Logo ford

Кінетичний дизайн Ford

 

У 2004 році Мартіну Сміту (Martin Smith), шеф-дизайнеру компанії Ford of Europe, доручили створити нову мову дизайну. Той визначальний момент в історії Ford призвів до народження нової філософії дизайну компанії. Кінетичний дизайн Ford прийшов, аби залишитися надовго.

 

За лаштунками телевізійної реклами: ексклюзив

Напевно, вам було б цікаво дізнатись, як знімається телевізійна реклама. Отже, ми підготували для вас спеціальний відеоогляд. Щоб переглянути фільм, просто натисніть на картинку зі знімальною ‘хлопушкою’ (верхня права).

 

Розкриваючи ‘енергію в русі’

У визначенні Кінетичного дизайну Ford позиція Мартіна Сміта є абсолютно чіткою: “Це – візуалізація енергії в русі, виражена через сміливі й динамічні лінії та поверхні, саме вона виражає мову дизайну”. Уже з першим поглядом створюється враження, наче автомобіль рухається – навіть якщо він стоїть на місці.
 

Еволюція дизайну

Першим втіленням Кінетичного дизайну Ford став концептуальний автомобіль класу SAV (2005 рік), який згодом перетворився на серійний S-MAX. З того часу нова мова дизайну вплинула на Galaxy, Mondeo, Kuga, Focus, нову Fiesta та, нещодавно, новий Ka. Мартін Сміт, знов таки, ідеально точно підсумовує роль Кінетичного дизайну Ford: “Ми прагнемо створювати автомобілі, які викликають миттєву емоційну реакцію ‘Хочу!’” І вже сьогодні це філософське бачення перетворилось на прекрасну реальність.
 

Вустами творців

Якщо ви бажаєте дізнатись більше про народження Кінетичного дизайну Ford, ми пропонуємо переглянути поглиблене інтерв’ю з Мартіном Смітом (Martin Smith), шеф-дизайнером компанії Ford of Europe, та Ерікою Цубакі (Erika Tsubaki), керівником студії стратегії та розвитку дизайну. Вони розкривають внутрішні погляди та ідеї, що обумовили народження нової філософії. Для перегляду відео натисніть курсором на перше зображення.
Мартін Сміт Концепт класу SAV
Концепт класу SAV
New Ka

S-MAX

Mondeo

Focus

New Fiesta

New Fiesta

Kuga

Концепт iosis

Представлений на Франкфуртському автосалоні у 2005 році, концептуальний iosis став відображенням дизайнерських ідей, уперше реалізованих у концепті SAV. І знов таки, головною метою була візуалізація енергії в русі. Дизайнерам вдалося швидко визначити ключові риси дизайну Ford: повітрозбірник у вигляді перевернутої трапеції під решіткою радіатора, підкреслені колісні арки, атлетичні плечі й динамічні лінії по всій довжині кузова.
 

Революція у світі інтер’єрів

Створюючи концепцію інтер’єру, дизайнери прагнули до того, аби мить захоплення наступала одразу після відкривання дверей. Дизайн інтер’єру, на думку Мартіна Сміта (Martin Smith), є не менш важливим за дизайн екстер’єру. Розвиток дизайнерської думки призвів до народження надсучасної зовнішності, поєднану із практичністю реального світу – iosis отримав візуально навислий інтер’єр, натхнений бойовими машинами піхоти, проте оздоблений неопреном та високоякісною шкірою.
 

Народження Mondeo

Згодом концепція iosis була перевтілена у форму, цілком придатну для серійного виробництва – без утрати жодної ключової риси. Результатом став статечний Mondeo, який сьогодні можна побачити на дорогах багатьох країн. У його постаті мова та філософія Кінетичного дизайну Ford піднесені на новий рівень, із максимальним вираженням усіх ключових елементів. Екстер’єр автомобіля є гармонійним поєднанням потужності та граційності, блискучим втіленням енергії в русі.
 

Mondeo

Mondeo

Mondeo

Mondeo

Mondeo інтер’єр

iosis sketch

 

iosis concept car


iosis concept car

iosis concept car

iosis concept car

iosis concept car

iosis concept car

iosis concept car

iosis ескіз

iosis ускіз

Концепт iosis Х

У 2006 році, в рамках Паризького автосалону, відбувається офіційна прем’єра концептуального iosis X, який став прикладом перенесення Кінетичного дизайну Ford на решту модельного ряду. Мартін Сміт: "Представлений концепт є наочним прикладом застосування принципів Кінетичного дизайну для автомобілів різного типу. Він глибше розкриває нашу філософію ‘енергія в русі’ та демонструє, наскільки різною буде зовнішність автомобілів Ford у майбутньому".
 

Розвиваючи філософію

Безумовно, між iosis, Mondeo та iosis X є досить багато спільного. В усіх моделях спадаюча форма бокових вікон стильно довершує дизайн задніх стійок. Іншим спільним елементом є виразна динамічна лінія, що простирається по всій довжині кузова. Рут Паулі (Ruth Pauli), головний дизайнер кольорів та оздоблення: “Авжеж, концепція iosis X стала істотним проривом, адже ми мали працювати за трьома головними принципами – емоційність, якість виготовлення та змістовність дизайну”.
 

Народження Kuga

У 2008 році компанія представляє логічне продовження концепції iosis X – серійний Kuga, який одразу ж займає гідне місце у пасажирській лінійці Ford та, завдяки повному приводу, стає першим кросовером бренду. Говорячи про кінцевий образ новачка, Мартін Сміт зазначив: “Безумовно, дизайн Kuga є блискучим втіленням енергії в русі – мова форм та динамічних ліній створюють враження нестримного пориву … навіть коли він стоїть на місці”.
 

Kuga

Kuga

Kuga

Задній ліхтар Kuga

Kuga

Інтер’єр Kuga

 

Інтер’єр Kuga


iosis X concept car

iosis X concept car

iosis X concept car

iosis X concept car

iosis X concept car

iosis X concept car

iosis X concept car

Kuga ескіз

Kuga ескіз

Концепт Verve

Представлений у 2007 році на Франкфуртському автосалоні, концепт Verve став новим форматом реалізації Кінетичного дизайну Ford – на цей раз у компактному автомобілі. Стефан Лам (Stefan Lamm), головний дизайнер екстер’єрів компанії Ford of Europe чітко окреслив задуми команди: “Ми прагнемо бути лідерами у сегменті компактних авто та створювати особливі автомобілі для особливих людей”. Концепт Verve демонструє широкі можливості щодо втілення принципів Кінетичного дизайну Ford у компактному автомобілі – багатогранний кузов, довершений плавною лінією даху, відсутність задньої стійки тощо.
 

Перетворюючи майбутнє на реальність

Внутрішній світ концептуального Verve виявився не менш яскравим, аніж його зовнішність. Орієнтований на покоління, народжене в епоху мобільних телефонів, інтер’єр автомобіля оснащений новітніми технологіями, серійне виробництво яких стало реальністю лише сьогодні. Ніко Відаковіч (Niko Vidakovic), головний дизайнер інтер’єрів компанії Ford of Europe: “Це просто квантовий стрибок у реалізації Кінетичного дизайну Ford в інтер’єрі автомобіля. На мій погляд, жодна з моделей від інших автовиробників не володіє такою візуальною гармонією між екстер’єром та інтер’єром”.
 

Народження нової Fiesta

У 2008 році Ford презентує нову Fiesta. Для Мартіна Сміта це була “найбільш довершена, експресивна та захоплива Fiesta за всю історію Ford”. Це була чиста форма Кінетичного дизайну Ford – манірна решітка радіатора, підкреслені колісні арки та динамічна бокова лінія по всій довжині кузова. Утім, футуристичний інтер’єр Fiesta навіть перевершив очікування, закладені у концепті Verve, наприклад, завдяки мультимедійній системі у стилі мобільного телефону та надсучасному інтерфейсу користувача (НМІ).
 

New Fiesta

Інтер’єр Fiesta

New Fiesta

Центральна консоль

Verve concept car

Verve concept car

 

Verve concept car


Verve concept car

Verve ескіз

New Fiesta

Verve ескіз

Verve ескіз

iosis-MAX

Представлений у рамках Женевського автосалону 2009, концепт iosis-MAX відображає бачення компанією Ford того, яким має бути універсальний автомобіль класу MAV. iosis-MAX знаменує собою наступний етап в еволюції Кінетичного дизайну Ford – він вирізняється новою концепцією відкривання дверей, легкими матеріалами та взірцевою аеродинамікою.

У раціональній організації простору та стильних вугластих формах інтер’єру відчувається подих фантастичних стрічок, архітектури та інших форм сучасного дизайну. Завдяки візуальній гармонії інтер’єру та екстер’єру Кінетичний дизайн Ford створює абсолютно нову постать, аби по-новому визначити, як має виглядати сучасний автомобіль класу MAV.

“Безперечно, ми маємо найбільш стильне тлумачення автомобіля класу MAV, – коментує Патрік Верхее (Patrick Verhee), менеджер з питань дизайнерських інновацій та виставкових автомобілів компанії Ford of Europe. – Це справжній шедевр, унікальне сплетіння яскравого дизайну та взірцевої функціональності".
 

Перспективи майбутнього

Команда дизайнерів вже окреслила новий напрямок роботи, втім не лише для Ford, але й для всієї галузі. Граничною метою є абсолютне лідерство у царині дизайну, адже зрозуміло, що філософія Кінетичного дизайну Ford неодмінно буде розвиватися та набувати нових форм реалізації. Мартін Сміт досить чітко висловлює свої погляди на майбутнє: “Хоча iosis-MAX не вважається прототипом будь-якої серійної моделі, він яскраво демонструє тенденції розвитку Кінетичного дизайну та можливості його успішного застосування для всього модельного ряду Ford”.
 

Ford iosis-MAX 

Ford iosis-MAX та команда дизайнерів

Мурат Севен, дизайнер інтер’єрів
Робота над iosis-MAX 
iosis-MAX concept car iosis-MAX concept car

 

iosis-MAX concept car


Інтер’єр iosis-MAX

Передня фара iosis-MAX

iosis-MAX concept car

iosis-MAX concept car

 

 
   
Наверх