Масло для двигуна ВАЗ (124-127), вибираємо по книжці.
Визначаємось з межами по в'язкості та товщині масляної плівки (високотемпературної в'язкості при високій швидкості зсуву HTHS - колонка High-Shear-Rate-Viscosity)
для моторних масел:
Потім з негативними та позитивними температурами.
Тобто якщо Ви хочете забезпечити впевнений пуск та експлуатацію двигуна без шкоди останньому, то:
При -30 (можливий пуск до -35) вибираємо олію 0w-40.
При -25 (можливий пуск до -30) вибираємо олію 5w-40.
При -20 (можливий пуск до -25) вибираємо олію 10w-40.
Точніше треба дивитися на температуру замерзання конкретної олії (Дивимося параметр Pour Point, C і віднімаємо 7 - 10 гр. від зазначеної температури і отримуємо приблизну температуру прокачування).
Немає нічого страшного, якщо ви будете лити взимку масло від одного і того ж виробника з в'язкістю взимку 0w-40, а влітку 5w-40 (5w-40 взимку, 10w-40 влітку). Такий режим експлуатації не є підставою для промивання двигуна при кожній зміні олії.
Крок другий – розуміємося на ACEA:
Ось яким вимогам повинні відповідати оливи для двигунів ВАЗ по ACEA:
ACEA A3B3 і ACEA A3B4. Інші залишимо власникам іномарок.
(Тут додам від себе! на щастя чи жаль
Для олії з в'язкістю 10W-40 можуть бути зазначені такі допуски:
Daimler MB-Approval 229.1 та 229.3
Volkswagen VW50200 \ VW50101 \ VW50500
Для олії з в'язкістю 5W-40 можуть бути зазначені такі допуски:
Daimler MB-Approval 229.3 та 229.5
Volkswagen VW50200\VW50500
GM / Opel Longlife
BMW Longlife 01
Porsche
Візуально порівняємо API, ACEA, допуски виробників і переконаємося, що це не просто букви:
Легенда: Що більше зафарбовано, то краще захист.
1.Soot thickening - сажові відкладення.
2. Wear - загальний знос.
3. Sludge - шлам (жирний бруд)
4. Piston deposits - нагар у поршневій.
5. Oxidative thickening - антиокислювальні властивості.
6. Fuel economy – економія палива.
7. Aftertreatment compabillity - сумісність із сажевим каталізатором.
Отже, при порівнянні відразу видно, що вимоги норм API SJ-SL-SM найскромніші. А найжорсткіші вимоги у Daimler MB-Approval 229.5
Категорично рекомендую пройти за посиланнями і побачити на власні очі, чи є у масла, що вибирається, хоч один реальний допуск. Майте на увазі, якщо назва олії відрізняється хоч одним словом, іншою в'язкістю, хоч однією літерою — це інший продукт. Не може Вася Петров жити за паспортом Петі Васіна, і навпаки. Є хоч один допуск — олію можна брати. Ні - купуєте кота в мішку.
Крок третій – у бік класифікації API.
На сьогоднішній день діють класи: SJ, SL та SM. Чи не забиваємо голову. Для двигунів ВАЗ підходять усі зазначені класи.
Перевірити наявність сертифіката можна ТУТ, вибравши свою в'язкість.
Примітка: сертифікат API (як і АвтоВАЗ - на 2 роки, Volkswagen - 3 роки, Daimler Mercedes-Benz - 5 років) видається на обмежений строк за часом, протягом якого виробник не має права змінювати склад олії без узгодження з органом, що видав сертифікат відповідності . Тобто якщо сертифікат на олію колись був, то олія може мати інший склад бази та присадок. Сертифікація API є обов'язковою лише в Америці, але якщо вона отримана на олію з європейської лінійки, олію можна брати.
Крок четвертий – розуміємось на ТТХ олії.
Бажані характеристики олії для експлуатації на території Росії:
Для масел з в'язкістю: 0w-40, 5w-40, 10w-40. А у зв'язку зі складністю у розумінні вимог квалітету діячами від АвтоВАЗ, рекомендую лити саме 40-ку.
Viscosity, mm2/s @ 100 є C - від 13 до 15,5
(кінематична в'язкість при 100 ° С)
Viscosity, mm2/s @ 40 є C - від 70 до 95.
(кінематична в'язкість при 40 ° С)
Viscosity Index - 160. Вище - краще.
(індекс в'язкості)
Viscosity, mPa.s -30 (-25) є C - 6200 при -35 для 0w-40, 6600 при -30 для 5w-40, 7000 при -25 для 10w-40. Менше – краще.
(В'язкість при мінусових температурах)
Sulphated Ash, wt. % - 1.3. Чи не нижче 0,8, не вище 1,5.
(сульфатна зола)
TAN; mg KOH/g – не більше 2,5.
(кислотне число)
TBN; mg KOH/g – від 8 до 12. Більше – краще. Якщо значення 6 - 7, то скорочуємо інтервал.
(лужне число)
Pour Point, є C – від -30. Нижче – краще.
(температура застигання)
Flash Point, COC, єC – від 220. Більше – краще.
(температура спалаху)
Noack Evaporation wt% - не вище 13. Менше краще.
(летючість, випаровування)
HTHS – ≥3,5.
(Високотемпературна в'язкість на зсув)
Крок п'ятий – мінералка, напівсинтетика чи синтетика.
Коротко розглянемо, що ховається під цими поняттями і розглянемо групи базових олій за API:
Група I - мінеральна олія (нафтен)
Група II - очищена мінеральна олія (нафтен)
Група III - гідрокрегінгова високоочищена олія з використанням високих температур і високого тиску - з властивостями синтетики (нафтен)
Група IV - РАВ (поліальфаолефіни) або синтетика
Група V - Всі інші, не включені до групи I-IV (нафтенові базові олії і не РАВ синтетичні олії)
Як правило, в європейській лінійці олій, під термінами синтетика\напівсинтетика\мінералка в каністрах налито:
Мінералка (Petro) — Група I за API
Напівсинтетика (Synthetic Blend) - суміш мінералки Групи I та ПАТ синтетики Групи IV (від 1 до 50%), або Група I та Група III гідрокрегінг.
Синтетика – Група III гідрокрегінг (до 80%), або суміш Групи VI ПАТ (до 70%) та Групи I (до 30%).
Як правило, в американській лінійці олій, під термінами синтетика\напівсинтетика\мінералка в каністрах налито:
Мінералка (Petro) - Група I або II за API
Напівсинтетика (Synthetic Blend) - суміш мінералки Групи II та ПАТ синтетики Групи IV (від 1 до 50%), або Група II та Група III гідрокрегінг.
Синтетика – Група III гідрокрегінг (до 80%), або суміш Групи VI ПАТ (до 70%) та Групи II (до 30%).
Порівняти властивості мінеральних та синтетичних масел можна за цією таблицею, тільки будьте уважні Групи III тут немає:
Лійте будь-яке. Головне щоб справжнє та без перевищення розумного інтервалу заміни. Синтетика завжди матиме більш високі експлуатаційні властивості, порівняно з мінеральним маслом. Найважливіші критерії вибору написані вище. Якщо використовуєте мінеральну або напівсинтетичну олію, то просто скоригуйте пробіг і міняйте мінералку або напівсинтетику трохи раніше.
Спроби вважати себе розумнішими за конструкторів двигуна і лити не рекомендоване масло по в'язкості, наприклад: 0w-20, 5w-20 або 10w-60 вам боком і вийде!
Що стосується 16 клапанників
Давайте подивимося, що нам рекомендує завод.
Зі статті стає зрозуміло, що автор нікого не хотів образити, і не написав, що найкраще лити синтетику, що заливайте, мовляв, що хочете.
До речі кажучи, ось цікаво чути, що мовляв, "я все життя лив напівсинтетику і всі норм! залив синтетику, мотор запотів, продавило сальник" і так далі. Загалом чому мотор то запітів?) момент затяжки не дотриманий, погані прокладки і так далі, сперечатися на цю тему я тим більше не хочу, я лив починаючи з класичного мотора, закінчуючи своїм, синтетику і мотори ходять до цього дня)) вирішувати завжди вам)
Але не відволікатимемося:
Синтетика
ACEA A3/B3 та A3/B4
Євро 2? євро 3? євро 4?! (На сьогоднішній день діють класи: SJ, SL, SM та SN. Не забиваємо голову. Для двигунів ВАЗ підходять усі зазначені класи. Для тих, у кого автомобілі відповідають нормам Євро-4, слід звернути увагу на класи SM та SN.)
Що вибрати щось із олій?
А ви точно зрозуміли що зимової та літньої олії щось не існує? ні? ну прочитайте будь ласка 1 сторінку цієї статті! СПЕЦИФІКАЦІЇ МОТОРНИХ МАСЕЛ SAE J300
Погнали)
Що вибрати з олії?
Візьмемо кілька видів олії 0w-40 (чому? температури ну просто стрибають, у нас в Оренбурзі бувають і -40+40 розмов немає, але взимку часто -32-35)
ЛУКОЙЛ GENESIS POLARTECH 0W-40
Castrol EDGE 0W-40
Liqui Moly Synthoil Energy 0W-40
(повторно)
Крок четвертий – розуміємось на ТТХ олії.
Бажані характеристики олії для експлуатації на території Росії:
Для масел з в'язкістю: 0w-40, 5w-40, 10w-40.
Viscosity, mm2/s @ 100 ºC - від 13 до 15,5
(кінематична в'язкість при 100 ° С)
Viscosity, mm2/s @ 40 ºC - від 70 до 95.
(кінематична в'язкість при 40 ° С)
Viscosity Index - 160. Вище - краще.
(індекс в'язкості)
Viscosity, mPa.s -30 (-25) ºC - 6200 при -35 для 0w-40, 6600 при -30 для 5w-40, 7000 при -25 для 10w-40. Менше – краще.
(В'язкість при мінусових температурах)
Sulphated Ash, wt. % - 1.3. Чи не нижче 0,8, не вище 1,5.
(сульфатна зола)
TAN; mg KOH/g – не більше 2,5.
(кислотне число)
TBN; mg KOH/g – від 8 до 12. Більше – краще. Якщо значення 6 - 7, то скорочуємо інтервал заміни олії.
(лужне число)
Pour Point, ºC – від -30. Нижче – краще.
(температура застигання)
Flash Point, COC, ºC – від 220. Більше – краще.
(температура спалаху)
Noack Evaporation wt% - не вище 13. Менше краще.
(летючість, випаровування)
HTHS – ≥3,5.
(Високотемпературна в'язкість на зсув при 150 ºC)
Від себе…
Порівнюючи масла з цими показаннями, цілком можна зрозуміти яке масло вам підходить, і не обов'язково те, що я представив.
Я хочу лише нагадати, з якою метою вам машина? їздити довго та щасливо? чи може бути як робоча машина де цілком начхати на двигун?
Загалом за розумом міняти масло потрібно, тисячах ну взагалі максимум на 8… чому? так бензин! маленький картер з поганою вентиляцією і т.д., деградація відбувається досить швидко, а в нас примудряються проїхати 15 тисяч на одному маслі! загалом, питання як завжди відкрите, вирішувати вам.
А я як лив так і литиму Мобіл 1 і з інтервалом заміни в 7 тисяч.
Всім удачі та рівних доріг!
Яку олію заливати у двигун Лада Гранта?
Про те, яку олію заливати в двигун Лади Гранта, Автоваз, як завод-виробник, розповідає у посібнику з експлуатації. У документі інженери дають докладні рекомендації щодо обслуговування системи мастила силової установки, розповідають про допуски щодо витрати технічних рідин та щодо його зниження.
Теоретичні засади
На Ладу Гранту встановлюють 8 або 16-клапанні 1,5-літрові двигуни і механічну або автоматичну КП. Моделі, випущені після червня 2022 р., отримували мотори, які мають 8 клапанів і потужність 90 кінських сил. 2023 р.завод почав оснащувати нову Lada Granta 16-клапанними двигунами на 98 л. та 106 л.с.
Періодичність заміни мастила
Згідно з рекомендаціями автовиробника, моторне масло для Лади Гранта слід оновлювати кожні 14,5-15,5 тис. км пробігу або 1 раз на рік незалежно від того, вісім або шістнадцять клапанів у двигуні. Одночасно рекомендується міняти масляний фільтр.
Об'єм масла в двигуні Лади Гранта
Точнісінько сказати, скільки моторного масла потрібно заливати в блок силової установки, складно. Його об'єм у Лади Гранта з МКП дорівнює 3,2 літри. Аналогічний показник у машини з АТ дорівнює 4,4 л.
Яку олію заливають на заводі в Ладу Гранту
- на 8-клапанну модифікацію - Maximum Service 10W-40;
- у версію із 16-клапанами – Premium Service 5W-30.
Перевірка рівня та витрати
У посібнику, складеному заводом, сказано, що наявність деякої витрати технічних рідин є нормою. Допускаються втрати обсягом до 0,5-0,7 л на 1000 км пробігу. У нових машин вони можуть бути навіть більшими. Про те, що потрібно заповнити втрачений об'єм, сигналізує індикатор панелі приладів Check Engine.
Визначити, скільки рідини потрібно заливати, допоможуть спеціальні мітки. У 8-клапанну силову установку технології заводу рекомендують лити в маслозаливну горловину так, щоб рівень опинився між мітками MIN і MAX на щупі.
У 16-клапанної версії практично є лише один покажчик. Як другий виступає верхня кришка силової установки. При затоці рекомендують орієнтуватися на середину відрізка, розташованого між вказаними точками.
Після виконання операції слід почекати щонайменше 3 хвилини. За цей час, згідно з рекомендаціями автовиробника, рідина заповнить фільтр та картер.Після цього потрібно перевірити рівень і, за потреби, залити в маслозаливну горловину ще трохи моторного масла. Рекомендується робити виміри на холодному силовому агрегаті.
Вибір моторного масла: що рекомендують технології ВАЗу
За рекомендацією заводу двигун Лади Гранта можна заливати і напівсинтетику, і синтетику. Щодо заливання подібних рідин у двигун з 8-ма клапанами все зрозуміло. Але щодо агрегатів, які мають 16 клапанів, у автолюбителів чомусь виникають сумніви. Фахівці стверджують, що хоча в 16- клапанні двигуни традиційно заливають напівсинтетику, але і синтетику також можна використовувати.
У рекомендаціях автовиробника сказано, що важливішими є допуски олії по в'язкості з урахуванням температурних режимів у місцевості, в якій експлуатується автомобіль. Наприклад, допуск для територій з екстремально холодними зимами (-40°С та нижче) – 0W-30 та 0W-40, за умови, що влітку буває не спекотніше +25°С та +30°С відповідно. Для спекотнішого клімату виробник рекомендує брати склади з маркуванням 20W-40 або 20W-50. В обох випадках взимку має бути не нижче -15°С, а влітку може бути вищим за +45°С.
ТОП-5 моторних масел
Рейтинг технічних рідин складено на підставі рекомендацій автовласників у тематичних групах в Інтернеті.
1. SHELL Helix HX8 Synthetic 5W-30
З погляду автоспільноти найкраще лити в Ладу Гранту саме таку олію. Це повністю синтетичний продукт. Його головна перевага – стабільність якостей протягом усього терміну експлуатації. Склад добре лити, у тому числі в машини, що працюють на дизпаливі, біодизелі та бензино-етанолової суміші.
Але для версій із АТ стандартного обсягу каністри недостатньо. До того ж, їх часто підробляють.Через потужні миючі властивості не варто заливати цей продукт в машини з великим пробігом.
2. Rosneft Maximum 5W-40
Хороший всесезонний склад із допусками, що дозволяють використовувати його навіть морозною зимою. Цю напівсинтетику рекомендує та ллє у двигун Тольяттінський автозавод. Продукт добре зарекомендував себе в роботі з різними силовими установками, незалежно від стилю водіння. Він цінується за оптимальне співвідношення ціни та якості.
Але виробник попереджає необхідність частої заміни.
3. Lukoil Genesis Armortech 5W-40
Добре показала себе і продукція Лукойлу. Вона затребувана у Росії, а й там, тобто відповідає, зокрема світовим стандартам. Це повністю синтетичний склад, що змащує, з відмінними технічними характеристиками, який отримав схвалення від VW, Renault, Porsche, BMW. Рецептура містить збалансований набір присадок DuraMax, які забезпечують рівномірне змащування.
Проте витрата на чад вище заявленого виробником.
4. Mobil Super 3000 X1 5W40
Повністю синтетичний продукт добре підготовлений до експлуатації на легковому автотранспорті за умов жорсткого трафіку мегаполісів та швидкісної їзди трасою. Він підходить і для дизелів, і турбомоторів. Продукт турецького виробника відповідає світовим стандартам та є екологічно чистим. Склад преміального рівня несприйнятливий до різких перепадів температур та впевнено захищає метал від окислення.
Однак, продукт не варто використовувати на пристроях з великим зносом. На ринку зустрічається безліч підробок.
5. Total Quartz 9000 5W-40
Продукт створений французькими технологами на основі синтетичних інновацій і відповідає сучасним вимогам до складів, що змащують.Він відомий тим, що пролонгує термін роботи турбін та компресорів турбодвигунів незалежно від виду палива. У нього чудові миючі присадки. Склад ефективно запобігає окисленню. Каністра має стандартні об'єми 5 л. та 1 л.
Однак після 5000-7000 км пробігу можлива підвищена витрата мастила. Каністра має низький рівень захисту від підробок.
Резюме
Що лити у двигун Лади Гранта – напівсинтетику чи синтетичну моторну олію – автовласники вирішують самостійно. Автозавод допускає обидва варіанти.
Однак слід дотримуватися рекомендацій Автоваза за стандартами SAE з урахуванням температури взимку та влітку. Найчастіше заливають 5W-30, 5W-40, 10W-40 або 15W-40. Рекомендована моторна олія для Лади Гранта відповідає ACEA A3/B3 або API SL, SJ.
Також необхідно пам'ятати про допуски, встановлені щодо обсягів техрідостей з урахуванням кількості клапанів на силовій установці. Перевищення нормативів неприпустимо, оскільки це може призвести до збільшення викидів продуктів згоряння в атмосферу і виходу з ладу нейтралізатора.
Яку олію заливати в мотоцикл
Мототехніка потребує своєчасного та якісного обслуговування. При цьому важливо враховувати велику кількість факторів для підбору моторного масла для неї. Від параметрів моторного масла безпосередньо залежить ресурс ДВС, а найчастіше якість зчеплення і коробки передач. У цій статті розповідаємо, як обрати масло для мотоцикла і на які нюанси слід звернути увагу.
Олія для ДВЗ з інтегрованою коробкою та «мокрим» зчепленням
Особливості. При підборі мастильного матеріалу для мотоцикла в першу чергу варто пам'ятати про конструкцію ДВЗ та коробки передач.За цією ознакою вся мототехніка поділяється на кілька видів. Найбільш поширений - мотоцикли, квадроцикли та снігоходи, що мають чотиритактний двигун, виконаний в єдиному блоці з коробкою передач. В цьому випадку коробка, ДВЗ і зчеплення (якщо воно зануре, «мокре») мають загальну систему мастила. Тут олія забруднюватиметься не лише продуктами зносу ДВЗ та згоряння паливоповітряної суміші. Свою «лепту» внесуть фрикційні накладки зчеплення та металева стружка із коробки передач.
Вимоги до олії. Моторне масло для таких байків повинно мати у складі високоефективні протизносні та миючі присадки. Його термоокислювальна стабільність має бути на високому рівні. Необхідна і сумісність з фрикційними накладками всіх типів, інакше зчеплення прослизатиме і швидко вийде з ладу. Зазначимо, що виробники нерідко додають до моторних масел для техніки з інтегрованою коробкою передач і «мокрим» зчепленням фрикційні присадки, що покращують роботу зчеплення. Це добре позначається на динаміці, особливо спортивних байків, зберігає фрикційні накладки, забезпечує якісну передачу моменту, але вимагає скорочення міжсервісного пробігу.
Олія для ДВЗ мотоциклів з «сухим» зчепленням та роздільними картерами.
Особливості мототехніки із «сухим» зчепленням. Існують трохи менш популярні конструкції мототехніки, оснащені чотиритактним ДВЗ із «сухим» зчепленням. Тут моторним маслом змащуються коробка передач та циліндропоршнева група двигуна. При цьому зчеплення, як на більшості автомобілів, працює без масла, що скорочує термін його життя, але збільшує ресурс.
Особливості мототехніки із роздільними картерами. Існують більш дорогі у виробництві, важкі за вагою та об'ємні за конструкцією типи мототехніки. Їх чотиритактний ДВС має окремі картери для двигуна та коробки передач. Як правило, в обидва картери заливається моторне масло, нерідко одне й те саме. Але за рахунок відсутності продуктів зношування зчеплення і коробки двигун мотоцикла захищений краще, оскільки масло, що змащує циліндропоршневу групу, менше забруднюється та деградує. Відповідно, коробка та зчеплення тут краще захищені від нагару, шламу та смол. Роздільні картери значно підвищують ресурс агрегатів та збільшують міжсервісний інтервал. Плюсом конструкції є відносна невибагливість до якості мастильних матеріалів. У мотори з роздільними картерами можна залити синтетику, напівсинтетику і навіть мінералку, але влітку і якщо це дозволено інструкцією з експлуатації мототехніки.
Мастило для двотактних моторів мотоциклів.
Головна особливість двотактних двигунів полягає в тому, що змащування вузлів тертя в циліндрі відбувається за рахунок бензомасляної суміші, що згорає разом із паливом. Зазначимо, що такими ДВС оснащуються не лише примітивні моторолери, малокубатурні байки, але навіть ендуро та кросові мотоцикли. Важливою відмінністю оливи для двотактного двигуна від 4T є вкрай низька зольність. Такий мастильний матеріал має бути стійким до утворення твердих відкладень та великої кількості диму. Олія чотиритактника має бути стійкою на чад, а двотактне зобов'язане згоряти без залишку, так що про взаємозамінність масел 2T і 4T не може бути й мови.Раніше для таких моторів масло з паливом змішували вручну, тепер на сучасних двотактних байках стоять маслобаки, які подають мастило для автоматичного формування суміші. Цікаво, що коробку передач змащує чотиритактне моторне масло, що заливається в окремий картер.
Підбір моторного масла для мотоцикла в залежності від режиму експлуатації
Вплив режиму експлуатації на вибір олії. Високі обороти та екстремальні навантаження, характерні для спорту чи бездоріжжя, провокують підвищений знос циліндропоршневої групи. Не найкраще вони позначаються і на компонентах коробки передач. Високі термічні навантаження ведуть до погіршення ефективності охолодження двигуна. Олія швидше забруднюється та виробляє функціональні присадки.
Поради. Для роботи в таких умовах рекомендується застосовувати лише високотехнологічні синтетичні олії з підвищеним коефіцієнтом в'язкості. Мастильний матеріал повинен володіти високоефективними протипінними присадками, інакше задири і прискорене зношування пар тертя неминучі. Температура спалаху мотоциклетного моторного масла, призначеного для спортивного байка, повинна бути в межах від 210 до 250 градусів, не нижче. Від цього параметра залежить стійкість мастила на чад.
Частота заміни. Спортивна експлуатація через підвищені навантаження значно скорочує міжсервісний інтервал. Ряд виробників вимагають заміни моторної олії після досягнення 5 мотогодин у спортивному або позашляховому режимах, у той час як при дорожній експлуатації заміну олії потрібно здійснювати через 150–200 мотогодин.
Сезонний фактор, що впливає на вибір моторного масла для мотоцикла
Олії для літнього сезону. Двигуни мототехніки випробовують більш високі навантаження, ніж їх автомобільні побратими. високі обороти.
Всесезонні олії. Універсальною і найбільш затребуваною групою моторних масел для чотиритактних ДВС мотоциклів є від 10W і вище. пар тертя. SAE 10W-40 і 10W-50 відносяться до групи досить плинних олій. -50, 20W-50 відносяться до групи високов'язких рідин і підходять для спортивних мотоциклів та великих чоперів.
Для двотактних моторів існує олія класів API TC, JASO FD. Рекомендуємо віддавати перевагу високоякісній синтетиці.
Мінеральна олія для мотоцикла
Як і для автомобільних двигунів, моторні олії для мототехніки можуть бути мінеральними, напівсинтетичними або синтетичними. Найбільш доступні мастильні матеріали робляться на базі мінеральної основи.Рекомендувати таку олію до застосування можна тільки якщо сам виробник двигуна вимагає заливати саме мінералку. В інших випадках краще не заощаджувати. Адже мінеральна основа накопичує воду, швидко окислюється, нестабільна за в'язкістю, має високий коефіцієнт тертя. Також мінералка потребує частої заміни та прискорено пригоряє.
Синтетична моторна олія для мотоцикла
Це дорогий та високотехнологічний продукт, який виробляється шляхом глибокого очищення нафтопродуктів та хімічної модифікації його компонентів, а також шляхом органічного синтезу. Така олія містить до 60% повністю синтезованих компонентів, а пакет високотехнологічних присадок може досягати 25% загального обсягу складу. До переваг синтетики належать висока стабільність по в'язкості, стійкість до окислення, низький коефіцієнт тертя, низька випаровуваність, підвищена стійкість масляної плівки. Синтетична олія є гарним вибором для захисту мотодвигуна.
Напівсинтетична моторна олія для мотоцикла
Напівсинтетична моторна олія – це суміш синтетичних та мінеральних базових основ та пакету функціональних присадок. Якщо ви берете продукцію відомого виробника, вона точно захистить двигун від зносу. Така моторна олія зазвичай містить у своєму складі до 50% синтетичної бази, що забезпечує стабільну роботу при низьких температурах та ефективний захист при високих. При цьому якісна напівсинтетика для мотоцикла обійдеться в кілька разів дешевше за синтетику. Для дорожньої експлуатації напівсинтетика – чудовий варіант.
Специфікації моторного масла для мототехніки
SAE. Класифікація в'язкості моторних масел для мотоциклів, як і для автомобільних, здійснюється за SAE J300.Перша цифра позначає прокачування складу і провертання коленвала взимку, друга вказує на граничну в'язкість у прогрітому до робочої температури моторі. Для російських середніх широт цілком підійде SAE 10W-40, на півдні Росії та при спортивній експлуатації краще використовувати 10W-50, 15W-50 та 20W-50.
JASO. Одна з найактуальніших класифікацій мотоциклетних моторних масел – японська Jaso. Для чотиритактних двигунів підходять МВ, МА-1 і МА-2. Літера M тут позначає чотиритактний двигун, а "А-1" і "А-2" характеризують масла, сумісні з "мокрим" зчепленням, "МВ" - підходять для "сухого" зчеплення. Для двотактних двигунів підходять класифікації FА, FВ, FС, FD. Найвищим вимогам відповідає категорія FD.
API. Не менш актуальна американська класифікація олій за API. Вона визначає застосовність складу для двигунів певних поколінь, враховує екологічний клас та конструкцію системи очищення вихлопу. Більш сучасні класи API зазвичай замінюють ранні, якщо іншого не рекомендує виробник двигуна.
Ось класифікація API для чотиритактних бензинових ДВС:
- API SN – підходить для мотоциклів останніх поколінь;
- API SM – для мототехніки, що випущена з 2004 року;
- API SL – для мотоциклів, випущених з 2000 року та старше.
Для двотактного малопотужного двигуна пропонується мастильний матеріал API TB і сучасніший стандарт API TC. Нагадаємо, що при підборі моторної олії для мототехніки треба суворо дотримуватися офіційних рекомендацій виробника.
Олії, що зберігають ресурс двигуна, зчеплення та трансмісії мотоцикла
Якщо ви хочете, щоб ваш мотоцикл, квадроцикл або снігохід служили максимально довго, радимо звернути увагу на моторні олії TAKAYAMA. Переваги масел японського бренду:
- вони відповідають актуальним міжнародним стандартам та допускам, задовольняють вимоги японських, китайських, європейських та американських виробників мототехніки;
- мотоциклетні моторні олії TAKAYAMA створені з використанням високоякісних синтетичних продуктів, у тому числі PAO. Це забезпечує неперевершений захист двигуна та трансмісії мототехніки у будь-який сезон, навіть у складних та спортивних умовах експлуатації;
- у лінійці TAKAYAMA є високоякісні синтетичні та напівсинтетичні моторні мастила для чотирьох- та двотактних двигунів мотоциклів усіх типів. Ви зможете підібрати продукт для мототехніки, оснащеної «сухим» або «мокрим» зчепленням, інтегрованою коробкою або КПП, виконаною окремим блоком;
- Моторні масла TAKAYAMA для чотиритактних моторів сумісні з різними системами нейтралізації вихлопних газів, підходять для ДВЗ екологічного стандарту Euro 2, 3, 4 та 5.
Підібрати високоякісне моторне масло для вашого мотоцикла можна за цим посиланням.