цієї моделі. столі або стійках, може обслуговувати Середні і великі приміщення. Відмінними особливостями є застосована сучасна схемотехніка, можливість регулювання потужності вхідного сигналу. чистоту переданого звуку та мінімізує будь-які спотворення.
Основні характеристики
| Кількість каналів | 3 |
| Потужність фронтальних каналів | 400 Вт (4 Ом, 20 Гц - 20 кГц), 250 Вт (8 Ом, 20 Гц - 20 кГц) |
| Відтворюваний діапазон частот | 5 - 100000 Гц (+0/-3 дБ) |
| Відношення сигнал/шум | 112 дБ |
Плюси та мінуси
Модель має якісний звук, з гарною деталізацією, яку дуже цінують користувачі. Пристрій виконаний з якісних компонентів і прослужить довгий термін.
Такий підсилювач важко пересувати з місце на місце – він важить майже 30 кг.
Топ-3 найкращих бюджетних підсилювачів звуку
Jamo MPA-201
Модель MPA-201 має вихідну потужність 100х2 Вт на навантаженні 4 ома (у мостовому режимі – 200х1 Вт/4 ома). У пристрої є лінійні вхід/вихід для послідовного з'єднання кількох підсилювачів потужності до загального ланцюга. Незважаючи на далеко не найвищу ціну на ринку, цей апарат працює гідно і порадує любителів музики. Користувачі цінують у нього високу потужність, «живі» тембри голосу та музичних інструментів. Крім того, підсилювач має компактні розміри, хорошу збірку, а також автоматичне включення при подачі сигналу. Цю модель можна використовувати як у стерео, так і як підсилювач для сабвуфера з регульованою частотою зрізу.
Основні характеристики
| Кількість каналів | 2 |
| Потужність фронтальних каналів | 200 Вт (8 Ом, бруківка), 100 Вт (4 Ом) |
| Відтворюваний діапазон частот | 20 - 20000 Гц (-3 дБ) |
| Відношення сигнал/шум | 100 дБ |
| Можливе використання як підсилювач для сабвуфера | 50 Гц, 100 Гц, 150 Гц |
Плюси та мінуси
Гучність можна регулювати безпосередньо на підсилювачі. Є корисна функція автоматичного увімкнення при подачі сигналу
На передній панелі не дуже багато індикаторів, модель трохи поступається зовні в цьому плані конкурентам
Інтегральний підсилювач S.M.S.L SA-98E black
Один із найдоступніших підсилювачів на ринку. Маленький, простий і потужний саме так описують його покупці, і це правильна характеристика. У пристрою не спотворюються звуки, все чудово чути.Ціна, порівняно з конкурентами на ринку, у цієї моделі просто смішна. Механізм не нагрівається, що зазвичай відбувається з потужнішими його аналогами. Якщо потрібний простий підсилювач, без темброблока, без селектора входів і без пульта, це ваш варіант. Він змусить звучати будь-яку акустику.
Основні характеристики
| Кількість каналів | 2 |
| Електронні компоненти, що використовуються | чіп: ST Microelectronics TDA7498E |
| Потужність фронтальних каналів | 160 Вт (4 Ом), 80 Вт (6 Ом), 65 Вт (8 Ом) |
| Чутливість | 400 мВ |
Плюси та мінуси
Легкий та мініатюрний пристрій. З роботою справляється гідно, не спотворює звук
Cambridge Audio AXA25 Grey
Підсилювач виконаний у фірмовому стилі Cambridge Audio, він має потужність 25 Вт. Модель оснащена RCA-входами, 3,5-мм роз'ємами, REC-виходами та USB для підключення Bluetooth-приймача. Пристрій придатний для відтворення компакт-дисків. Ресивер здатний працювати на дві стереозони. Крім колонок та плеєра до цієї моделі також можна підключити вертушку та сабвуфер. За словами користувачів, такий апарат ідеально підходить для офісу. Незважаючи на дуже низьку для підсилювачів звуку ціну, модель має дуже чисту акустику.
Основні характеристики
| Кількість каналів | 2 |
| Потужність фронтальних каналів | 25 Вт (8 Ом) |
| Відтворюваний діапазон частот | 10 - 30000 Гц (-3 дБ) |
| Вхідний опір | 32 ком |
Плюси та мінуси
Як вибрати підсилювач звуку
Підсилювачі звуку — не найдешевше задоволення, тому й вибір не простий: як би не викинути даремно. Про те, як вибрати найкращий підсилювач звуку, «Комсомольській правді» розповів звукорежисер та інженер із звукопідсилювальних систем Сергій Фролов.
У технічній документації підсилювача потужності ви завжди знайдете такі характеристики як: потужність, діапазон відтворюваних частот, лінійність АЧХ, коефіцієнт нелінійних спотворень. У більшості підсилювачів перераховані вище показники на високому рівні. Також дуже важливі параметри, які завжди вказуються в технічних характеристиках підсилювачів. Серед них:
- коефіцієнт демпфування - здатність підсилювача пригнічувати паразитні коливання дифузора гучномовця.
- швидкість наростання вихідного сигналу – характеризує точність передачі фронту звукової хвилі. Існує думка, що цей параметр є дуже важливим для точного відтворення ударних інструментів, ритм-секції.
При порівнянні підсилювачів перевагу краще віддавати пристроям із вищими показниками даних якостей, упевнений Сергій Фролов.
Популярні запитання та відповіді
Найважливіше у цьому питанні схемотехніка. Прекрасні підсилювачі можна побудувати і на польових, і біполярних транзисторах. Невдалі моделі зустрічаються і тих і інших транзисторах.
Принципової різниці немає, важливіші параметри підсилювача, зовнішнього або вбудованого. Пасивна колонка — це та, яка не має внутрішнього підсилювача потужності. Для таких колонок якраз і є зовнішні підсилювачі.
Дивлячись, який будинок. Для озвучування зони прослуховування необхідно створити певний звуковий тиск. Для цього потрібно знати номінальний тиск акустичної системи, потужність підсилювача, відстань від АС до слухача та площу зони прослуховування. Варто також розглядати підсилювач як частину звукопідсилювальної системи, до якої входить ще й кімната. Необхідно врахувати архітектуру приміщення, його акустичне оформлення (наявність звукопоглинаючих та звуковідбивних поверхонь) та звички слухача.Важливо врахувати, що підсилювач має працювати із запасом за потужністю.
Великі підсилювачі можуть «гудіти» вентиляторами системи охолодження. Можуть бути й такі причини: • пошкоджено ланцюги, що фільтрують; • некоректна комутація; • відсутнє чи неправильно виконане заземлення компонентів; • порушено екранування.
Які б підсилювачі звуку обрав Сергій Фролов?
«Усі перелічені підсилювачі варті уваги. Звучать по-різному і це добре. Я би виключив підсилювачі класу D та подібні. Особисто у мене виникає враження, що вони неточно відтворюють тихі компоненти звукового сигналу. Але й ці підсилювачі серед моїх друзів музикантів, звукорежисерів та просто любителів знайшли своїх прихильників. На сьогоднішній день рівень техніки такий, що для нефахівця все звучить добре. Наприклад, лампові підсилювачі можуть робити більше спотворень, але комусь це подобається.
Хочу звернути увагу, що важливою є не ціна, а схемотехніка. Так, ви можете почути відмінність як звучання між різними ціновими категоріями, але деякі продавці грішать тим, що намагаються запропонувати покупцеві те, що дорожче.
Співвідношення «найменша ціна за кращої якості» цілком реальне. Найчастіше не ціна визначає якість. Щоб дійсно оцінювати, що краще: ламповий або транзисторний підсилювач, потрібний достатній досвід прослуховування і на тому, і на іншому устаткуванні.
Ще слід враховувати, що Ви слухатимете: класику, джаз чи рок-музику. При виборі підсилювача людина зазвичай орієнтується рекомендації інших людей. Захоплені люди змінюють апаратуру з розвитком свого слухового досвіду. Деякі мають у своєму арсеналі навіть кілька різнохарактерних підсилювачів та слухають музику на тій чи іншій апаратурі залежно від настрою.
Нашим читачам важко рекомендувати певний тип підсилювача. Не буває універсального костюма на всі випадки життя.
10 найкращих підсилювачів потужності
*Огляд найкращих на думку редакції expertology.ru. Про критерії відбору. Даний матеріал має суб'єктивний характер, не є рекламою і не служить керівництвом до покупки. Перед покупкою потрібна консультація з фахівцем.
У аудіосистемах Hi-Fi/High End класу підсилювач потужності грає ключову роль. Якісний «помічник» здатний розкрити весь потенціал колонок, отже навіть недорога акустика покаже себе несподівано вражаюче.
Редакція журналу Expertology представляє вам огляд найкращих, на думку експертів, підсилювачів потужності з доступних на російському ринку наприкінці 2022 року.
Як вибрати підсилювач потужності
Для початку зробимо невелику вступну - що взагалі таке підсилювач потужності в контексті акустичних систем, які бувають види підсилювачів. Також опишемо основні критерії, які визначають якість, клас та можливості підсилювача потужності
Що таке підсилювач потужності
На ринку аудіотехніки багато пристроїв, які називають підсилювачами, і вони сильно відрізняються форм-фактором і функціоналом. Крім того, часто підсилювачами називають багатофункціональні пристрої, що поєднують функції ресивера, еквалайзера, підсилювача, підсилювача потужності тощо. буд. Але найбільш коректне формулювання передбачає підсилювач потужності як окремий пристрій. Для повного розуміння опишемо різницю докладніше.
- Стереопідсилювачі розрізняють - попередні (передсилювачі), інтегральні та підсилювачі потужності.
- Підсилювач - компонент акустичної системи, де здійснюється комутація входів, регулюється гучність та опціонально частково посилюється сигнал.Він не працює самостійно, а лише з підсилювачем потужності.
- Підсилювач потужності - пристрій, який підвищує потужність сигналу до рівня, який потрібний для нормальної роботи колонок та акустичної системи загалом. Немає регулятора гучності, тому працює тільки в парі з ним.
- Інтегральний підсилювач - поєднує функції двох інших, по суті, це два вищеописані пристрої в одному корпусі. У системах високого класу все ж таки використовують окремі пристрої з багатьох міркувань.
Тепер дізнаємося, які ключові характеристики мають підсилювачі потужності.
Вихідна потужність
Найочевидніша і найважливіша характеристика. Вимірюється у ватах. І тут одразу є «підводний камінь» — виробники вказують потужність, яку вимірюють різними способами. Це частково через відсутність єдиного стандарту, але з маркетингових міркувань.
Пікова потужність – майже непотрібний параметр, тому що він нічого не говорить про реальну потужність пристрою. Використовується якраз у рекламних цілях. Реальне значення має тривала потужність.
Тривала або середньоквадратична потужність - простими словами, це середня потужність за постійної активної роботи акустичної системи. У технічному значенні це значення, яке не перевищує коефіцієнт гармонійних нелінійних спотворень. Виробники у характеристиках можуть скромно замовчувати. яку саме потужність мають на увазі. Цей момент треба обов'язково з'ясувати перед покупкою або на сайті, або в техпідтримці або оглядах.
Режими роботи
Ще один каверз в характеристиках - нерідко вказують потужність з розрахунку на один канал. У той же час канали можуть підключатися в різних режимах: в режимі стерео, в паралельному і в мостовому. У перших двох варіантах каналів два, і це також варто враховувати.
Канали
Відповідь вже частково дана вище, але дещо ще додамо. Переважна більшість підсилювачів потужності на ринку двоканальні. Тому що спочатку розраховані на стереосистеми. Тому підключити до них можна два динаміки одночасно. Є чотири- або навіть восьмиканальні підсилювачі, але це дуже нішеві пристрої, і ми їх не розглядатимемо.
Клас
Ще одна важлива характеристика відображає класифікацію підсилювачів за способом обробки вхідного сигналу та побудови підсилювальних каскадів. Клас позначається латинськими літерами - A, B, AB, C, D тощо. буд.
Сучасні побутові аудіосистеми найчастіше влаштовують за допомогою підсилювачів класу D. Клас D характеризується помірною вагою та габаритами при значній вихідній потужності, тому він і найпопулярніший і найпоширеніший. Плюс такі підсилювачі простіше та надійніше за інші класи.
Але системи рівня Hi-Fi можуть бути іншого класу, часто це AB. Це може бути додатковою ознакою системи топового рівня.
Вбудований процесор DSP
Деякі моделі виробники оснащують спеціальними DSP-процесорами (digital signal processing). Їхнє завдання — цифрова обробка вхідного сигналу:
- лімітування (обмеження піків для запобігання перевантаженню акустики після посилення);
- фільтрація (прибираються надмірні низькі або високі, або інші діапазони для різних цілей);
- кросовер - формування необхідних частотних діапазонів на виході шляхом поділу вихідного сигналу на смуги;
- компресія — обмеження динамічного діапазону усунення спотворення чи «небезпечних» частот перед посиленням.
Наявність такого процесора не визначальний фактор, але однозначно буде перевагою конкретної моделі.
Найкращі виробники підсилювачів потужності
- McIntosh. Це компанія з багаторічним досвідом у виробництві високоякісних підсилювачів потужності. Вона відома своїм унікальним дизайном "сині метри", а також визначною аудіо продуктивністю. Технології McIntosh, такі як Autoformers та Power Guard, допомагають забезпечувати стабільну продуктивність та запобігти перевантаженню.
- Marantz. Це компанія, яка виготовляє широкий спектр аудіо обладнання, включаючи підсилювачі потужності. Їхні продукти добре відомі своїм чистим звуком та винятковою довговічністю. Компанія Marantz прийняла стратегію створення підсилювачів з підкресленим музичним характером, що допомогло їй знайти впізнаваність на ринку.
- Yamaha. Японська компанія Yamaha тривалий час була лідером у галузі виробництва підсилювачів потужності. Їхні підсилювачі відомі своєю надійністю, довговічністю та високою продуктивністю.
- Bryston. Канадська компанія Bryston виробляє підсилювачі потужності, які часто використовують у професійних студіях запису. Вони відомі своєю довговічністю та високоякісним звуком.
- Rotel. Це ще один виробник, відомий своїми надійними та потужними підсилювачами. Вони також пропонують хороше співвідношення ціна-якість, що робить їх популярним вибором серед аудіофілів.
- Sim Audio це канадський бренд, який спеціалізується на виробництві високоякісних аудіопристроїв. Підсилювачі Sim Audio відрізняються чудовим звучанням, точністю відтворення та інженерною майстерністю. Бренд Sim Audio активно проводить наукові дослідження в галузі аудіо та впроваджує передові технології у свої пристрої.Вони відомі своєю бездоганною якістю звуку та пропонують широкий спектр моделей для різних потреб та бюджетів.
- Parasound - американська компанія пропонує широкий спектр моделей, які відрізняються відмінною продуктивністю, надійністю та чудовим звучанням. Бренд Parasound активно співпрацює з провідними виробниками аудіообладнання та відомий своїми інженерними розробками. Вони отримали визнання та нагороди за свої підсилювачі потужності, у тому числі від відомих видань та аудіоекспертів.
- NAD - канадська компанія, відома своїм філософським підходом до звуку та пропонує пристрої, які забезпечують чистий та натуральний звук. Їхні підсилювачі потужності поєднують у собі якість звучання, енергоефективність та інноваційні функції. NAD активно досліджує акустику та звукову технологію, щоб надати користувачам підсилювачі, які максимально передають оригінальне звучання музики.
- Crown - американська компанія, що спеціалізується з виробництва професійних підсилювачів потужності. Crown є визнаним лідером у галузі аудіообладнання та використовується в широкому спектрі додатків, включаючи студії, концертні зали та кінотеатри. Їхні підсилювачі потужності відрізняються високою потужністю, надійністю та просунутими функціями. Crown широко використовується професіоналами та отримує позитивні відгуки за свою продуктивність та надійність.
- ВЕКТОР - Російський бренд, що спеціалізується на виробництві аудіопристроїв. Підсилювачі ВЕКТОР відрізняються міцною конструкцією, ефективними компонентами та чудовою якістю звуку.Компанія активно розвиває свої продукти, і їх підсилювачі набувають визнання та популярності серед аудіофілів та професіоналів.
- Behringer - німецький бренд, який пропонує широкий асортимент аудіо обладнання, включаючи підсилювачі потужності Behringer відомий своїм співвідношенням ціни та якості, пропонуючи доступні пристрої без шкоди для продуктивності.
10 найкращих підсилювачів потужності
| Номінація
|
Місце
|
Найменування
|
Ціна
|
| Найкращі підсилювачі потужності |
10 |
Behringer NX3000 |
21 934 ₽ |
| 9 |
Вектор УМТ-1560 |
45 126 ₽ |
| 8 |
Emotiva A2 |
49 990 ₽ |
| 7 |
Rotel RB-1552 MkII |
68 990 ₽ |
| 6 |
Crown CDi 4000 |
136 160 ₽ |
| 5 |
Quad Artera Stereo |
157 990 ₽ |
| 4 |
NAD C298 |
229 900 ₽ |
| 3 |
Parasound A21+ |
349 990 ₽ |
| 2 |
Rotel Michi M8 |
528 000 ₽ |
| 1 |
Sim Audio MOON 760A |
924 560 ₽ |
Тепер перейдемо безпосередньо до огляду цікавих моделей, що добре себе зарекомендували. Ми не будемо ділити список на підгрупи, а просто розглянемо моделі підряд у порядку наростання вартості. системи Sim Audio MOON 760 A black.
Behringer NX3000
Наприкінці 2022 року підсилювач коштує трохи більше 20 тис. рублів, і це дуже доступна ціна для техніки такого сегменту.
Ця модель розрахована на студійне або концертне застосування. Причому стаціонарне — сам корпус — rack 2U, тобто спеціально сконструйований для кріплення в стійці.
Це підсилювач класу D (тут і далі, якщо не зазначено інше) з вихідною потужністю 3000 Вт на канал.Це спеціальні обмежувачі динамічного діапазону, які є запобіжником перевантажень і коротких пікових сплесків рівня.
Система охолодження "Back-to-front" працює ефективно, але вентилятор сильно шумить.
Модельний ряд включає аналогічні підсилювачі за функціоналом, тільки з іншою потужністю, наприклад NX-1000.
Переваги
- компактний та порівняно легкий;
- студійне та концертне застосування;
- компенсація імпедансу SmartSense;
- адаптований під монтаж у стійці;
- професійні роз'єми;
- високоефективне, хоч і галасливе, охолодження;
- ціна.
Недоліки
11 кращих підсилювачів сигналу стільникового зв'язку та інтернету
*Огляд найкращих на думку редакції expertology.ru. Про критерії відбору.
Мережі операторів мобільного зв'язку постійно розширюють свої зони покриття, запускаються все нові і нові базові станції з вежами. Для вирішення цієї проблеми існують спеціальні пристрої – підсилювачі сигналу стільникового зв'язку та інтернету Команда Expertology представляє вам спеціальний рейтинг з оглядами найкращих, на думку наших експертів, пристроїв та комплектів для забезпечення стабільного та якісного мобільного зв'язку там, де у чистому вигляді сигнал надто слабкий та нестабільний.
Як вибрати підсилювач сигналу стільникового зв'язку та інтернету
Для початку розберемося, а в яких ситуаціях і обставинах вам може знадобитися підсилювач сигналу, з якими завданнями взагалі можуть впоратися такі пристрої, які «підводні камені» можуть бути в установці та експлуатації, ну, і найголовніше – чим слід керуватися при виборі підсилювача сигналу стільникового зв'язку та інтернету.
Отже, основне завдання підсилювача - забезпечувати впевнений сигнал у тих місцях, де з його стабільністю і потужністю можуть бути перебої. гірше покриття, інша розстановка пріоритетів (на користь голосу, на шкоду інтернету, наприклад) та інше.
Станом на 2019 рік оператори стільникового зв'язку, які працюють на російському ринку використовують шість частотних діапазонів: 450, 800, 900, 1800, 2100 і 2600 МГц. 3G, UMTS, 4G, LTE та всі їх можливі варіації. Так, 2G забезпечує тільки голосовий зв'язок і використовує частоти 900 і 1800 МГц; інтернету на частотах 800, 1800 та 2600 МГц Однак, на сьогоднішній день в Росії ситуація інша - LTE працює на частоті 900 МГц, і більшість операторів вже обзавелася дозволами на використання частоти 2100 МГц.З початку 2019 року на додаток до базового LTE додалася послуга VoLTE – передача голосових даних через пакетну мережу 4G включно (перемикання між 4G та 2G/3G відбувається «на льоту», непомітно для користувача).
Знання всіх цих моментів є важливим при виборі найбільш підходящої моделі або комплекту для посилення сигналу стільникового зв'язку та/або інтернету. Купуючи підсилювач сигналу стільникового зв'язку та інтернету, слід чітко усвідомлювати, що саме ви збираєтеся посилювати – голосовий зв'язок, широкосмуговий інтернет 4G, або щось інше. У нашому рейтингу будуть представлені різні комплекти, кожен з яких із якимось завданням справляється краще, а з якимось гіршим.
За межами великих міст, у місцях з низькою щільністю населення застосовується здебільшого частота 900МГц – вона сама «дальнобійна». У великих містах використовують здебільшого GSM1800, 3G, а також LTE.
Якщо йдеться про посилення сигналу стільникового зв'язку та інтернету у великих складських та офісних приміщеннях у межах міста, фахівці рекомендують використовувати репітери на частоті 2100 та 1800 МГц. Чому саме їх – це окрема тема, але така рекомендація є цілком обґрунтованою. Загалом тут діє загальне правило – смартфон завжди намагатиметься підключитися найвищою із тих частот, які йому доступні у поточній локації. Тому при виборі підсилювача слід орієнтуватися саме на верхні робочі частоти. Якщо ж стоїть завдання охопити весь діапазон можливостей стільникового оператора у певній місцевості чи приміщенні, для цього є мультидіапазонні комбіновані пристрої.
Однією з ключових характеристик комплекту обладнання для посилення сигналу стільникового зв'язку та інтернету є вихідна потужність - вона визначає площу, яку репітер здатний покрити вже посиленим сигналом. Так, наприклад, підсилювач з вихідною потужністю 100мВт здатний забезпечити покриття стабільним та якісним сигналом 200-300 кв. метрів площі. За потужності 250-300мВт локальна зона покриття вже становитиме 500-1000 кв. метрів – оптимальний варіант для заміських будинків із великими ділянками. Розумно купувати підсилювач із невеликим запасом за потужністю, але при цьому без «перегинів». Надмірно потужний підсилювач за певних умов сам собою може викликати перешкоди на базовій станції стільникового оператора. Такий об'єкт буде моментально «обчислений» відповідними службами, господар оштрафований, а обладнання в найгіршому випадку буде вилучено, а в кращому разі просто опиниться під забороною для подальшого використання.
Ще одна наочна та показова характеристика підсилювача – коефіцієнт посилення. Він вимірюється в децибелах (дБ), і показує, наскільки виросте сигнал на виході стосовно входу.
І ще один важливий момент. Підсилювач сигналу посилює цей сигнал на документальну величину тільки в ідеальних умовах і за умови використання тільки одного каналу. Насправді ж неминучі перешкоди, шуми, наведення та розмови одночасно кількох абонентів усередині локальної зони покриття. Кожен цей фактор у тій чи іншій мірі знижуватиме ефект посилення сигналу стільникового зв'язку та інтернету для кожного окремого користувача.
Зрештою, комплектація. Підсилювачі сигналу найчастіше продаються як цілих комплектів.Кожен такий комплект в ідеалі включає сам репітер, сполучні кабелі, різні аксесуари та дві антени – велику зовнішню (приймаючу) та компактну внутрішню (передавальну). Але можливі різні варіації такої комплектації, залежно від конкретної моделі.
Рейтинг найкращих підсилювачів сигналу стільникового зв'язку та інтернету
| Номінація
|
місце
|
найменування товару
|
ціна
|
| Кращі одно- та дводіапазонні підсилювачі сигналу стільникового зв'язку та інтернету |
1 |
Everstream ES1800P |
9 400 ₽ |
2
|
VEGATEL VT-1800/3G |
12 900 |
| 3 |
PicoCell 1800 SXL |
33 400 ₽ ₽ |
| 4 |
KROKS RK900/2100-50 |
7 900 ₽ |
| 5 |
Titan-2100 |
9 100 ₽ |
| Кращі мультидіапазонні підсилювачі сигналу стільникового зв'язку та інтернету |
1 |
ДалЗв'язок DS-5band-23 |
94 300 ₽ |
| 2 |
PicoCell 5SX23 |
94 000 ₽ |
| 3 |
VEGATEL AV2-5B |
88 800 ₽ |
| Кращі комплекти |
1 |
iTONE GSM-10B |
6 900 ₽ |
| 2 |
TITAN-900 |
7 250 ₽ |
| 3 |
VEGATEL VT-900E-KIT (LED) |
12 900 ₽ |
Кращі одно- та дводіапазонні підсилювачі сигналу стільникового зв'язку та інтернету
У першій номінації рейтингу ми розглянемо досить вузькоспеціалізовані підсилювачі, які працюють лише за однією чи двома певними частотами чи стандартами. Тут ми розглянемо два приклади таких пристроїв, кожне з яких випускається у багатьох варіантах на кожну частоту, але окремо обслуговувати може лише одну або дві в межах двох стандартів зв'язку.
Everstream ES1800P
Відкриває номінацію репітер торгової марки Everstream – це вітчизняний бренд, який належить компанії «Сігма Сервіс». На ринку телекомунікацій виробник працює з 2007 року, і з того часу з невеликої монтажної фірми виріс у великого інтегратора в галузі стільникового зв'язку.
Цей конкретний підсилювач працює в межах частот та стандартів GSM1800/LTE1800. Однак, це лише представник цілої серії, і на кожну частоту компанія випускає окремий пристрій точно такого ж форм-фактора та комплектації.Відмінність тільки в робочій частоті і, відповідно, у номенклатурі ES1800P ми беремо як наочний приклад.
Отже, дана модель є репітером з робочою частотою 1800МГц, здатний працювати на цій частоті в мережах GSM і LTE Потужність вихідного сигналу становить 100мВт, що дозволяє забезпечити покриття до 300 кв.
Робоча смуга частот знаходиться в межах 75МГц.
Коефіцієнт посилення репітера становить 65дБ для спрямування станція-телефон і 60дБ для зворотного.
Габарити пристрою становлять 230х130х34мм, вага – 1.2кг. Для роботи йому потрібно живлення 12В, 2А.
Ця серія рекомендована для оснащення офісів в напівпідвальних приміщеннях, заміських будинків, у специфічних випадках – для побутівок на віддалених будівельних об'єктах. може регулюватися вручну.
Переваги
- надійність та безперебійність;
- можливість ручного регулювання вихідної потужності;
- стабільний вихідний сигнал;
- доступність в установці та експлуатації;
- РК-екран.
Недоліки