Історія Ford

Офіційним імпортером автомобілів Форд в Україну є компанія Віннер Імпортс Україна, що працює на українському автомобільному ринку понад 17 років.

Cork connections help build a new life

Спитайте “Хто винайшов автомобіль?” і значна частина відповідей буде “Генрі Форд”. Ця популярна помилка є своєрідною даниною людині, що зробила автомобіль доступним для мільйонів. Хоча всі визнають, що батьківщиною автомобіля є Європа, над його створенням працював цілий ряд американських та європейських винахідників, приблизно водночас, наприкінці 19 століття. І все ж, треба віддати належне Генрі Форду за створення автомобіля, який змогли дозволити собі мільйони. Його головним принципом був вислів: “Я збудую легковий автомобіль для безлічі людей… ціна його буде настільки низькою, що жоден… не зможе відмовити собі в ньому.” Завдяки далекоглядності та самовідданості Генрі Форда народилась Ford Motor Company.

Перше авто

Перший автомобіль, що пішов у продаж, був представлений як “найдосконаліша машина на ринку” і “такий простий, що навіть 15-річний хлопчик може ним керувати”. Першим покупцем став Др. Е. Пфеніг з Чикаго, який придбав автомобіль через місяць після утворення компанії, на втіху акціонерам, серйозно занепокоєним станом банківського балансу, що скоротився вже до 223 доларів.

У наступні п’ять років молодий Генрі Форд, спочатку як головний інженер, пізніше як президент, керував загальною програмою розвитку та виробництва, що перемістилась з орендованого приміщення на Мак Авеню в Детройті до значно більшої будівлі на вулицях Пікет та Бобьєн. Всього 1700 автомобілів - перші Моделі А - вийшли з колишнього заводу фургонів протягом 15 місяців його роботи.

З 1903 до 1908 рр. Генрі Форд та його інженери з реактивною швидкістю пройшли 19 літер алфавіту - від Моделі А до Моделі S. Деякі з цих автомобілів були експериментальними моделями і не були представлені широкій публіці.

Деякі моделі мали два циліндри, деякі чотири, одна - шість; в деяких була ланцюгова передача, в деяких - карданна, двигун знаходився під сидінням водія. Мабуть, найвдалішою з них була Модель N - невелике, легке, чотирициліндрове авто, що коштувало 500 доларів. Шестициліндровий лімузин за 2500 доларів, Модель К, продавався погано.

 

Перші сто років Форда у Європі

100 років тому народилася компанія, яка відіграла величезну роль у формуванні сучасного суспільства. У 20 столітті жодна компанія не мала такого впливу на життя людей у всьому світі, як Форд. Генрі Форд поставив світ на колеса масовим виробництвом простих, надійних автомобілів, які може дозволити собі середня родина.
 

Ford Motor Company – це другий у світі за розміром автомобільний виробник, який має приблизно 350 000 службовців і оперує на більш ніж 200 ринках на шести континентах. До його автомобільних брендів входять Aston Martin, Ford, Jaguar, Land Rover, Lincoln, Mazda, Mercury і Volvo. До послуг, пов’язаних з автомобільною справою, які він надає, входять Ford Credit, Hertz і Quality Care. Головне правління компанії знаходиться в Дірборні, штат Мічиган. В Європі Ford має в штаті більше 60 000 людей і оперує на 42 ринках.

Історія Ford Motor Co. у Європі розпочалася у березні 1904 року, двома місяцями пізніше заснування штаб-квартири у Детройті. Саме тоді два перших автомобілі марки Ford з’явилися у британській столиці. А через десятиліття у Європі з’явилися заводи, які вже самі виробляли автомобілі, розроблені у Європі і для Європи.

Багато хто думає, що в Європі продаються американські машини, лише адаптовані до європейських вимог. Така помилка характерна і для більшості українців. Як показало дослідження, проведене для офіційного імпортера Форд в Україні, у більшості опитаних Форд асоціюється саме із Фордом, як заокеанським брендом, а не європейським виробником. Це і є головна помилка, адже всі автомобілі Ford, які продаються в Україні, розроблено у Німеччині та Британії і зібрано руками громадян європейських держав.

Відповідно до глобальної політики концерну на кожному континенті, де присутній бренд він випускає автомобілі, які вимагає даний ринок. Таким чином, дуже вимогливий європейський покупець має в обличчі Форду автомобіль з відточеними ходовими якостями, європейським дизайном та високим рівнем надійності.

Це видно на прикладі моделі Focus, яку позаминулого року за результатами дослідження німецької організації TUV було визнано “Найнадійнішим автомобілем з терміном експлуатації від року до трьох”, та яка є безперечним лідером серед конкурентів за рівнем керованості, що було визнано більшістю автомобільних видань Європи.

А Ford Fiesta минулого року завоював звання найнадійнішого автомобіля у своєму класі за висновками дослідження німецької організаціїї ADAC.

Сьогодні штаб-квартира Ford у Європі та сучасний завод компанії, на якому виробляють моделі Fiesta та Fusion, знаходяться у Кельні в Німеччині. Інший великий завод, який випускає Ford Focus, знаходиться також у Німеччині у місті Саарлуї. Крім цього великі заводи Ford розташовані також у Великобританії, Бельгії та Іспанії.

Загалом на європейських заводах Ford працює 67 тисяч чоловік, майже половина з яких -- у Німеччині.

Ford  в Україні

Однiєю з перших компанiй, що почала працювати на українському автомобiльному ринку як офiцiйний дистриб’ютор, була компанiя Winner Imports Ukraine (Віннер Імпортс Україна).

Iсторiя появи Winner в Українi досить своєрiдна. Пiд час тенiсного Уiмблдонського турнiру в 1991 роцi один з керiвникiв Ford запропонував Iвану Гинянському, власнику дилерських фiрм у Делаварi i Пенсiльванiї пiд назвою Winner, вiдкрити ще одну на Українi. Гинянський вiдповiв, що вiн, в принципi, не зацiкавлений у придбаннi ще однiєї фiрми, але перспектива допомогти Ford створити дилерську мережу в Українi прийшлась йому до душi. Натхненний цiєю iдеєю, Iван Гинянський вперше поїхав до України у 1992 роцi, незадовго пiсля того, як республiка проголосила свою незалежнiсть. Йому не знадобилось багато часу для того, щоб полюбити країну свого походження (його батьки народилися на Українi i залишили її наприкiнцi 30-х рокiв).

Наприкінці 1992 року компанiя Winner була призначена офiцiйним дистриб’ютором Ford Motor Co. в Українi.

Були вiдкритi дилерськi пункти по всiй територiї України та створено мережу сервiсних центрiв.

У 1999 роцi компанія стала офiцiйним імпортером автомобілів Volvo в Україну, а з 2004 року Winner Imports Ukraine представляє на українському автомобiльному ринку також Jaguar, Land Rover та Porsche. На сьогодані компанія є офіційним імпортером п’яти легендарних всесвітньо відомих брендів: Ford, Volvo, Jaguar, Land rover та Porsche.

Першочерговi завдання компанiї Winner Imports Ukraine сьогоднi - це задоволення потреб наших клієнтів, постiйне розширення дилерської мережi, вдосконалення системи продажу автомобiлiв та станцiй технiчного обслуговування, а також впровадження передових технологiй корпоративного управлiння та пiдвищення рiвня професiоналiзму.

Наверх