Двигуни Chevrolet Captiva
На всі модифікації Chevrolet Captiva встановлювалося безліч різних двигунів об'ємом від 2.0 до 3.6 літра.
Вітчизняні модифікації моделі Chevrolet Captiva оснащувалися відразу п'ятьма двигунами: двома рядними четвірками на 2.4 літра, двома V6 на 3.0 і 3.2 літра або дизелем на 2.2 літра. На інших ринках встановлювався агрегат V6 на 3.6 літрів, а також пара 2.0-літрових дизелів.
Двигун Chevrolet Каптива 2.2 дизель
Рестайлінгова версія моделі отримала 2.2-літровий дизельний двигун потужністю 184 к.с. В інших країнах пропонували 163-сильну версію цього агрегату. Це сучасний двигун із системою Common Rail Delphi, ланцюговим приводом ГРМ та турбіною із змінною геометрією. До рестайлінгу ставили дизелі Z20S та Z20S1 об'єму 2.0 літра, але у нас вони не зустрічаються.
Цей агрегат не переносить поганої солярки, від неї страждає примхлива паливна апаратура, а її ремонт коштує недешево. Ще власники скаржаться на скромний ресурс кіл ГРМ, а також варто пам'ятати, що наявність 400 Нм моменту сильно скорочує ресурс трансмісії.
| 2.2 л Z22D1 МКП6 |
2.2 л Z22D1 AКП6 |
| Тип |
Common Rail |
Common Rail |
| Паливо |
дизель |
дизель |
| Розташування |
поперечне |
поперечне |
| Циліндри |
4 до ряду |
4 до ряду |
| Клапана |
16 |
16 |
| Робочий обсяг |
2231 см³ |
2231 см³ |
| Потужність |
184 л.с. |
184 л.с. |
| Крутний момент |
400 Нм |
400 Нм |
| Розгін до 100 км/год |
9.7 з |
11.0 з |
| Швидкість (макс) |
200 км/год |
191 км/год |
| Екологіч. клас |
Євро 5 |
Євро 5 |
| Витрата місто |
7.9 л |
10.4 л |
| Витрата траса |
5.6 л |
6.5 л |
| Витрата змішана |
6.4 л |
7.9 л |
Знайдемо будь-який мотор/кпп
- 20 років знаходимо запчастини для Вас
• тільки перевірені авторозбирання
• знімаємо помилку підбору
РЕКЛАМА: ІП Підопригора Д. В., Інн: 410201537716
Двигуни Шевроле Каптива 2.4 літра
Базові силові агрегати цього кросовера дуже відрізняються один від одного. До рестайлінгу ставився двигун старої школи з чавунним блоком циліндрів, ремінним ГРМ і потужністю всього 136 к.с. З рестайлінгом з'явився новий агрегат із алюмінієвим блоком циліндрів та ланцюговим приводом ГРМ. Докладніше обидва двигуни описані в окремих статтях.
Старий двигун був дуже надійний, власники скаржилися тільки на регулярні течі олії. Новий агрегат виявився суттєво більш проблемним. Тут і прогресуючий масложер, і збої в роботі фазорегуляторів, і розтяг ланцюгів ГРМ на пробігах менше 100 тисяч км.
| 2.4 л Z24SED МКП5 |
2.4 л A24XE МКП6 |
| Тип |
інжектор |
інжектор |
| Паливо |
бензин АІ-92 |
бензин АІ-95 |
| Розташування |
поперечне |
поперечне |
| Циліндри |
4 до ряду |
4 до ряду |
| Клапана |
16 |
16 |
| Робочий обсяг |
2405 см³ |
2384 см³ |
| Потужність |
136 л.с. |
167 л.с. |
| Крутний момент |
220 Нм |
230 Нм |
| Розгін до 100 км/год |
11.5 з |
10.3 з |
| Швидкість (макс) |
183 км/год |
186 км/год |
| Екологіч. клас |
Євро 4 |
Євро 5 |
| Витрата місто |
12.6 л |
12.2 л |
| Витрата траса |
7.3 л |
7.6 л |
| Витрата змішана |
9.3 л |
9.3 л |
Двигун Chevrolet Captiva 3.0 літра
Агрегат V6 з прямим упорскуванням палива SIDI з'явився лише після рестайлінгу та через свою рідкість досить мало вивчений. Масово він зустрічається хіба що на американському ринку, де його ставлять практично на більш-менш великі моделі концерну General Motors.
Основні проблеми ДВС пов'язані з системою прямого впорскування: періодично потрібно чистити клапана від нагару плюс ресурс ТНВД багато в чому залежить від якості палива, що використовується. Також цей двигун схильний до перегріву за найменшого забруднення системи охолодження.
| 3.0 л A30XH AКП6 |
| Тип |
інжектор |
| Паливо |
бензин АІ-95 |
| Розташування |
поперечне |
| Циліндри |
V6 |
| Клапана |
24 |
| Робочий обсяг |
2994 см³ |
| Потужність |
249 к.с. |
| Крутний момент |
288 Нм |
| Розгін до 100 км/год |
8.6 з |
| Швидкість (макс) |
198 км/год |
| Екологіч. клас |
Євро 5 |
| Витрата місто |
14.3 л |
| Витрата траса |
8.3 л |
| Витрата змішана |
10.5 л |
Контрактні двигуни та коробки передач
• Мотори, коробки та інші запчастини з Японії, Європи, ОАЕ, США
• Без посередників та додаткових націнок
• В наявності на складі та на замовлення
РЕКЛАМА: ІП Овчинніков О.О. ІПН 772643633896
Двигун Chevrolet Captiva 3.2 літри
Цей бензиновий силовий агрегат відноситься до лінійки Alloytec V6, створеної інженерами австралійської компанії Holden. Це сімейство моторів, а ще є варіант на 3.6 літрів, також можна знайти під капотом таких моделей як Suzuki Grand Vitara або Alfa Romeo Brera. Двигуни повністю алюмінієві, інжекторні, з ланцюговим ГРМ, але без фазорегуляторів.
Проблем тут вистачає. По-перше, мотор легко перегрівається, що призводить до залягання кілець та масложору. По-друге, ресурс ланцюгів ГРМ невеликий, багатьом власникам довелося їх міняти до 100 000 км пробігу. І, по-третє, дорогі модулі запалювання тут майже як розхідник.
| 3.2 л Z32SE AКП5 |
| Тип |
інжектор |
| Паливо |
бензин АІ-92 |
| Розташування |
поперечне |
| Циліндри |
V6 |
| Клапана |
24 |
| Робочий обсяг |
3195 см³ |
| Потужність |
227 к.с. |
| Крутний момент |
297 Нм |
| Розгін до 100 км/год |
8.8 з |
| Швидкість (макс) |
204 км/год |
| Екологіч. клас |
Євро 4 |
| Витрата місто |
16.4 л |
| Витрата траса |
8.6 л |
| Витрата змішана |
11.5 л |
Двигуни Chevrolet Captiva
У нашій країні дуже цінуються кросовери, тому Шевроле Каптива припала автолюбителям до смаку. Це відмінний варіант як для міста, так і для далеких поїздок.
По суті, один з найкращих автомобілів у середній ціновій категорії, що випускався на початку століття. Розглянемо основні технічні нюанси докладніше.
Огляд моделі
Спочатку п'ятимісний автомобіль легко перетворювався на семимісцевий. Для цього призначався додатковий ряд сидінь у багажнику, який можна було підняти. Це дуже зручно для великих сімей.
Окремо слід розглянути підвіску, вона могла змінюватись в залежності від модифікації. Передня представлена стандартною системою МакФерсон. Задня у базових комплектаціях напівзалежна (модифікація LS) або повністю незалежна (комплектація LT). Також варто врахувати, що технічно ходова різниться на автомобілях різних років випуску, під час рестайлінгу 2011 були додані віброгасники нового покоління.
Характеристики двигунів
Chevrolet Captiva могла забезпечуватися великою кількістю двигунів, що дозволяло виробнику перекривати практично всі потреби автолюбителів. Дійсно підібрати підходящий варіант дуже навіть непросто. У нижченаведених таблицях можна ознайомитися з усіма характеристиками двигунів цього авто.
Перше покоління (дорестайлінг).
| Z24SED | 10HM |
| Об'єм двигуна, куб.см | 2405 | 3195 |
| Максимальний момент, що крутить, Н*м (кг*м) при об./хв. | 220 (22) / 2200 | 297 (30) / 3200 |
| 220 (22) / 2400 |
| Максимальна потужність, л.с. | 133 - 136 | 230 |
| Максимальна потужність, л.с. (кВт) при об./хв. | 133 (98) / 5000 | 230 (169) / 6600 |
| 136 (100) / 5000 |
| Витрата палива, л/100 км | 9.9 - 10.4 | 11.5 |
| Використовуване паливо | Бензин АІ-95 | Бензин АІ-95 |
| Тип двигуна | 4-циліндровий, рядний | V6 |
| Викид CO2, г/км | 222 - 254 | 264 |
| Дод. інформація про двигун | DOHC | Alloytec |
| Діаметр циліндра, мм | 87.5 | 87 |
| Хід поршня, мм | 100 | 100 |
| Кількість клапанів на циліндр | 4 | 4 |
| Нагнітач | ні | ні |
| A22DMH | A 24 XE | LE5 | A 30 XH | LF1 |
| Об'єм двигуна, куб.см | 2231 | 2384 | 2384 | 2997 | 2986 |
| Максимальний момент, що крутить, Н*м (кг*м) при об./хв. | 400 (41) /2000 | 230(23) /4500 | 221(23)/5000 | 268/6950 | 301(31)/3200 |
| Максимальна потужність, л.с. | 184 | 167 - 170 | 167 | 258 - 268 | 270 |
| Максимальна потужність, л.с. (кВт) при об./хв. | 184(135)/3800 | 167(123)/4000 | Немає даних | 268/6000 | 270 |
| 184(135)/5000 |
(199)/7000 |
| Витрата палива, л/100 км | 6.6 - 8.5 | 9.3 | 9 | 10 | 11.3 |
| Використовуване паливо | Дизельне паливо | Бензин АІ-95 | Бензин АІ-95 | Бензин АІ-95 | Бензин АІ-95 |
| Тип двигуна | Рядний, 4-циліндровий | Рядний, 4-циліндровий | Рядний, 4-циліндровий | Рядний, 4-циліндровий | V-подібний, 6-циліндровий |
| Викид CO2, г/км | 174 - 225 | 212 - 216 | 212 - 216 | 212 - 216 | 210 - 218 |
| Дод. інформація про двигун | Дизель | інжектор | Упорскування у впускний колектор, DOHC | DOHC | Пряме впорскування |
| Діаметр циліндра, мм | 86 | 88 | 88 | 89 | 89 |
| Хід поршня, мм | 96 | 98 | 98 | 80 | 80.3 |
| Кількість клапанів на циліндр | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Нагнітач | Турбіна | Ні | Ні | Ні | Ні |
Як бачите, технічно всі двигуни дуже різноманітні, це дозволяє підібрати машину під свої потреби. Відмінною рисою рестайлінгових версій є використання ДВС від інших марок і моделей виробництва GM, такий підхід дозволяє отримати максимально різноманітну лінійку при мінімальних витратах на розробку.
Експлуатація та ремонтопридатність
Щоб жодних проблем у процесі експлуатації не виникало, варто регулярно обслуговувати двигун відповідно до рекомендацій виробника. Це дозволить продовжити термін служби двигуна. Загалом усі агрегати, що встановлюються на Каптиву, мають ресурс 250-300 тисяч кілометрів.
Для ремонту можна звертатися практично в будь-які послуги, тут немає ніяких складних компонентів. Іноді можуть виникати проблеми з комп'ютерною діагностикою, але це переважно складнощі, пов'язані з конкретними майстрами. Комплектуючі можна придбати в будь-якому великому автомагазині, є велика кількість аналогів.
Обслуговування
Згідно з рекомендаціями виробника, силовий агрегат слід обслуговувати кожних 15 тисяч кілометрів.Якщо автомобіль експлуатується у важких умовах або є сумніви як використовуване моторне масло, можна знизити міжсервісний пробіг до 10-12 тисяч кілометрів.
Під час базового ТО обов'язково виробляють діагностику двигуна. Якщо є якісь проблеми, їх усувають. Також обов'язковою роботою є заміна моторного масла та фільтра. Важливо правильно вибрати мастило для двигуна. Офіційна рекомендація виробника Dexos 2 5W-30 для всіх двигунів. На практиці можна використовувати будь-яку синтетику з маркуванням 0W-30 або 5W-30.
Увага! Якщо ви купили автомобіль з рук, при наступній заміні мастила обов'язково промийте двигун. Так ви уникнете появи емульсії від змішування різних масел.
Також варто приділяти увагу приводу ГРМ. Тут необхідно враховувати, що у різних двигунах застосовуються різні види приводів. Більшість моторів, що встановлюються на Chevrolet Каптива використовує ланцюговий привід, він надійний і вимагає заміни через 200-240 тисяч км. Двигун Z24SED має ремінний привід, тут потрібно проводити заміну разів на 60 тисяч кілометрів.
Характерні несправності
На двигунах із ремінним приводом ГРМ варто стежити за його станом. Обрив ременя призведе до загинання клапанів і подальшого капітального ремонту силового агрегату.
Практично всі мотори, що встановлюються на Chevrolet Captiva мають ненадійний датчик тиску масла. Якщо у вас спалахнув чек і з'явилася помилка, що вказує на зниження тиску мастила, не варто панікувати, для початку перевірте працездатність датчика.
Якщо у вас двигун A22DMH може виникнути проблема з каталізатором. Він схильний до забивання сажею. В цьому випадку може знижуватись тяга двигуна.Причому виникає така ознака лише після деякого часу роботи. Тому, якщо автомобіль використовується як короткі поїздки, несправність можна довго не помічати.
Тюнінг
Автолюбителі часто допрацьовують двигуни. Розглянемо особливості тюнінгу двигунів, що встановлюються на Chevrolet Captiva. При цьому варто пам'ятати, що будь-які доробки можуть призводити до зниження терміну експлуатації силового агрегату.
Всі двигуни добре реагують на чіп-тюнінг. Вони мають досить великий розбіг за налаштуваннями. Це дозволяє отримати оптимальні параметри. Деякі двигуни (Z24SED і A 30 XH) з технічних причин, крім перепрошивки тюнінгуватися не можуть.
Інші двигуни можуть піддаватися стандартним для тюнінгу процедурам, зокрема розточуванням циліндрів. Зазвичай разом із цією процедурою відразу встановлюють колінчастий вал із зміненою геометрією. Також ставлять укорочені шатуни. Це дає можливість отримати приріст обсягу та потужності до 50%.
Можливе встановлення прямоточного випускного колектора, зазвичай це дає 5-10 к.с. збільшення потужності. Але, тут доведеться ще модернізувати блок керування двигуном, інакше мотор працюватиме нестабільно.
СВАП
Заміна двигуна на Chevrolet Каптива практично не практикується. Особливості кріплення силового агрегату робить підбір донора практично неможливим. Навіть у межах самої моделі, замінювати мотори проблематично, саме через складність кріплення та припасування інших агрегатів.
Популярні модифікації
Напевно найпопулярнішими в нашій країні стали версії з двигунами LE5 і A 24 XE. Вони спочатку відрізнялися низькою ціною, а також достатнім рівнем комфорту. Тому автолюбителі прагнули купувати саме такі автомобілі.
При цьому, найменш популярними вважаються дизельні Chevrolet Каптива. Причина у настороженому ставленні вітчизняних водіїв до дизелів. У результаті, незважаючи на високі споживчі якості, продаж дизельних версій виявився невисоким.
Яку версію вибрати
Зараз є можливість тільки покупки Chevrolet Captiva. Тому, в першу чергу, варто дивитися на технічний стан машини. Як правило, якщо власник стежить за автомобілем проблем не виникає, але варто все ж таки зробити діагностику.
На думку автоекспертів, найбільш надійними є двигуни:
Вони навіть після тривалої експлуатації показують низький відсоток відмов. По можливості варто вибрати автомобіль із таким двигуном.